Kategorie: DEKORACYJNE DIY, PAPIEROWE DIY Tagi:, ,

róża z bibuły

Róże to naprawdę piękne kwiaty. Najpiękniejsze są oczywiście te świeże, królujące w ogrodach czy w wazonach, ale te dekoracyjne, też mogą wyglądać wspaniale. Do tego kwiat róży można bardzo prosto wykonać samemu. Sposobów jest mnóstwo – ja dziś pokażę Wam, jak zrobić różę z bibuły.

 

Róża z bibuły – krok po kroku


 • bibuła marszczona w wybranym kolorze, u mnie biała
 • bibuła marszczona zielona
 • patyczki do szaszłyków 20cm
 • klej biurowy
 • nożyczki

róża z bibuły

Z białej bibuły odcinam 6cm.  Składam na prostokąt 6×4,5cm.róża z bibuły
Wycinam kształt takiego trochę nieregularnego serca. Nie musi być, a nawet nie powinno być symetrycznie – byle nie kwadratowo. Tnę cały stosik bibuły na raz. róża z bibuły
Otrzymuję sporo różanych płatków. Muszę je teraz trochę ożywić. Zakręcam końcówki płatków na patyczku. Wywijam je na zewnątrz. Robię to po skosie – najpierw jedną część płatka, potem drugą.róża z bibuły
Końcówkę płatka smaruję klejem i zakręcam wokół patyczka. Stworzone wcześniej wywinięcia musi być zawsze po zewnętrznej stronie.
róża z bibuły
Po pierwszym płatku wklejam wokół kolejne.róża z bibuły
I kolejne. I kolejne. Zużyłam 20 płatków. róża z bibuły
Róża jest już gotowa, więc zabieram się za elementy zielone. Najpierw z bibuły wycinam długie listki. Potrzeba ich pięć. Przyklejam je na spód główki.
róża z bibuły
Z zielonej bibuły odcinam pasek o szerokości 1 centymetra. Jego końcówkę smaruję klejem i przyklejam pod główką róży. Lekko naciągając okręcam bibułę wokół patyczka. Najlepiej zrobić to pod lekkim skosem. Zakończenie również przyklejam za pomocą kleju.
róża z bibuły
Dodam jeszcze dwa zielone listki i róża z bibuły jest gotowa.
róża z bibuły

Róża z bibuły prezentuje się pięknie sama, ale jeszcze lepiej będzie wyglądać w towarzystwie innych róż. 

róża z bibułyróża z bibuły

Taki papierowy kwiatek – mała rzecz, a cieszy. Wspaniale, że samemu można taką piękną różę stworzyć, a wcale nie potrzeba do tego specjalnych manualnych zdolności ani wyszukanych materiałów. O szybkości wykonania nie wspomnę. Poświęcając niewiele czasu otrzymujemy piękną dekorację, ale i świetny, ręcznie robiony prezent.
Czego chcieć więcej?

Pozdrawiam
Agnieszka


Skorzystałeś? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy

Musisz też wiedzieć, że ciągle podrzucam na bloga coś nowego – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

Agnieszka Bieńkowska

Agnieszka Bieńkowska

Na drugie mi Kreatywna:) Uwielbiam rękodzieło, DIY, zrób to sam - jakkolwiek by tego nie nazwać po prostu częściej trzymam w dłoni pistolet z klejem na gorąco niż tusz do rzęs. Lubię dawać przedmiotom drugie, często lepsze życie. To niesamowite uczucie, kiedy zamieniasz nieużyteczny przedmiot w coś pięknego.
Agnieszka Bieńkowska
 • Magda Lena

  Róża piękna Fajny kurs… Muszę koniecznie spróbować taką zrobić

  • Agnieszka Bieńkowska

   Jak zrobisz to się pochwal. Pozdrawiam.

 • Przepiękna!

 • Śliczna. Jeśli mogę coś podpowiedzieć, to moja znajoma robi kwiaty z bibuły na grubym drucie florystycznym, łatwiej je później ułożyć w dekoracji.

  • Zgadza się Agnieszko. Słuszne spostrzeżenie. Miałam w domu tylko miękki drucik florystyczny, który się do tego nie nadaje, więc chwyciłam patyczek, ale faktycznie użycie grubego drutu florystycznego daje możliwość łatwej aranżacji całego bukietu