Aniołek z papieru – świąteczna ozdoba DIY

aniołek z papieruAniołek to jeden z symboli Świąt, dlatego mam dla Was propozycję na papierowe aniołkowe diy.  Aniołek z papieru to świąteczna ozdoba, którą możecie zrobić sami lub z dziećmi, zawiesić na domowej choince lub przekazać w szczytnym celu na szkolnym kiermasz świąteczny.

Papier górą!

Papier jest niezwykle wdzięcznym  materiałem do prac ręcznych. Można wyczarować z niego, często niewielkim nakładem czasu i pracy, prawdziwe cuda – wystarczy spojrzeć chociaż na tę śnieżynkę z papieru.

Dzisiaj również chcę zaproponować Wam papierową ozdobę świąteczną, ale w nieco mniejszej formie. Dziś pokażę Wam, jak powstaje aniołek z papieru, a dokładnie z tektury falistej, choć oczywiście możecie użyć zwykłego bloku technicznego. Tektura falista ma jednak tę zaletę, że się łatwo zagina, stąd użyłam jej w tym świątecznym projekcie DIY. 


Aniołek z papieru – krok po kroku

potrzebne materiały

Użyte materiały:

  • tektura falista
  • linijka, ołówek
  • nożyczki
  • klej na gorąco
  • igła z nitką
  • patyczek do szaszłyków lub wykałaczka

Na lewej stronie papieru odmierzam 10 centymetrów i odcinam.

przygotowanie papieru
Odcięty pasek składam w harmonijkę, tak aby miała 7 grzbietów. Potrzeba do tego niej więcej 16cm papieru, choć zależy to od szerokości złożeń, które zrobicie. U mnie mają około 1cm. Resztę papieru odcinam i z pozostały kawałek (13cm) również składam w harmonijkę (4 grzbiety). 

składanie papieru
Pierwszą harmonijkę, tę siedmiogrzbietową, nawlekam na nitkę przy samej górze i mocno wiążę. Tę mniejszą harmonijkę przekuwam igłą w połowię i również mocno związuję. 

związywanie nitką
Przygotowuję 3 paski papieru o szerokości 1cm i zwijam je w rulon. Na początku warto nawijać papier na patyczek do szaszłyków, dzięki czemu osiągniemy ładny okrągły kształt. Co jakiś czas nakładam na papier niewielką ilość kleju na gorąco i oczywiście zawsze kiedy kończę zwijać jeden pasek i dokładam następny.

przygotowanie pasków papieru
Przy końcu trzeciego paska zatrzymuję się, aby przymocować zawieszenie, dzięki czemu aniołek będzie ładnie i prosto wisiał. Późniejsze doklejanie sznurka nie sprawdza się tak dobrze. 

Za pomocą igły przeciągam nitkę przez papier i zawiązuję supełek. Przyklejam to miejsce klejem na gorąco. Staram się, aby miejsce przymocowania zawieszenia było na przeciw miejsca, w którym skończę zawijać papier.

przygotowanie zawieszki
Sklejam ze sobą wszystkie elementy. sklejanie elemelentów
Następnie końcówkę poziomo wklejonej harmonijki (skrzydełka aniołka) przyklejam do harmonijki pionowej (suknia aniołka). To samo robię po drugiej stronie.

sklejanie aniołka z papieru
Na koniec, aby ukryć łączenia, przyklejam na środku serduszko. 

wklejanie serduszka
I w ten sposób aniołek z papieru jest gotowy i może zawisnąć na choince. 

skończony aniołek z papieru
Użyłam tektury falistej w naturalnym kolorze, aby cały aniołek równie był w naturalnym klimacie, ale wy możecie użyć jakiego papieru tylko chcecie. Dobrze, aby ozdoba na środku odznaczała się od reszty.

Tak aniołek może nie tylko ozdobić domową choinkę. To również dobra propozycja na szkolny świąteczny kiermasz, dzięki czemu, zakupiony w szczytnym celu, zawiśnie również w innych domach.

Pozdrawiam
Agnieszka

Zobacz rolkę

Jeśli chcesz obejrzeć szybki tutorial video, to wskakuj tutaj. Na rolce na TIkToku pokazuję jak zrobić tego aniołka.


 


Zainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze