Odcisk dłoni – pamiątka znad morza w ramce 3d

odcisk dłoni - pamiątka znad morza w ramce 3d Czas nad morzem można spędzić na wiele sposobów. Chodzenie wzdłuż morskiego wybrzeża, zostawianie śladów stóp, odciskanie dłoni, pisanie imienia, które zalewane jest przez fale, to tylko kilka wspaniałych nadmorskich przyjemności, które wypełniają nasze wspomnienia.
Czy można ten nietrwały odcisk dłoni czy ślad stóp na piasku zachować na dłużej? Zachować jako pamiątkę znad morza?  Można, a ja zdradzę Wam na to świetny i prosty sposób!

Pamiątka znad morza

Wiadoma sprawa, że z urlopu, poza zdjęciami, lubimy przywozić pamiątki. Często po prostu kupujemy je w sklepie z pamiątkami, ale jeśli spędzamy czas nad morzem, warto przywieźć ze sobą trochę natury.
Spacerując wzdłuż brzegu, możemy pozbierać muszelki i kamyki, które morze wyrzuca na brzeg. Możemy również przywieźć ze sobą trochę piasku. Z tych skarbów natury sami wykonamy niejedną cudowną pamiątkę.

Mam dla bardzo ciekawy pomysł na taką własnoręcznie zrobioną pamiątkę znad morza, która wykonana jest właśnie z plażowego piasku – odcisk dłoni.


Odcisk dłoni w piasku – sposób wykonania

odcisk dłoni - pamiątka znad morza w ramce 3d

Potrzebne materiały:
  • piasek
  • klej wikol
  • ramka 3d
  • kubeczek papierowy
  • folia
  • karton lub tekturka
  • łyżka i szpatułka
  • miska

Używam ramki przestrzennej RIBBA (IKEA) o rozmiarze 23x23cm i dla tej wielkości podaję ilość piasku. Oczywiście ramkę 3d możecie kupić również w innych sklepach. Być może będziecie wówczas potrzebowali mniej lub więcej piasku, natomiast proporcje wykonania masy pozostaną takie same (2,5:1)


Z ramki przestrzennej wyjmuję środkową ramkę (tę odpowiadającą za dystans) i kładę ją na kartonie.
odcisk dłoni - pamiątka znad morza w ramce 3d
Dokładnie owijam ramkę folią – zabezpieczam ją w ten sposób przed wilgocią.
odcisk dłoni - pamiątka znad morza w ramce 3dodcisk dłoni - pamiątka znad morza w ramce 3d
Do miski wsypuję 5 kubeczków piasku.
odcisk dłoni - pamiątka znad morza w ramce 3d
Dodaję 2 kubeczki wikolu.
odcisk dłoni - pamiątka znad morza w ramce 3d
Mieszam – najpierw łyżeczką, a później rękami.odcisk dłoni - pamiątka znad morza w ramce 3dodcisk dłoni - pamiątka znad morza w ramce 3d
Taką piaskową masę wsypuję do owiniętej folią ramki.
odcisk dłoni - pamiątka znad morza w ramce 3d
Boki od razu uklepuję, ale środek pozostawiam lekko spulchniony – łatwiej będzie odcisnąć dłoń.odcisk dłoni - pamiątka znad morza w ramce 3d
Mój synek ułożył dłoń na piasku, ale aby odcisk był wyraźniejszy, dodatkowo podsypuję piaskiem kontur dłoni. Dzięki temu odcisk jest głębszy i bardziej widoczny.odcisk dłoni w piasku - pamiątka znad morza w ramce 3dodcisk dłoni w piasku - pamiątka znad morza w ramce 3d
Gdzieniegdzie wkładałam muszelki i kamyczki. odcisk dłoni w piasku - pamiątka znad morza w ramce 3d
Całość musi dobrze wyschnąć. odcisk dłoni w piasku - pamiątka znad morza w ramce 3d
Po kilku godzinach usuwam ramkę i odchylam folię, aby boki również dobrze wyschły. Piaskowy odcisk zostawiłam do wyschnięcia na całą noc.odcisk dłoni w piasku - pamiątka znad morza w ramce 3d
Następnie przerzucam całość na drugą stronę, aby również i tył dobrze wysechł. Zostawiam na 12 godzin.odcisk dłoni w piasku - pamiątka znad morza w ramce 3d
Masa piaskowa z odciśniętą dłonią jest już sucha. Odwracam ją ponownie tak, by odcisk dłoni był na wierzchu. Nakładam środkową rameczkę, szybę i zewnętrzną część ramki.odcisk dłoni w piasku - pamiątka znad morza w ramce 3dodcisk dłoni w piasku - pamiątka znad morza w ramce 3d
Całość przewracam szybką do dołu i zamykam ramkę.
Taki sposób wkładania jest o wiele łatwiejszy niż próba wciśnięcia odcisku do środka ułożonej ramki.odcisk dłoni w piasku - pamiątka znad morza w ramce 3d
Moja pamiątka znad morza jest gotowa. Mogę postawić ramkę na półce. Raczej nie będę jej wieszać, bo piaskowy odcisk dłoni w ramce 3d trochę waży. Nie kładłam na wadze, ale myślę, że będzie ze 2 kilogramy.

Oczywiście nie musicie być nad morzem, aby zrobić taką dekorację. Piasek kupicie w każdym sklepie zoologicznym, a piaskowa dekoracja będzie wspaniale wyglądała w dziecięcym pokoju w marynarskim stylu.
Skoro wspomniałam już o pokoju w marynistycznym stylu, to podpowiem Wam, że morskiego klimatu doda pomieszczeniu girlanda z trójkątów. Przy aranżacji takiej przestrzeni możecie również na wiele sposobów wykorzystać papiery ozdobne z morskimi motywami – ot, na przykład zrobić mobil z papierowych statków origami.

odcisk dłoni w piasku - pamiątka znad morza w ramce 3dMuszę przyznać, że patrzenie na ten odcisk dłoni jest naprawdę niesamowite! Ulotna chwila, jaką jest ślad na piasku, została utrwalona na zawsze!

A Wy, przywozicie ze sobą jakieś pamiątki z wakacji? A może wystarczają Wam zdjęcia?

Pozdrawiam
AgnieszkaZainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

 

guest
23 komentarzy
najstarsze
najnowsze wg oceny
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze