Koszulka z własnym napisem – dziecinnie proste DIY

koszulka z własnym napisemPersonalizowane podarunki są bardzo miłe. Kubek, poduszka, koszulka z własnym napisem – wszystko to bardzo często zamawiamy, ale możemy również zrobić taki podarunek samodzielnie.  Metod na zrobienie własnego napisu jest wiele. Ja wybrałam taką, z którą poradzą sobie dzieci, bo taki właśnie prezent mój synek wymyślił dla taty.

Prezent od dziecka

Wychodzę z założenia, że prezent od dziecka powinien być przede wszystkim pracą dziecka, z niewielką pomocą rodzica. Skoro mój synek wymyślił dla taty koszulkę z własnym napisem, chciałam aby wykonał ją w dużej mierze samodzielnie.
Nie skorzystałam z oddania w jego ręce tylko pisaków do tkanin, bo wbrew pozorom ciężko nimi pisać po materiale. Zaproponowałam mu dziecinie prostą metodę, a że pomysł się spodobał, mogliśmy zacząć działać – mój synek Kuba i ja, jako asystentka 🙂


Koszulka z własnym napisem – sposób wykonania

koszulka z własnym napisem

Potrzebne materiały:
  • jasna koszulka
  • deska lub sztywna tekturka
  • stemple literki
  • pisaki do tkanin
  • taśma malarska
  • gumka do mazania i nożyk
  • papier do pieczenia, żelazko

Do środka koszulki wkładam szklaną deskę. Uchroni ona spodnią warstwę koszulki przed ewentualnym pobrudzeniem.

koszulka z własnym napisemNaklejam taśmę malarską – będzie służyła jako umowna linia stawiania stempli.

koszulka z własnym napisemPisakiem do tkanin Kuba maluje literkę. Trzeba ją dobrze pomalować, żeby znalazło się na niej sporo farby z pisaka.

koszulka z własnym napisemPomalowany stempelek przyciskamy do koszulki. Tu wkraczam jako siła dociskowa 🙂

koszulka z własnym napisemI tak bawimy się dalej. Ja oddałam do dyspozycji mojego synka wszystkie kolory pisaków, więc napis jest mega kolorowy. Kuba nie użył chyba tylko różowego. Moje sugestie wybrania jednego koloru nie zostały wysłuchane, a ja postanowiłam nie ingerować w tę kolorystyczną wizję synka 🙂

koszulka z własnym napisemkoszulka z własnym napisemNasz napis ma dwie linijki, więc po ukończeniu pierwszej przykleiłam kolejny kawałek taśmy, wyznaczający drugą linię napisu.

koszulka z własnym napisemStempelki nie mają polskich znaków, a my potrzebowaliśmy ś do słowa świecie. Można po prostu postawić kreseczkę, ale ja zakleiłam taśmą część literki i w ten sposób dorobiliśmy brakującą kreseczkę.

koszulka z własnym napisemPozostało jeszcze nieodzowne przy takich projektach serduszko. Nie mam w domu takiego stempla, więc wycięłam nożykiem kształt w zwykłej gumce do mazania.

koszulka z własnym napisemkoszulka z własnym napisemI tak twórca skończył swoje dzieło i dumny poszedł bawić się lego, a końcowa część pracy pozostała mi.

koszulka z własnym napisemDla utrwalenia przeprasowuję napis przez papier do pieczenia. Stempelki delikatnie myję wodą i niewielką ilością płynu do naczyń.

koszulka z własnym napisemTeraz pozostaje nam tylko spakować prezent i czekać na Dzień Taty 🙂
Jestem bardzo zdziwiona, że mój synek wciąż trzyma język za zębami i nie wygadał się jeszcze przed tatą.

Do kompletu będzie kartka – w tym roku drukowana, z sympatycznymi dwoma misiami, które moim zdaniem oddają ojcowską miłość. Zobaczcie sami, jakie przygotowałam w tym roku kartki na Dzień Ojca – możecie pobrać je za darmo i wydrukować.

koszulka z własnym napisem

Oczywiście wykonana tą metodą koszulka z własnym napisem nie musi taka kolorowa – jak napisałam wcześniej – taka wizja twórcy 🙂
Metoda pisaków i stempelków jest nie tylko fajną zabawą dla dzieci. Korzystając z niej możecie stworzyć swoje własne napisy na tkaninach, bardziej eleganckie ale z nutką retro.

A jeśli szukacie jeszcze jakiegoś pomysłu na personalizowany prezent, to zerknijcie jakim łatwym sposobem można zrobić ręcznie malowany kubek – z napisem lub nawet z rysunkiem dziecka.

 

Pozdrawiam
AgnieszkaZainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

 

guest
3 komentarzy
najstarsze
najnowsze wg oceny
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze