List od świętego Mikołaja i Dyplom – grafika do druku

list od świętego Mikołaja do drukuWysłać list do świętego Mikołaja to jedno, ale otrzymać od niego odpowiedź, to dopiero frajda! Mikołaj jest przecież tak zapracowany, że nie do każdego dziecka da radę naskrobać parę słów. A jeśli jeszcze przyzna dziecku dyplom za grzeczne zachowanie, to już dla dziecka eksplozja szczęścia i gwarancja otrzymania wymarzonego prezentu.
Jako mama już od lat jestem pomocnikiem Mikołaja. W tym roku wyręczyłam go w pisaniu listów i dyplomów. Narysowałam i napisałam list od świętego Mikołaja i Dyplom Grzecznego Dziecka, które możecie pobrać, wydrukować i sprawić swojemu dziecku bajeczną niespodziankę.

Czy jest coś do mnie?

Skrzynka na listy to dla naszych dzieci przestrzeń bardzo tajemnicza.Często obserwują jak wyciągamy listy ze skrzynki i wszystko zawsze adresowane jest do nas, dorosłych. Małe główki nie wiedzą jeszcze, że w większości otrzymywana korespondencja nie budzi naszego zachwytu – reklamy, rachunki, pisma z urzędu. Niemniej jednak my coś otrzymujemy, one nic, a czasem też by chciały!
Ktoś z Was wysyłał pocztówkę czy list do swojego dziecka, żeby sprawić mu radość? Ja tak. Wierzcie mi, było warto. To doprawdy niewiarygodne, ile radości potrafi sprawić jedna pocztówka.

list od świętego Mikołaja do druku

Warto skorzystać z przedświątecznego czasu i sprawić dziecku radość korespondencją adresowaną do niego. Skoro jedna pocztówka w skrzynce potrafi sprawić tyle radości, to co dopiero list. I to nie od mamy czy cioci ale od samego świętego Mikołaja.

list od świętego Mikołaja do druku

List w kopercie

Początkowo zastanawiałam się czy w ogóle projektować kopertę. Taka zwykła, standardowych rozmiarów C6 jakoś mi do listu od tak ważnej persony, nie pasowała. Ostatecznie zaprojektowałam kopertę rozmiaru DL, którą trzeba złożyć z dwóch części.
Koperta jest bardzo mikołajowa – zrobiłam znaczki, stempel Elfiej Poczty i mikołajowy monogram.

list od świętego Mikołaja do druku


Składanie tej koperty nie różni się specjalnie od składania zwykłych kopert. Jedyną dodatkową czynnością jest wycięcie tylnej klapki z drugiego wydrukowanego arkusza i przyklejenie jej.

Poniżej przygotowałam streszczenie, jak składam taką kopertę, ale jeśli jeszcze nigdy tego nie robiliście, zajrzyjcie do wpisu z kopertami ozdobnymi – znajdziecie tam dokładną instrukcję ze zdjęciami.

list od świętego mikołaja do druku


Do złożenia koperty używam:
nożyczek, noża obiadowego, linijki i kleju.

1. Drukuję szablon koperty (2 arkusze) – użyłam gramatury 120g
2. Przykładam linijkę do linii zgięcia (od cyferki do drugiej tej samej cyferki) i nożem zaginam do góry
3. Wyginam zgięcia w drugą, właściwą stronę
4. Wycinam
5. Smaruję klejem najdłuższe skrzydełko – pod spód podkładam kawałek zbędnego papieru, żeby nie zabrudzić wnętrza koperty

list od świętego mikołaja do druku
6. Przyklejam tylną klapkę

list od świętego mikołaja do druku
7. Sklejam boczne klapki

list od świętego mikołaja do drukuOczywiście nie musicie korzystać z koperty drukowanej. To może być koperta zakupiona w sklepie papierniczym – pasujący rozmiar to DL.

List od świętego Mikołaja również składam – na trzy części. Zaprojektowałam treść tak, żeby linie zgięcia nie przechodziły przez tekst czy grafikę. Pierwsza linia zgięcia przebiega nad napisem Ho, ho, ho!, a druga nad zdaniem rozpoczynającym się od słów: Skoro ….

list od świętego mikołaja do druku
Kopertę i składanie listu można ewentualnie pominąć. Magia świąt sprawia, że list od świętego Mikołaja nie musi przyjść tradycyjną pocztą. Dziecko może go znaleźć na parapecie okna czy na swoim biurku. Możecie go po prostu położyć albo zwinąć w rulonik i związać kokardką.

Przygotowałam specjalny monogram na pierwszą stronę, który sprawi, że po złożeniu czy zwinięciu listu, nawet bez koperty będzie on wyglądał jak przesyłka od Mikołaja.

list od świętego mikołaja do druku

Dyplom Grzecznego Dziecka

List listem, ale dyplom to dopiero jest coś. Nie każde dziecko może zostać pozytywnie ocenione przez Świąteczną Komisję do spraw Grzecznych Dzieci 🙂 A nie byle kto zasiada w takiej Komisji – same świąteczne szychy: Święty Mikołaj, renifer Rudolf i Elf Piotruś. Otrzymać taki dyplom, przyznany przez tak zacne grono, to przecież jak otrzymać gwarancję wymarzonego prezentu pod choinką.

list od świętego Mikołaja do druku

W skrócie

Podsumowując, w ramach korespondencji od Mikołaja, narysowałam i zaprojektowałam: list od świętego Mikołaja, monogram na drugą stronę listu, ozdobną kopertę oraz dyplom grzecznego dziecka.
Treść listu i dyplomu wymyśliłam tak, że nada się zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki, dlatego tym razem nie ma dodatkowych wariantów do druku.
Wszystko oczywiście przygotowałam za pozwoleniem Świętego Mikołaja, a w zasadzie na jego zlecenie 😉

edit: na Waszą prośbę dodałam grafiki na białym tle oraz list od Mikołaja w liczbie mnogiej.

list od świętego Mikołaja do drukuList od świętego Mikołaja – pobieraj i korzystaj!

Pliki są do pobrania z mojego dysku. Linki do pobrania znajdziecie poniżej.
/pliki udostępniam do celów niekomercyjnych, w tym również do celów edukacyjnych dla placówek oświatowych i tym podobnych /

list od świętego mikołaja do druku

list od Mikołaja lp list od Mikołaja lmmonogram
list od Mikołaja na białym tle lp
list od Mikołaja na białym tle lm

list od świętego mikołaja do druku; koperta ozdobna

koperta strona 1koperta strona 2
koperta biała strona 1koperta biała strona 2

Dyplom grzecznego dziecka do druku

dyplom grzecznego dzieckadyplom białe tło

 
To warto wiedzieć przed wydrukiem:

  • Grafiki zapisane są w formacie .pdf
  • rozmiar A4 /2480×3507 pikseli/
  • do wydruku listu i koperty użyć papieru o nieco podwyższonej gramaturze – 120g
  • do wydruku dyplomu polecam papier o gramaturze minimum 160g
  • Jakość druku warto ustawić na najwyższą
  • Jeśli nie macie drukarki w domu, skorzystajcie z usług punktu druku
  • Nie zaznaczajcie opcji: zmniejsz, żeby zmieścić – szczególnie przy plikach z kopertami. Marginesy są wystarczająco duże, aby wszystko wydrukowało się prawidłowo, a przeskalowanie spowoduje, że koperta będzie mniejsza i nie zmieści się do niej list.


Nie zapomnijcie podzielić się linkiem ze znajomymi!

Listy od Mikołaja zachowuję na pamiątkę dla moich dzieci. Wszystkie budziły ogromne emocje. I te emocje również mam uwiecznione na domowych nagraniach.

list od świętego Mikołaja do druku

Aż szkoda mi, że to chyba ostatni rok, w którym mój synek wierzy, że Święty Mikołaj istnieje i przynosi prezenty. Poszedł w tym roku do szkoły i tak mi się wydaje, że może się tam dowiedzieć, że niekoniecznie mama i cały tabun dorosłych, w tej kwestii mają rację.

Póki co jednak, brnę dalej w świętego Mikołaja i sanie pędzące po niebie. Korespondencja z Bieguna Północnego jest już przygotowana i będzie dostarczona mojemu synkowi 6 grudnia. Wy też nie zwlekajcie, tylko drukujcie i sprawiajcie dzieciom świąteczną niespodziankę. 

Pozdrawiam
Agnieszka


Skorzystałeś? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle podrzucam na bloga jakąś nową grafikę do pobrania – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

guest
11 komentarzy
najstarsze
najnowsze wg oceny
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze