Ołówkowe pudełka i rożki- dla nauczycieli i uczniów

pudełka ołówki dla nauczycieli i dla ucznia Dla nauczycieli z okazji Dnia Nauczyciela lub zakończenia roku, dla dzieci z okazji pasowania na ucznia czy zakończenia szkoły – rok szkolny pełny jest okazji, na które przydadzą się pudełka na drobne upominki. Aby wręczając upominki móc pozostać w szkolnej tematyce, przygotowałam papierowe ołówki. Możecie wybrać pudełko zamykane bądź opakowania otwarte na ołówkowy rożek obfitości.


Dla nauczycieli i dla uczniów

Inspiracją do szkolnych pudełek można uczynić wiele przedmiotów, ale ostatecznie wybrałam ołówek, bo wydał mi się najbardziej uniwersalny – nada się i dla nauczycieli i dla uczniów. Na ołówkach umieściłam równie uniwersalny napis, a do personalizacji papierowych ołówków służą bileciki, które znajdziecie na każdym wydruku. Dwa bileciki są dedykowane – jeden dla nauczyciela, drugi z okazji pasowania na ucznia, natomiast trzeci bilecik jest do samodzielnego wypisania, co czyni z pudełek uniwersalne opakowania na wszystkie szkolne okazje.
Ołówkowe opakowania przygotowałam w dwóch formach – pudełek i tutek na słodycze. Pudełka zamykane są za pomocą wstążeczki, natomiast tutki są otwarte i gotowe na przyjęcie wypchanej torebki słodyczy.

pudełka ołówki dla nauczyciela i dla ucznia

Zanim przystąpicie do pobierania i drukowania, winna jestem Wam również informację, że pudełka składa się nieco dłużej niż proste pudełka kwadratowe czy prostokątne, jak na przykład te karciane pudełka dla chłopców. Wynika to z faktu, że jest dużo więcej linii, które trzeba zagiąć. Myślę jednak, że dla nauczycieli czy dla dzieciaczków warto poświęcić chwilkę i sprawić im taką fajną niespodziankę – wszak ołówkowe pudełka to nie taka zwyczajna rzecz 🙂


Pudełko ołówek – sposób składania

POTRZEBNE BĘDĄ:
 • wydrukowany szablon – linki do pobrania na dole wpisu
 • linijka
 • nóż obiadowy lub kostka introligatorska
 • nożyczki
 • klej biurowy
 • dziurkacz i wstążeczka
 • podkładka do zabezpieczenia blatu

pudełka ołówki dla nauczyciela i dla ucznia
Elementy pudełka wycinam po obrysie.

pudełka ołówki dla nauczyciela i dla ucznia
Oby dwa elementy zaginam tym samym sposobem, który prezentuję Wam zawsze przy pudełkach.
Przykładam linijkę do linii przerywanej i przejeżdżam wzdłuż nieostrą końcówką noża. Przejeżdżam wzdłuż linijki dwa, a nawet trzy razy. Przytrzymuję linijkę, wsuwam nóż pod papier i dociskam zagięcie do linijki. Następnie, już bez linijki, pogłębiam zagięcie przejeżdżając po rancie nożem, a potem wyginam zaginaną część w przeciwną stronę.
W ten sposób postępuję ze wszystkimi liniami przerywanymi.

pudełka ołówki dla nauczyciela i dla ucznia
Boczne skrzydełko oraz wszystkie dolne smaruję klejem. Sześciobok zagięłam pod spód, żeby go przypadkiem nie ubrudzić.

pudełka ołówki dla nauczyciela i dla ucznia
Do sześcioboku, zaczynając od lewej, po kolei przyklejam wszystkie skrzydełka zostawiając 1mm przerwy od brzegu (sześciobok jest nieco mniejszy niż obwód pudełka). Jako ostatnie przyklejam skrzydełko znajdujące się po prawej stronie. Od razu sklejam również boczne skrzydełko. Pomagam sobie nożem, aby dobrze docisnąć miejsce klejenia

pudełka ołówki dla nauczyciela i dla ucznia
Czas na drugą część pudełka. Sklejam ją po obwodzie. Następnie smaruję klejem pomarańczowe skrzydełko umieszczone na pierwszej części i przyklejam do niego górę ołówkowego pudełka. Najlepiej przykleić ją tak, aby miejsce klejenia znalazło się z tyłu.

pudełka ołówki dla nauczyciela i dla ucznia
Na spód przyklejam wycięty bilecik. Jeśli wybierzecie pudełko bez napisu, to możecie zrezygnować z przyklejania bileciku na spód, a po prostu przyczepić go do wstążeczki.

pudełka ołówki dla nauczyciela i dla ucznia
Dziurkaczem robię dwie dziurki i przewlekam przez nie wstążkę. Do przedziurkowania wybierzcie ścianki nad napisem. W przypadku pudełka bez napisu najlepiej, aby była to ścianka przeciwna do miejsca sklejenia górnej i dolnej części pudełka.

pudełka ołówki dla nauczyciela i dla ucznia
Do środka wkładam słodycze i zawiązuję kokardę.

pudełka ołówki dla nauczyciela i dla ucznia
Ponieważ czasem przy zaginaniu kolor może uciec z miejsc zgięcia, co szczególnie widać na ciemnych elementach, postanowiłam poprawić czarnym pisakiem grafit ołówka.

ołówek rożek obfitości dla nauczyciela i dla ucznia

Ołówkowy rożek obfitości – sposób składania

Rożek obfitości skleja się nieco inaczej. Najpierw sklejam górę ołówka. Następnie po kolei przyklejam do jej wnętrza pomarańczowe skrzydełka. Ostatnie górne skrzydełko przyklejam jednocześnie ze skrzydełkiem bocznym. Miejsce klejenia dociskam od zewnątrz dłonią, a od wewnątrz rączką noża (może być linijka bądź inny długi przedmiot).

ołówek rożek obfitości dla nauczyciela i dla ucznia
Nanoszę klej na wewnętrzną część dolnych skrzydełek i zaginam je do środka.

ołówek rożek obfitości dla nauczyciela i dla ucznia
Pozostało już tylko wypełnienie ołówkowego rożka obfitości słodyczami. Najpierw do środka wkładam torebkę papierową. Pomagam sobie linijką, żeby weszła do samego końca. Do torebki wkładam cukierki.
Zamiast papierowej torebki możecie użyć kolorowej bibuły czy celofanu.

ołówek rożek obfitości dla nauczyciela i dla ucznia
Koniec torebki zawiązuję wstążką, do której przyczepiam także bilecik.

ołówek rożek obfitości dla nauczyciela i dla uczniapudełka ołówki dla nauczyciela i dla ucznia
Po opróżnieniu ze słodyczy papierowy ołówek wciąż może być użyteczny. Pudełko może służyć do przechowywania a ołówkowa tuba może by po prostu dekoracją w pokoju ucznia.

pudełka ołówki dla nauczyciela i dla uczniapudełka ołówki dla nauczyciela i dla ucznia


papierowauliczka.plRusz głową!

Odkryj fantastyczne zagadki, które wciągną dzieci w świat logicznych łamigłówek.

Ustalanki Plus dostarczą nie tylko intelektualnej zabawy, ale także wyzwań, które rozwijają logiczne myślenie.

Dziecko odkrywa radości z rozwiązywania zagadek, czerpiąc przy tym zadowolenie z każdego sukcesu!

 Ołówkowe pudełka na słodycze – pobieraj i korzystaj!

Pliki są do pobrania z mojego serwera. Linki do pobrania znajdziecie poniżej.
/pliki udostępniam do celów niekomercyjnych/

Wystarczy nacisnąć na wybrany link, a pobieranie zacznie się automatycznie.

Pudełko ma wysokość 19cm, a wymiary podstawy to 5,7cm.

pudełka ołówki dla nauczyciela i dla uczniaołówkowe pudełko:
z napisem  | bez napisu

ołówkowy rożek obfitości:
z napisem  | bez napisu

To warto wiedzieć przed wydrukiem:

 • Grafiki zapisane są w formacie .pdf
 • Format wydruku to A4 /2480×3507 pikseli/
 • Jakość wydruku dobrze jest ustawić na najwyższą
 • Pudełka najlepiej drukować na papierze o podwyższonej gramaturze – idealny będzie papier o gramaturze 250-300g
 • Jeśli nie macie kolorowej drukarki lub Wasze urządzenie nie obsługuje tak grubego papieru, skorzystajcie z punktu z usługami fotograficznymi – znajdziecie go w każdej galerii handlowej. Tam bez problemu wydrukują Wam te pudełeczka w kolorze i na papierze o podwyższonej gramaturze.


Nie zapomnijcie podzielić się linkiem ze znajomymi!

  pudełka ołówki dla nauczyciela i dla ucznia

Skoro wspomniałam już o nauczycielach, to przypomnę Wam jeszcze, że przygotowałam już dwa projekty, które mogą się przydać jako drobny gest wdzięczności dla nauczycieli właśnie. Są to dyplomy dla nauczycieli oraz podziękowanie na zakończenie nauki lub roku szkolnego

Pozdrawiam
Agnieszka


Zainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

 

guest
2 komentarzy
najstarsze
najnowsze wg oceny
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze