List do św. Mikołaja do druku / 3 wzory+ koperty

list do MikołajaNajwyższy czas wystartować z przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenia! Tak moi drodzy, zostało niewiele ponad miesiąc, a minie jak z bicza trzasnął. U mnie w domu ten czas rozpoczyna się wtedy, kiedy mój synek pisze list do św. Mikołaja a córka sporządza świąteczną listę życzeń.
Aby móc trochę bardziej wczuć się w klimat świąt, kiedy za oknem jeszcze bądź co bądź jesień, narysowałam świąteczną grafikę do druku – listy do św. Mikołaja i świąteczne listy życzeń. Do każdego listu oczywiście świątecznie ozdobiona koperta.

Przedświąteczne przygotowania czas start

Połowa listopada jest według mnie jak najbardziej odpowiednia do rozpoczęcia przedświątecznych przygotowań. Ani to za późno, ani za wcześnie. Czas leci szybko i zanim się nie obejrzymy będziemy siadać do wigilijnego stołu. Jeśli więc chcemy poczuć przedświąteczną atmosferę, to warto zacząć już teraz. Pośpiech i przygotowywanie wszystkiego na ostatnią chwilę może sprawić, że zamiast radości będziemy czuć zmęczenie i sfrustrowanie. Takiego stanu rzeczy chyba nie chcemy.

Wiadomo, że w Świętach nie chodzi o prezenty, jednak kto ma dzieci, ten wie, że jest to dla nich bardzo ważny aspekt Bożego Narodzenia. Dzieciaki z niecierpliwością czekają, aż skończy się wigilijna kolacja i wreszcie będzie można zanurkować pod choinką. Przynajmniej tak jest u mnie, ale nie sądzę, żeby w tej kwestii moje dzieci jakoś odbiegały od normy. Najbardziej oczywiście cieszą te prezenty, które spełniają marzenia. Mikołajowi przychodzi to bez trudu, wszak zna dziecięce sekrety.

lidt do św. Mikołaja do druku

List do św. Mikołaja

Co by jednak pomóc Mikołajowi i mieć pewność, że chociaż część z dziecięcych marzeń się spełni, warto żeby pociecha napisała list do św. Mikołaja. Zdecydowanie ułatwi to pracę jego pomocnikom. W zasadzie jako mama dość dobrze wiem, co ucieszy moje dzieci, po co więc taki list? Mam przynajmniej dwa powody.

Po pierwsze w małej główce mojego synka wiele się dzieje. Bardzo wiele. Dwa miesiące temu marzył o zestawie klocków, którego w tym momencie wcale nie chce, bo spodobało mu się co innego. Naprawdę ciężko nadążyć. To, co zostanie napisane czy narysowane w liście do Mikołaja daje mi pewną gwarancję, że się nie rozmyśli, a ja, jako pomocnik świętego Mikołaja, mogę rozpocząć zdobywanie prezentów.

list do św. Mikołaja do druku

Kiedy mój synek narysuje już wszystkie prezenty, które przychodzą mu do głowy, siedzimy i myślimy razem, czy przypadkiem o czymś nie zapomniał, albo co ucieszyłoby go jeszcze. Przy czym staram się koncentrować na drobnych upominkach. Realizację tych małych marzeń zlecam z reguły ciociom, które dzwonią do mnie z pytaniem: A co dla Kuby na Święta? Tak to już z dziećmi bywa, że mimo nauki zasad etykiety i dobrego wychowania, ich mina może zdradzić wszystko. Również to, że prezent nie jest trafiony. List do św. Mikołaja zabezpiecza nas przez takimi rozczarowaniami.

Po drugie, u nas to już po prostu tradycja, która wprowadza magię świąt do naszego domu. Po napisaniu listu zawsze zostawiamy go na parapecie. Kładziemy też jakieś ciasteczka. Rano okazuję się, że Mikołaj był, bo listu nie ma, a ciasteczko zostało tylko jedno. Muszę przyznać, że ta kwestia bycia pomocnikiem Mikołaja jest bardzo smaczna 🙂

lidt do św. Mikołaja

Tak moi drodzy, wkręcałam w Mikołaja moją córkę, wkręcam też mojego synka. Niewiele mu jeszcze czasu zostało, zanim ktoś powie mu tę prawdę, że Mikołaj jednak nie działa samodzielnie a rękami rodziców, lub co gorsza, że Mikołaja nie ma.

A przecież Mikołaj jest, a nawet kilku!

Ten najbardziej popularny działa na Kole Podbiegunowym, ale znajdziemy go również w Niemczech czy Stanach Zjednoczonych. Magią świąt jest zapewne fakt, że Mikołaj jest w kilku miejscach na raz 🙂  Do takiego Mikołaja również można wysłać list, powiększając w ten sposób olbrzymią kolekcję listów, które dostaje od dzieci i dorosłych z całego świata. A nie wiem czy wiecie, że Polska znajduje się na czwartym miejscu wśród krajów, które wysyłają listy na Koło Podbiegunowe. Gdybyście zdecydowali się wysłać list do Finlandii, to w kopertach do pobrania znajdziecie również taką z naniesionym już adresem. Koniecznie dajcie mi znać, czy przyszła do Was jakaś odpowiedź.

Świąteczna lista życzeń

Próbowałam sobie przypomnieć, jak to było z moją córką, ale niestety nie pamiętam, jak to się stało, że Monika została odarta ze złudzeń. Nie pamiętam też jaka była jej reakcja, więc chyba nie mogła być to wielka tragedia, bo to zapamiętałabym na bank. Tak czy siak, moja córka już wie, że to nie Mikołaj przynosi prezenty. Niemniej jednak czeka na nie tak samo, jak mój synek. Jej również co roku przypominam o spisaniu tego, czego pragnie, tyle że nie w formie listu do św. Mikołaja. Ona po prostu sporządza świąteczną listę życzeń.

świąteczna lista życzeń
Taką listę prezentów może napisać nie tylko dziecko, ale i dorosły. Potem już tylko wystarczy zostawić niby przypadkiem na wierzchu, żeby mąż mógł dyskretnie zerknąć 🙂

świąteczna lista życzeń

Co dla Was przygotowałam?

Narysowałam i zaprojektowałam 3 różne świąteczne grafiki. Sympatyczny misio, spieszący wraz ze swoimi towarzyszami do skrzynki pocztowej, aby wysłać list do św. Mikołaja, jest dedykowany tym najmłodszym.

lidt do św. Mikołaja do druku
Nieco starsi a może raczej poważniejsi, mogą skorzystać z pozostałych dwóch grafik ze świątecznymi elementami.
Listy mają kilka wariantów. Jest wariant gładki dla tych, którzy tylko rysują, wariant z liniami, dla tych, którzy już piszą i wersja do uzupełnienia najważniejszych dla Mikołaja informacji.
Świąteczna lista życzeń jest do wyboru w dwóch wersjach – róż i błękit, tak dla zadowolenia obu płci.

list do św. Mikołaja do druku
Również koperty mają kilka wariantów. Jeśli zostawiacie list na parapecie, to pobierzcie kopertę z napisem Święty Mikołaj. Jeśli chcecie naprawdę wysłać list na Koło Podbiegunowe, to wydrukujcie kopertę z adresem. Do świątecznej listy życzeń też jest coś trochę innego.

Po wydrukowaniu koperty trzeba zagiąć, wyciąć i skleić. Zadanie jest naprawdę proste. Jeśli potrzebujecie dokładnego przewodnika wraz ze zdjęciami, to znajdziecie go w poście, w którym udostępniłam Wam koperty ozdobne do wydrukowania.

świąteczne koperty do wydrukowaniaList do św. Mikołaja – pobieraj i korzystaj!

Pliki są do pobrania z mojego dysku. Linki do pobrania znajdziecie poniżej.
/pliki udostępniam do celów niekomercyjnych, w tym również do celów edukacyjnych dla placówek oświatowych i tym podobnych /

list do św. Mikołaja z misiem

list do Mikołaja wzór 1

koperty wzór 1

list do mikołaja - grafika do druku

list do Mikołaja wzór 2  

koperty wzór 2

list do świętego mikołaja do druku

list do Mikołaja wzór 3  

koperty wzór 3

Świąteczna lista życzeń  do druku

świąteczna lsta życzeń - grafika do drukuświąteczna lista życzeń różowakoperta niech się spełni różowa

świąteczna lsta życzeń - grafika do drukuświąteczna lista życzeń niebieska |  koperta niech się spełni wzór 2

 
To warto wiedzieć przed wydrukiem:

  • Grafiki zapisane są w formacie .pdf i spakowane w archiwum .zip
  • rozmiar A4 /2480×3507 pikseli/
  • do wydruku wystarczy użyć papieru o małej gramaturze – sprawdzi się cienki papier biurowy
  • Jakość druku warto ustawić na najwyższą
  • Jeśli nie macie drukarki w domu, skorzystajcie z usług punktu druku


Nie zapomnijcie podzielić się linkiem ze znajomymi!

Listy napisane przez moje dzieci do Mikołaja są przeze mnie zostawiane na pamiątkę. Spojrzenie na nie po latach budzi naprawdę miłe wspomnienia.

świąteczna lista życzeń

Oczywiście list do św. Mikołaja czy świąteczna lista życzeń wcale nie oznacza, że nie ma u nas czegoś niespodziewanego. Osobiście uwielbiam miło zaskakiwać moich bliskich, więc i pod naszą choinką jest miejsce na niespodzianki. Niemniej jednak realizuję choć kilka marzeń, które znajdują się w liście do Mikołaja czy na świątecznej liście życzeń.

To co, piszemy? Starsi działają długopisem, dzieciaczki malują kredkami. Niech zacznie się dziać Magia Świąt.

Jeśli chcecie pokazać mi, jak wyglądają listy Waszych dzieci, to ja zawsze bardzo chętnie zerknę <3 Wklejajcie zdjęcia w komentarzu lub oznaczcie mnie na profilach w mediach społecznościowych @321startDIY

Pozdrawiam
Agnieszka


Skorzystałeś? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle podrzucam na bloga jakąś nową grafikę do pobrania – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

guest
9 komentarzy
najstarsze
najnowsze wg oceny
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze