Cytaty o pasji – 15 pięknych myśli, które warto znać

cytaty o pasji
Czym jest pasja? Czy warto mieć pasję? Czy daje szczęście? Czy dodaje skrzydeł? Zebrałam najpiękniejsze cytaty o pasji, które dają odpowiedź na te pytania, a przy okazji mogą być dla Was inspiracją i motywacją.

Pasja dodaje skrzydeł

Czym właściwie jest pasja? Dla mnie odpowiedź jest prosta – to coś, co kochasz robić, oddajesz się temu z ogromną przyjemnością i zaangażowaniem. To nie jest po prostu hobby. Nie można pomiędzy tymi słowami postawić znaku równości. Posiadać pasję to coś więcej niż posiadać hobby. Pasja to hobby do potęgi entej.

Hobby i pasja mają jednak wiele ze sobą wspólnego. Przecież nie o od razu Rzym zbudowano. Każda rzeka bierze swój początek ze strumienia, a każda pasja zaczyna się od zainteresowania, od hobby właśnie. Dlatego warto robić to, co po prostu lubimy. Oddawać się tej przyjemności. Z czasem rozpalająca się w nas iskierka może zamienić się w ogień. Ten ogień to właśnie pasja.

A kiedy pasja wkroczy do Waszego życia, wtedy stwierdzicie, że to uczucie, które uskrzydla. Znam wielu ludzi, którzy tak jak ja, odnaleźli w życiu swoją pasję. Jestem pewna, że każdy z nich czuje się uskrzydlony. Bo czy można czuć się inaczej kiedy robisz to, co kochasz? Naprawdę, wiem co mówię! Kocham to, co robię, a tę miłość zobaczyć możecie tu, na tym blogu i na Papierowej Uliczce. I wiem na pewno, że moje pasje dodają mi skrzydeł, energii i i wiatru w żagle.

Spotkałam się ze słowami, że życie bez pasji jest jałowe, nudne i puste. Pozwolę sobie się z tym nie zgodzić. Moje życie, zanim zaczęłam robić to, co kocham, też było przyjemne. Niczego mi w nim nie brakowało. Nie zgadzam się więc na takie definiowanie życia człowieka, który nie jest pasjonatem. Brak pasji nie jest czymś, co czyni życie gorszym. Ujęłabym bym to nieco inaczej.

Życie człowieka, który ma pasję nabiera dodatkowego wymiaru, który zrozumieć można dopiero z perspektywy pasjonata. Pasja wnosi do naszego życia nowe barwy i czyni życie jeszcze piękniejszym. Dlatego właśnie warto mieć pasję.

Niech te słowa będą dorzuconym przeze mnie kamyczkiem do zbioru pięknych myśli i cytatów o pasji, ale ponieważ nie miała być to z mojej strony filozoficzna dysputa, oddam teraz głos innym, którzy o pasji mówią w pięknych słowach. Niech słowa te będą dla Was motywacją.

Cytaty o pasji

Piękny jest człowiek robiący coś z pasją.

Wera Gorczyńska

kochaj to, co robisz

Kochaj to, co robisz i rób to, co kochasz. Pasja jest kluczem otwierającym drzwi do radości i dostatku.

David Cuschieri

Dobrze jest znaleźć sobie hobby, które tak człowieka wciąga, i sprawia, że z radością czeka się na kolejny tydzień, zamiast ponuro liczyć dni.

Cecelia Ahern

cytaty o pasji

Jeśli nie potrafisz określić celu, określ swoją pasję. Twoja pasja doprowadzi cię wprost do celu.

T.D. Jakes

Pasja jest znacznie ważniejsza niż perfekcja wykonania.

C.G. Drews

cytaty o pasji Beth Hoffman

Pewnego dnia coś zrobisz, coś zobaczysz albo wpadniesz na pomysł, który pozornie pojawi się znikąd. I poczujesz, że coś w tobie drgnęło, jakieś ciepło w piersi. Kiedy tak się stanie, nie wolno ci tego zignorować. Otwórz umysł i podążaj za tym pomysłem. Podtrzymuj płomień. A wtedy na pewno znajdziesz swój ogień.

Beth Hoffman

Pasja to potężna moc, która pozwoli przezwyciężyć wszystkie trudności. Jeśli kochasz to, co robisz, znajdziesz sens swojego życia — i nieważne, co nim będzie, ważne, abyś robił to, co kochasz.

Krzysztof Puwalski

cytaty o pasji

Nasza pasja jest naszą siłą.

Billie Joe Armstrong

Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym.

Stephen King

cytaty o pasji

Nie potrzeba budzika. Budzi mnie moja pasja.

Eric Thomas

Pasja wyprowadzi ludzi poza ich samych, poza ich wady, poza ich niepowodzenia.

Joseph Campbell

W życiu musi być i obowiązek, i pasja, a szczęściem jest ukochanie swojej codzienności.

Jolanta Knitter-Zakrzewska

cytaty o pasji

Prawdziwa pasja, która płonie w twojej duszy, to taka, której nigdy nie można zgasić.

Zach Toelke

Do szczęścia w życiu wystarczą pasja i miłość.

Ella Carey

nie trzeba być w czymś najlepszym

W gruncie rzeczy nie trzeba być w czymś najlepszym, wystarczy, że się to kocha.

Sue Monk Kidd

Nawiązując do tego ostatniego cytatu, powiem Wam, że na drodze do pasji mogą pojawić się różne przeszkody. Chęć wykonywania czegoś od razu najlepiej i perfekcyjnie jest jedną z nich. O innych przeszkodach i wymówkach, które spotkałam na swojej drodze rozwijania pasji DIY, przeczytać możecie tutaj.


Pozdrawiam
Agnieszka


Zainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.


papierowauliczka.plRusz głową!

Odkryj fantastyczne zagadki, które wciągną dzieci w świat logicznych łamigłówek.

Ustalanki Plus dostarczą nie tylko intelektualnej zabawy, ale także wyzwań, które rozwijają logiczne myślenie.

Dziecko odkrywa radości z rozwiązywania zagadek, czerpiąc przy tym zadowolenie z każdego sukcesu!

 


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze