Zajączek ze skarpetki – wielkanocne rodzinne DIY

zajączek ze skarpetkiZajączek ze skarpetki to bardzo przyjemne wielkanocne DIY. Jest nie tylko uroczą ozdobą, ale również świetnym pomysłem na wspólne rodzinne tworzenie.

Twórzmy rodzinnie

Skarpetkowe zające znane są już od wielu lat. Przypominam je Wam dzisiaj, bo moim zdaniem są świetnym sposobem na wspólne rodzinne tworzenie ozdób wielkanocnych. Są na tyle łatwe, że rodzice mogą je tworzyć z małymi szkrabami, a starsze dzieci poradzą sobie z nimi samodzielnie. Z drugiej strony są na tyle urocze, że dorosły również będzie miał satysfakcję ze swojego dzieła. I co najważniejsze, robi się je niesamowicie szybko, więc wielu z nas powinno znaleźć czas, aby móc z całą swoją rodziną zrobić takie wielkanocne dekoracje do domu.

skarpetkowe zajączki

Co ważne, materiały do wykonania zająca za łatwo dostępne. Właściwie wszystko dostaniecie w większym markecie.


Zajączek ze skarpetki – krok po kroku

materiały do zajączka

Potrzebne materiały:

  • skarpetka
  • sznurek
  • kasza, ryż lub piasek
  • pompon
  • wstążeczka
  • kwiatki papierowe
  • czarny pisak
  • nożyczki
  • klej – magic lub na gorąco
  • szklanka

Skarpetkę naciągam na szklankę. Sypię do środka kaszę. Kilkukrotnie ściągam skarpetę ze szklanki i ubijam kaszę. Nasypuję jej aż za piętkę. Ilość wypełnienia zależy od wielkości skarpety. U mnie poszło około 200g na wypełnienie skarpety dziecięcej.

wypełnianie skarpetki kaszą
Sznurkiem wiążę skarpetę w dwóch miejscach. Najpierw nad piętką, później pod. W ten sposób otrzymałam kształt zajączka.

wiązanie sznurkiem
Górną część skarpetki, nad pierwszym wiązaniem, nacinam po środku, a następnie oby dwu częściom nadaję kształt uszów. Długość dowolna – można zostawić długie, można skrócić.
Z tyłu przyklejam pompon. Pisakiem rysuję buzię. Dodaję elementy dekoracyjne – wstążeczkę na szyi i kwiatki na głowie. To nie tylko maskuje sznurek, ale nadaje uroku zajączkom.

wykonanie zajączka ze skarpetki
I już! Zajączek ze skarpety jest gotowy.

gotowy zajączek ze skarpetki
I jeszcze mała modyfikacja. Skarpetkę można wywrócić na lewą stronę i uzyskać materiał, który jest bardzo zajączkowy. Oczywiście wszystko zależy, jakie skarpetki kupicie, ale polecam szukać takich z pętelkowym wnętrzem.

zajączek ze skarpetki
Na koniec słówko o rozmiarze skarpetek. Im większa skarpetka, tym większy zając. Ja korzystałam ze skarpetek dziecięcych, przeznaczonych na wzrost 80cm, a moje zające mają około 15cm wysokości.

zajączek ze skarpetki

Przyjemnego wspólnego tworzenia i radosnej Wielkanocy.

Pozdrawiam
Agnieszka

PS. Po więcej wielkanocnych pomysłów zapraszam Was do kategorii Wielkanoc.


papierowauliczka.plRusz głową!

Odkryj fantastyczne zagadki, które wciągną dzieci w świat logicznych łamigłówek.

Ustalanki Plus dostarczą nie tylko intelektualnej zabawy, ale także wyzwań, które rozwijają logiczne myślenie.

Dziecko odkrywa radości z rozwiązywania zagadek, czerpiąc przy tym zadowolenie z każdego sukcesu!

 


Zainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze