Wazon boho – DIY ze szklanej butelki

Wazon boho - DIY ze szklanej butelkiZastanówcie się, zanim wyrzucicie szklaną butelkę. Można z niej zrobić piękną i użytkową rzecz – wazon boho, ozdobiony drewnianymi patykami i jutowym sznurkiem. 

Drugie życie szkła

Pokazywałam Wam już kilka razy, jak można wykorzystać słoiki, tworząc z nich dekoracje, np. taki wazon ozdobiony decoupagem. Wypowiadałam się też na ten temat w radiowej czwórce. Widać jestem jakąś specjalistką od słoików, co zresztą zupełnie mi nie przeszkadza:)

Ale nie tylko słoiki można wykorzystać w ciekawy sposób. To samo tyczy się również szklanych butelek. Ja szczególnie lubię butelki po passacie. To właśnie w jednej z takich butelek ozdobionej makramą, siedzi bukiet z dmuszków, na który zresztą patrzę pisząc ten post. 

butelka ozdobiona makramą

Jednak to nie makramową dekorację butelki chcę Wam dzisiaj pokazać, a wersję z drewnianymi patykami i sznurkiem. Tyle wystarczy, aby powstał piękny wazon boho.


Wazon boho ze szklanej butelki – krok po kroku

wazon z butelki i patyków

Potrzebne materiały:

  • szklana butelka
  • patyczki do szaszłyków
  • sznurek jutowy
  • klej na gorąco
  • cążki do cięcia


Z butelki należy usunąć etykietę. Najlepiej zamoczyć ją w gorącej wodzie z płynem do mycia naczyń. Po jakimś czasie etykieta powinna sama odejść. Resztki kleju można zmyć zmywaczem do paznokci. 


Patyczki szaszłykowe trzeba dopasować wysokością do butelki. Być może uda się Wam dostać takie, które będą idealne, ja natomiast musiałam wszystkie patyczki trochę skrócić. 

wazon z butelki
Na dół butelki nakładam odrobinę kleju na gorąco i przyklejam patyczek. W czasie jednej aplikacji kleju naklejam maksymalnie dwa patyczki, bo klej na gorąco szybko zasycha. W ten sposób naklejam patyki na całą butelkę, zostawiając po miedzy nimi kilkumilimetrową przerwę.

Nie przejmujcie się tym, że klej jest widoczny – te miejsce będzie zakryte.

wazon z butelki
Dół butelki obwiązuję sznurkiem jutowym. Początek i koniec sznurka przyklejam klejem na gorąco.

Górę butelki ściskam za pomocą sznurka i wiążę supełek. Naprawdę trzeba tu sporo siły, żeby mocno nagiąć patyki. Końcówkami zawiązanego sznurka obwiązuję górę butelki, przyklejając sznurek gdzieniegdzie klejem, i oczywiście również jego początek i koniec. 

Wazon boho - DIY ze szklanej butelki
Teraz mogę już cieszyć się z własnoręcznie zrobionego wazonu boho.

Wazon boho - DIY ze szklanej butelki Moja córka, kiedy wróciła ze szkoły zapytała się mnie, patrząc na ten wazon, w jakim sklepie byłam. Pomyślała, że go gdzieś kupiłam:) Tak więc butelka po passacie i patyczki do szaszłyków to naprawdę super połączenie, a wykonany z nich wazon nie ustępuje sklepowym egzemplarzom.

Pozdrawiam
Agnieszka

PS. W ten sposób możecie również ozdobić słoiki, robiąc z nich lampiony. 


papierowauliczka.plRusz głową!

Odkryj fantastyczne zagadki, które wciągną dzieci w świat logicznych łamigłówek.

Ustalanki Plus dostarczą nie tylko intelektualnej zabawy, ale także wyzwań, które rozwijają logiczne myślenie.

Dziecko odkrywa radości z rozwiązywania zagadek, czerpiąc przy tym zadowolenie z każdego sukcesu!

 


Zainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze