Obraz do pokoju dziewczynki – różowy flaming // sposób na transfer nadruku

Różowy flaming - obraz do pokoju dziewczynkiMam dzisiaj dla Was propozycję na puchaty obraz do pokoju dziewczynki, który możecie zrobić samodzielnie. I mam sposób na to, żeby było ładnie, ale łatwo. Bo może znacie taką dziewczynkę, która jest miłośniczką różu i flamingów i chcielibyście zrobić dla niej prezent. Czy będzie to Wasza córka czy siostrzenica, taki obraz z flamingiem powinien się jej spodobać.

Ach, te flamingi

Różowe flamingi wkroczyły w nasze życie i wygląda na to, że wcale nie mają zamiaru nigdzie sobie pójść. Te urocze ptaki skradły serca dużych i małych. Wdarły się na nasze pościele, bluzki i sukienki, na szkolne zeszyty i do pokoju dziewczynek. Ja nie jestem już małą dziewczynką, ale uważam, że różowe flamingi są czarujące i wielokrotnie pomagałam im w ekspansji 🙂 Choćby ostatnio – znalazły się wśród szablonów do wycinania i na tropikalnych papierach do druku.

Dzisiaj mam dla Was propozycję na samodzielnie wykonaną dekorację – oczywiście z flamingiem w roli głównej. Pokażę Wam, jak można zrobić obraz do pokoju dziewczynki, ale nie taki zwyczajny, bo z ciekawym, puchatym elementem. Dla ułatwienia zadania porzucam Wam również szablon i sposób na transfer nadruku.


Obraz z różowym flamingiem – tutorial

Różowy flaming - obraz do pokoju dziewczynki

Potrzebne materiały:
  • podobrazie
  • wydruk na cienkim papierze – pobierz szablon
  • ołówek i temperówka
  • farby – używałam akwareli
  • pędzelki
  • druciki kreatywne puszyste
  • igła i nitka

Kartkę z wydrukowanym szablonem układam nadrukiem do dołu i mocno zarysowuję linie konturu ołówkiem. Linie są dobrze widoczne, bo prześwitują przez cienką kartkę. Napisałam, żebyście zaopatrzyli się w temperówki, bo sama kilka razy wyrysowałam grafit do zera i musiałam na nowo zatemperować ołówek.

Różowy flaming - obraz do pokoju dziewczynki
Przykładam kartkę do podobrazia, tym razem nadrukiem do góry. Przyklejam kartkę w kilku miejscach, żeby się nie przesunęła. Ołówkiem poprawiam cały kontur. Teraz wystarczy jedno przesunięcie ołówka. Nie trzeba poprawiać linii kilka razy. Byle nie za lekko.

Różowy flaming - obraz do pokoju dziewczynki
No i teraz czary i magia 🙂  Ściągam kartkę i nadruk jest idealnie przeniesiony.

Różowy flaming - obraz do pokoju dziewczynki
Zabieram się za malowanie. Używam farbki różowej w jednym kolorze, ale ponieważ to akwarela wychodzą tony i przejścia. Dziób i nogi maluję na czarno

Różowy flaming - obraz do pokoju dziewczynki
Czas dorobić resztę flaminga. Skręcam puchaty drucik kreatywny. Aby się nie rozwiną robię na początku coś na kształt supełka. Drugą końcówkę również wciskam gdzieś pomiędzy skręcenia. Z jednego drucika wychodzi troszkę za mały kształt, więc dowiązuję drugi drucik.

Różowy flaming - obraz do pokoju dziewczynki
Dwa druciki dają idealnej wielkości ciałko. Trzeba je jeszcze tylko przyczepić.

Różowy flaming - obraz do pokoju dziewczynki
Wbijam od spodu igłę z nitką i owijam nią drucik.

Różowy flaming - obraz do pokoju dziewczynki
Zaraz po tym pierwszym szyciu związuję ze sobą nitki na supełek, dzięki czemu nitka nie będzie uciekać z podobrazia po naciągnięciu.

Różowy flaming - obraz do pokoju dziewczynki
Teraz przyszywam drucik do podobrazia jeszcze w kilku miejscach. Na koniec zawiązuję supełek i odcinam nadmiar nitki.

Różowy flaming - obraz do pokoju dziewczynki
Obraz do pokoju dziewczynki jest skończony.

Różowy flaming - obraz do pokoju dziewczynki
Oczywiście, możecie zrobić taki obrazek nieco inaczej. Na przykład zamiast podobrazia możecie użyć tekturki i taki obraz włożyć do ramki. Druciki kreatywne można zastąpić pomponem czy piórkami a zamiast farbek użyć flamastrów czy pasteli. Chociaż jeśli ktoś jeszcze nigdy nie malował akwarelami, tego gorąco namawiam. To naprawdę przyjemne. Tylko ważne, aby mieć podobrazie lub odpowiedni papier. Dostaniecie je w każdym sklepie dla plastyków, a czasem nawet w markecie.

Różowy flaming - obraz do pokoju dziewczynkiRóżowy flaming - obraz do pokoju dziewczynki

Myślę, że mała fanka flamingów powinna być zadowolona. Powiem nawet więcej – jeśli macie taką możliwość, to możecie zaprosić dziecko do pomocy. Nieco starsze dzieci mogą nawet wykonać taki obrazek same i cieszyć się z własnoręcznie zrobionej dekoracji do pokoju. W końcu to ich królestwo 🙂

Pozdrawiam
AgnieszkaZainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

 

guest
4 komentarzy
najstarsze
najnowsze wg oceny
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze