Dla nauczycieli z okazji Dnia Nauczyciela lub zakończenia roku, dla dzieci z okazji pasowania na ucznia czy zakończenia szkoły – rok szkolny pełny jest okazji, na które przydadzą się pudełka na drobne upominki. Aby wręczając upominki móc pozostać w szkolnej tematyce, przygotowałam papierowe ołówki. Możecie wybrać pudełko zamykane bądź opakowania otwarte na ołówkowy rożek obfitości.
Dla nauczycieli i dla uczniów
Inspiracją do szkolnych pudełek można uczynić wiele przedmiotów, ale ostatecznie wybrałam ołówek, bo wydał mi się najbardziej uniwersalny – nada się i dla nauczycieli i dla uczniów. Na ołówkach umieściłam równie uniwersalny napis, a do personalizacji papierowych ołówków służą bileciki, które znajdziecie na każdym wydruku. Dwa bileciki są dedykowane – jeden dla nauczyciela, drugi z okazji pasowania na ucznia, natomiast trzeci bilecik jest do samodzielnego wypisania, co czyni z pudełek uniwersalne opakowania na wszystkie szkolne okazje.
Ołówkowe opakowania przygotowałam w dwóch formach – pudełek i tutek na słodycze. Pudełka zamykane są za pomocą wstążeczki, natomiast tutki są otwarte i gotowe na przyjęcie wypchanej torebki słodyczy.
Zanim przystąpicie do pobierania i drukowania, winna jestem Wam również informację, że pudełka składa się nieco dłużej niż proste pudełka kwadratowe czy prostokątne, jak na przykład te karciane pudełka dla chłopców. Wynika to z faktu, że jest dużo więcej linii, które trzeba zagiąć. Myślę jednak, że dla nauczycieli czy dla dzieciaczków warto poświęcić chwilkę i sprawić im taką fajną niespodziankę – wszak ołówkowe pudełka to nie taka zwyczajna rzecz 🙂
Pudełko ołówek – sposób składania
POTRZEBNE BĘDĄ:
- wydrukowany szablon – linki do pobrania na dole wpisu
- linijka
- nóż obiadowy lub kostka introligatorska
- nożyczki
- klej biurowy
- dziurkacz i wstążeczka
- podkładka do zabezpieczenia blatu
Elementy pudełka wycinam po obrysie.
Oby dwa elementy zaginam tym samym sposobem, który prezentuję Wam zawsze przy pudełkach.
Przykładam linijkę do linii przerywanej i przejeżdżam wzdłuż nieostrą końcówką noża. Przejeżdżam wzdłuż linijki dwa, a nawet trzy razy. Przytrzymuję linijkę, wsuwam nóż pod papier i dociskam zagięcie do linijki. Następnie, już bez linijki, pogłębiam zagięcie przejeżdżając po rancie nożem, a potem wyginam zaginaną część w przeciwną stronę.
W ten sposób postępuję ze wszystkimi liniami przerywanymi.
Boczne skrzydełko oraz wszystkie dolne smaruję klejem. Sześciobok zagięłam pod spód, żeby go przypadkiem nie ubrudzić.
Do sześcioboku, zaczynając od lewej, po kolei przyklejam wszystkie skrzydełka zostawiając 1mm przerwy od brzegu (sześciobok jest nieco mniejszy niż obwód pudełka). Jako ostatnie przyklejam skrzydełko znajdujące się po prawej stronie. Od razu sklejam również boczne skrzydełko. Pomagam sobie nożem, aby dobrze docisnąć miejsce klejenia
Czas na drugą część pudełka. Sklejam ją po obwodzie. Następnie smaruję klejem pomarańczowe skrzydełko umieszczone na pierwszej części i przyklejam do niego górę ołówkowego pudełka. Najlepiej przykleić ją tak, aby miejsce klejenia znalazło się z tyłu.
Na spód przyklejam wycięty bilecik. Jeśli wybierzecie pudełko bez napisu, to możecie zrezygnować z przyklejania bileciku na spód, a po prostu przyczepić go do wstążeczki.
Dziurkaczem robię dwie dziurki i przewlekam przez nie wstążkę. Do przedziurkowania wybierzcie ścianki nad napisem. W przypadku pudełka bez napisu najlepiej, aby była to ścianka przeciwna do miejsca sklejenia górnej i dolnej części pudełka.
Do środka wkładam słodycze i zawiązuję kokardę.
Ponieważ czasem przy zaginaniu kolor może uciec z miejsc zgięcia, co szczególnie widać na ciemnych elementach, postanowiłam poprawić czarnym pisakiem grafit ołówka.
Ołówkowy rożek obfitości – sposób składania
Rożek obfitości skleja się nieco inaczej. Najpierw sklejam górę ołówka. Następnie po kolei przyklejam do jej wnętrza pomarańczowe skrzydełka. Ostatnie górne skrzydełko przyklejam jednocześnie ze skrzydełkiem bocznym. Miejsce klejenia dociskam od zewnątrz dłonią, a od wewnątrz rączką noża (może być linijka bądź inny długi przedmiot).
Nanoszę klej na wewnętrzną część dolnych skrzydełek i zaginam je do środka.
Pozostało już tylko wypełnienie ołówkowego rożka obfitości słodyczami. Najpierw do środka wkładam torebkę papierową. Pomagam sobie linijką, żeby weszła do samego końca. Do torebki wkładam cukierki.
Zamiast papierowej torebki możecie użyć kolorowej bibuły czy celofanu.
Koniec torebki zawiązuję wstążką, do której przyczepiam także bilecik.
Po opróżnieniu ze słodyczy papierowy ołówek wciąż może być użyteczny. Pudełko może służyć do przechowywania a ołówkowa tuba może by po prostu dekoracją w pokoju ucznia.
Chcesz, aby Twój maluch rozwijał się przez zabawę? Zabierz go do świata wiosennych zabaw!
Wiosenne Harce to przygoda pełna ogólnorozwojowych zadań dla dzieci od 4 roku życia.
Dołącz do wiosennej przygody już dziś!
Ołówkowe pudełka na słodycze – pobieraj i korzystaj!
Pliki są do pobrania z mojego serwera. Linki do pobrania znajdziecie poniżej.
/pliki udostępniam do celów niekomercyjnych/
Wystarczy nacisnąć na wybrany link, a pobieranie zacznie się automatycznie.
Pudełko ma wysokość 19cm, a wymiary podstawy to 5,7cm.
ołówkowe pudełko:
z napisem | bez napisu
ołówkowy rożek obfitości:
z napisem | bez napisu
To warto wiedzieć przed wydrukiem:
- Grafiki zapisane są w formacie .pdf
- Format wydruku to A4 /2480×3507 pikseli/
- Jakość wydruku dobrze jest ustawić na najwyższą
- Pudełka najlepiej drukować na papierze o podwyższonej gramaturze – idealny będzie papier o gramaturze 250-300g
- Jeśli nie macie kolorowej drukarki lub Wasze urządzenie nie obsługuje tak grubego papieru, skorzystajcie z punktu z usługami fotograficznymi – znajdziecie go w każdej galerii handlowej. Tam bez problemu wydrukują Wam te pudełeczka w kolorze i na papierze o podwyższonej gramaturze.
Nie zapomnijcie podzielić się linkiem ze znajomymi!
Skoro wspomniałam już o nauczycielach, to przypomnę Wam jeszcze, że przygotowałam już dwa projekty, które mogą się przydać jako drobny gest wdzięczności dla nauczycieli właśnie. Są to dyplomy dla nauczycieli oraz podziękowanie na zakończenie nauki lub roku szkolnego.
Pozdrawiam
Agnieszka
Zainspirowałam Cię? To wspaniale!
Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.
Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.