Etui na zdjęcia – aparaty do druku // 5 kolorów

Etui na zdjęcia - aparaty do drukuChcecie podarować komuś zdjęcia? Może dziadkom zdjęcia Waszej pociechy? Może odwiedziliście rodzinę na drugim końcu Polski i też chcecie wysłać im pamiątkowe fotografie? Fotografia to przecież najlepsza pamiątka! Jeśli zdecydujecie się na wersje drukowaną, a nie cyfrową, to może przyda się Wam etui na zdjęcia. Do zaprojektowanego przeze mnie folderu zmieści się 5 zdjęć formatu 10×15, a na skrzydełku jest miejsce na skreślenie kilku słów. Przygotowałam aż 5 wersji kolorystycznych w różnych opcjach – z gwiazdkami lub serduszkami, z napisem i bez.

[ctt template=”7″ link=”iaVx2″ via=”yes” ]Zdjęcia są najlepszą pamiątką. [/ctt]

Zdjęcia pozwalają utrwalić na zawsze piękne chwile, momenty wzniosłe i zabawne, dokumentują mijający czas. Wystarczy spojrzeć na fotografię i wracają wspomnienia, przeżycia i wrażenia. Dlatego zdjęciami warto się dzielić – czy to ze wspólnie spędzonych wakacji, z rodzinnej imprezy czy z urodzinowego przyjęcia dziecka. Przesyłanie sobie wersji cyfrowych to dobre rozwiązanie, ale czasem warto podarować komuś wersje wydrukowaną. W moim odczuciu wydrukowane zdjęcia ogląda się częściej i jest to o wiele przyjemniejsze, niż przeglądanie fotek na komputerze. Zresztą bywa, że nie ma innego wyboru, bo wersja cyfrowa jest niedostępna. Kiedy przedszkola czy szkoły goszczą fotografów, to zdjęć z takiej sesji nie dostajemy w formie cyfrowej. Zakupić można tylko wersje drukowane. Często kupujemy więc kilka kopii – dla babci czy cioci, żeby podarować im kolejne uśmiechnięte ujęcia naszych malców. I zamiast dawać zdjęcia od tak po prostu albo w zwyczajnej kopercie, możemy je zapakować w etui do zdjęć. Od razu będzie bardziej elegancko.

Etui na zdjęcia - aparaty do druku
To właśnie na potrzeby takiego podzielenia się wspomnieniami przygotowałam ozdobne etui na zdjęcia. Do jednego folderu zmieści się 5 zdjęć formatu 10x15cm, a nawet 6 ale już będą mocno upchnięte. Dodatkowo na skrzydełku znajduje się miejsce na skreślenie paru słów. Do wyboru jest kilka opcji, ale o tym trochę później. Teraz zobaczcie, jak szybciutko składa się taki folder.


Etui na zdjęcia – sposób składania


POTRZEBNE BĘDĄ:
 • wydruk – do pobrania na końcu wpisu
 • linijka
 • nóż obiadowy lub kostka introligatorska
 • nożyczki
 • klej biurowy
 • podkładka do zabezpieczenia blatu w czasie zaginania

Do wydrukowania folderu wystarczy jeden arkusz papieru A4. Najlepiej o gramaturze minimum 200g.

Etui na zdjęcia - aparaty do druku
Etui wycinam wzdłuż linii ciągłej.

Etui na zdjęcia - aparaty do druku
Następnie zaginam folder wzdłuż linii przerywanych. Do przerywanej linii przykładam linijkę i przejeżdżam wzdłuż nieostrą końcówką noża. Następnie, wciąż przytrzymując linijkę, wsuwam nóż pod spód i dociskam papier do linijki. Później zaginam papier w miejscach zgięcia nieco bardziej i już bez linijki. Najpierw na zewnątrz, a potem do wewnątrz. Dobrze rozpracowany papier to podstawa ładnego zagięcia.
Do wykonania są 4 zagięcia, więc cała praca idzie szybciutko.

Etui na zdjęcia - aparaty do druku
Do sklejenia są tylko dwa małe boczne skrzydełka. Umieściłam na nich taką informację, więc na pewno będziecie wiedzieć, co skleić. Oba skrzydełka smaruję klejem. Pod spód podkładam resztki papieru, żeby nie pobrudzić klejem innych miejsc. Do małych skrzydełek przyklejam największe skrzydełko – w ten sposób powstała kieszonka na zdjęcia.

Etui na zdjęcia - aparaty do druku
I to już cała praca, która była konieczna do złożenia etui. Można już włożyć do środka zdjęcia, napisać kilka słów na kieszonce i podarować komuś na pamiątkę.


Etui, które przygotowałam możecie pobrać w wersji z napisem: na pamiątkę lub w wersji bez napisu. Pomyślałam, że może będziecie chcieli umieścić tam coś innego, na przykład imię dziecka, albo coś w stylu: nasze wakacje, wspólna wycieczka, magiczne chwile 🙂 Napis możecie napisać ręcznie lub z pomocą programu graficznego.

Poza opcją z napisem lub bez, możecie również wybrać opcję z samymi gwiazdkami lub z sercami. Foldery z sercami przygotowałam jako pierwsze, ale później zadałam sobie sprawę, że nie każdy chce każdemu darować serduszko, więc oddaje w Wasze ręce wersje z samymi gwiazdkami.
A w kolorach też możecie przebierać – żółty, różowy, niebieski, fioletowy i czarny. Są wersje czarne z dodatkiem koloru i tylko czarno-białe.


papierowauliczka.plRusz głową!

Odkryj fantastyczne zagadki, które wciągną dzieci w świat logicznych łamigłówek.

Ustalanki Plus dostarczą nie tylko intelektualnej zabawy, ale także wyzwań, które rozwijają logiczne myślenie.

Dziecko odkrywa radości z rozwiązywania zagadek, czerpiąc przy tym zadowolenie z każdego sukcesu!

 


Etui na zdjęcia – pobieraj i korzystaj!

Pliki są do pobrania z mojego serwera. Linki do pobrania znajdziecie poniżej.
/pliki udostępniam do celów niekomercyjnych, w tym również dla placówek społecznych, edukacyjnych i instytucji non-profit/

Plików jest naprawdę wiele, dlatego każdy kolor umieściłam w osobnych folderze. W środku znajdziecie dwa podfoldery: z napisem i bez napisu.

Etui na zdjęcia - aparaty do druku

żółte  |  różowe  |  fioletowe  |  niebieskie  |  czarny/kolorczarny/biały

To warto wiedzieć przed wydrukiem:

 • Grafiki zapisane są w formacie .pdf
 • Pliki umieszczone są w folderach. Foldery spakowane są w archiwum .zip
 • rozmiar A4 /2480×3507 pikseli/
 • Nie drukujcie w trybie ekonomicznym. Najlepiej drukować w najlepszej jakości
 • Do wydruku wystarczy jeden arkusz papieru o podwyższonej gramaturze – minimum 200g, choć 250-300g będzie jeszcze lepszy (okładka będzie sztywniejsza)
 • Nie zmniejszajcie wydruku
 • Jeśli nie macie drukarki w domu, skorzystajcie z usług punktu druku


Nie zapomnijcie podzielić się linkiem ze znajomymi!

 

Ja też już niedługo będę wysyłać pamiątkowe fotografie. Pisałam już wcześniej, że w wakacje odwiedzę rodzinę. To właśnie z myślą o nich przygotowałam pudełka na upominki – morskie domki. Po powrocie do domu z przyjemnością prześlę im wspomnienia wspólnych chwil. Z pewnością skorzystam wtedy z zaprojektowanych przeze mnie etui na zdjęcia 🙂

Myślałam jeszcze o takich pudełkach do przechowywania zdjęć, tylko wciąż się zastanawiam, czy ktoś przechowuje tak zdjęcia? Dajcie znać, w jaki sposób przechowujecie takie drukowane fotografie i czy pudełko na zdjęcia byłoby przydatne.

PS. Na zdjęciach, które umieściłam w tym poście, jestem ja i moje córka – dzisiaj już trzynastoletnia 🙂

 

Pozdrawiam
Agnieszka


Zainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

 

guest
6 komentarzy
najstarsze
najnowsze wg oceny
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze