26 cytatów o pewności siebie. Wzmocnij się!

cytaty pewność siebie
Wiara w siebie wpływa na jakość naszego życia. To ona decyduje czy przeżyjemy życie siedząc większość czasu w skorupie, czy też zdecydujemy się czerpać z niego garściami. Zgromadziłam cytaty o pewności siebie, które pomogą ją wzmocnić. 

Uwierz w siebie!

Niska samoocena, brak wiary w siebie i swoje możliwości to w dzisiejszych czasach częsty problem, który potrafi prowadzić nie tylko do niewystawiania głowy z własnej skorupy, ale do wielu problemów natury psychicznej, dlatego warto nad tym pracować.

Jest wiele przyczyn braku wiary w siebie. Problem może mieć źródło w dzieciństwie czy życiowych przeżyciach, który podcięły nam skrzydła, warto więc poszukać tego źródła i tu pomocne może być spotkanie ze specjalistą, psychologiem, który pomoże nam dotrzeć do przyczyny. Mi takie spotkanie pomogło. Było niezwykle oczyszczające i wyszłam z niego z wiatrem w żaglach i wiarą, że dam radę wzmocnić moją pewność siebie.

Aby wzmocnić swoją wiarę w siebie musimy powtarzać samym sobie, jak bardzo wartościowi jesteśmy. Przede wszystkim więc koniec z negatywnym myśleniem. Postawmy na codzienną afirmację – powtarzanie słów czy zdania, które pozwoli nam uwierzyć w siebie i swoje możliwości. Możecie też przejrzeć cytaty o pewności siebie, które znajdziecie poniżej i wybrać któryś na woje codzienne motto. Podzielę się też z Wami ćwiczeniem, które dostałam od pani psycholog. Chodzi o to, aby komplementować samego siebie z perspektywy zwizualizowanego przyjaciela.

Nie postrzegajmy też swojej wartości przez pryzmat innych osób, nie porównujmy się do innych. Media społecznościowe często robią tutaj złą robotę. Bywa, że oglądając zdjęcia na Instagramie, dołujemy się, że nie jesteśmy tacy jak inni lub też nie mamy tyle co inni. Tutaj jednak wpadamy w pułapkę. Zdjęcia czy nawet filmy są bardzo często przekłamane. Filtry, retusz, odpowiednie ustawienie – to wszystko sprawia, że widzimy coś doskonałego. Ale to tylko zdjęcia. Rzeczywistość często jest inna. Jest kilka osób, które zdemaskowało te sztuczki. Wystarczy poszukać w sieci instagram kontra rzeczywistość (instagram vs real) i zobaczycie, jak to naprawdę wygląda. Bierzmy więc poprawkę na to co widzimy i nie dajmy podkopać swojej pewności siebie czyjejś umiejętności pozowania lub retuszu. 

Pamiętajmy też, że wszyscy popełniamy błędy i ponosimy porażki. Nie popełnia błędów tylko ten, kto nic nie robi. Ważne, aby się nie poddawać, wstać, otrzepać kolana, wzmocnić się i iść dalej. 

 

Cytaty o pewności siebie

Pewność siebie nie ma źródła w tym, że zawsze ma się rację, ale w braku obawy przed pomyłką.

Peter McIntyre

cytat Henry Ford

Patrząc zawsze przed siebie, myśląc o tym, jak zrobić jeszcze więcej, osiągniesz stan umysłu, w którym nie ma rzeczy niemożliwych.

Henry Ford

Jest tylko jedna przyczyna ludzkich porażek.
To brak wiary w prawdziwego siebie.

William James

cytat o wierze w siebie

Niska samoocena jest jak jazda przez życie z zaciągniętym hamulcem ręcznym.

Maxwell Maltz

Zacznij myśleć pozytywnie. Pozytywne myślenie powoduje pozytywne skutki, a każdy problem ma rozwiązanie.

Ryszard Kusek

To pewność, jaką pokładamy w naszym ciele, umyśle i duchu, pozwala nam poszukiwać nowych przygód.

Oprah Winfrey

cytat o pewności siebie

To nie górę pokonujemy, lecz siebie.

Edmund Hillary

Zajrzyj w siebie! W twoim wnętrzu jest źródło,
które nigdy nie wyschnie, jeśli potrafisz je odszukać.

Marek Aureliusz

cytat Budda

Choćbyś przeszedł cały świat, nie znajdziesz nikogo bardziej godnego miłości niż ty sam.


Budda Siakjamuni

Jeśli jest coś, co możesz zrobić, albo ci się śni, że możesz,
zacznij to robić. W śmiałości tkwi geniusz, potęga i sława.

Johann Wolfgang von Goethe

cytat Mark Twain

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.

Mark Twain

Pewność siebie nie może opierać się na przekonaniu,
iż jest się akceptowanym przez innych.

Mark Twight

Uwierz w siebie, a będziesz szczęśliwy Coelho cytat

Uwierz w siebie, a będziesz szczęśliwy.

Paulo Coelho

Nie czekaj, aż wszystko dobrze się ułoży.
Życie nigdy nie będzie doskonałe. Zawsze będą istniały wyzwania, przeszkody i mniej niż idealne warunki.
A więc co? Zacznij teraz. Z każdym wykonanym krokiem będziesz rosnąć w siłę, będziesz rozwijać swoje zdolności, wzmacniać pewność siebie i będziesz odnosić coraz większe sukcesy.

Mark Victor Hansen

cytaty o pewności siebie

Kiedy masz ludzi, którzy w ciebie wierzą, możesz przenosić góry. Pierwszą osobą jednak, która w ciebie uwierzy, musisz być ty sam!


Anna Golędzinowska

Uwierz w siebie! Wszystko możesz, wszystko jest możliwe. Zamiast wiecznie podcinać sobie skrzydła, rozłóż je i zobacz jakie są piękne i potężne.

Beata Pawlikowska

jesteś wartościowy cytat

Istnieje tylko jedna osoba, która kiedykolwiek może uczynić Cię szczęśliwym i tą osobą jesteś Ty

David Burns

Wiary w siebie nabieramy w trakcie robienia czegoś.

Kiyohiro Miura

cytat Vincent van Gogh

Jeśli usłyszysz wewnątrz siebie głos mówiący: „nie możesz malować”, to za wszelką cenę maluj, a ten głos ucichnie.

Vincent Van Gogh

Nie można tak ciągle liczyć na kogoś, że ten ktoś za ciebie zrobi wszystko, że weźmie za rączkę, poprowadzi na gotowe. Ty sam musisz w siebie wierzyć, sam próbować, nie oglądać się ciągle na innych. A że trzeba czasami zacisnąć zęby, no, to takie już jest życie. Samo nic nie przychodzi, wszystko trzeba zdobywać.

Marek Hłasko

kochaj siebie cytat Oskar Wilde

Kochać siebie to początek romansu na całe życie.

Oskar Wilde

Jeśli masz zamiar w coś wątpić,
to zacznij wątpić w swoje ograniczenia.


Don Ward

cytaty o pewności siebie

Czynnikiem umacniającym poczucie pewności siebie jest akceptowanie siebie jako wartościowej osoby.

Brian Tracy

Jeżeli skupisz zbyt wiele uwagi na aspekcie negatywnym, możesz coś stracić. Przykładaj więcej uwagi do strony pozytywnej, a wtedy zyskasz.


Osho

cytaty o pewności siebie

Bezczynność rodzi wątpliwości i strach. Działanie rodzi zaufanie i odwagę. Jeśli chcesz zwyciężyć strach, nie siedź w domu, rozmyślając o nim. Wyjdź i zacznij działać.

Dale Carnegie

Za każdym razem kiedy przyjdzie ci do głowy negatywna myśl tycząca się twoich osobistych możliwości, świadomie sformułuj pozytywną myśl, która tę poprzednią ,,skasuje’’.


Andrzej Mandalian

Brak wiary w siebie często wynika z tego, że traktujemy siebie surowiej niż innych. Patrzymy na siebie niezmiernie krytycznie. Bardzo często nie akceptujemy swojej cielesności. Czasem tak bardzo, że rezygnujemy z kąpieli w morzu czy spotkań towarzyskich. Wymaga to dużej pracy nad sobą, ale przede wszystkich zaprzestania oglądania się przez pryzmat innych i zadawania w swojej głowie pytań: co inni powiedzą. Czasem wystarczy się raz przełamać i pamiętać, że los nie rozdaje wszystkim po równo. Komuś Bozia dała figurę klepsydry, komuś jabłka i nic na to nie poradzimy. Ale czy jest to powód, aby rezygnować z przyjemności życia lub traktować się jako mniej wartościową osobę? Absolutnie nie! Bądźmy dla samych siebie jak troskliwy rodzic i dobry przyjaciel. Kochajmy siebie. 

Zakończę, posługując się jednym z cytatów o pewności siebie, które zgromadziłam w tym poście.

Uwierz w siebie! Wszystko możesz, wszystko jest możliwe. Zamiast wiecznie podcinać sobie skrzydła, rozłóż je i zobacz jakie są piękne i potężne. / Beata Pawlikowska


Pozdrawiam
Agnieszka

Miłośników cytatów i mądrych myśli zapraszam do poczytania cytatów o nadziei.


Zainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.


papierowauliczka.plRusz głową!

Odkryj fantastyczne zagadki, które wciągną dzieci w świat logicznych łamigłówek.

Ustalanki Plus dostarczą nie tylko intelektualnej zabawy, ale także wyzwań, które rozwijają logiczne myślenie.

Dziecko odkrywa radości z rozwiązywania zagadek, czerpiąc przy tym zadowolenie z każdego sukcesu!

 


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze