Cytaty o pasji – 15 pięknych myśli, które warto znać

cytaty o pasji
Czym jest pasja? Czy warto mieć pasję? Czy daje szczęście? Czy dodaje skrzydeł? Zebrałam najpiękniejsze cytaty o pasji, które dają odpowiedź na te pytania, a przy okazji mogą być dla Was inspiracją i motywacją.

Pasja dodaje skrzydeł

Czym właściwie jest pasja? Dla mnie odpowiedź jest prosta – to coś, co kochasz robić, oddajesz się temu z ogromną przyjemnością i zaangażowaniem. To nie jest po prostu hobby. Nie można pomiędzy tymi słowami postawić znaku równości. Posiadać pasję to coś więcej niż posiadać hobby. Pasja to hobby do potęgi entej.

Hobby i pasja mają jednak wiele ze sobą wspólnego. Przecież nie o od razu Rzym zbudowano. Każda rzeka bierze swój początek ze strumienia, a każda pasja zaczyna się od zainteresowania, od hobby właśnie. Dlatego warto robić to, co po prostu lubimy. Oddawać się tej przyjemności. Z czasem rozpalająca się w nas iskierka może zamienić się w ogień. Ten ogień to właśnie pasja.

A kiedy pasja wkroczy do Waszego życia, wtedy stwierdzicie, że to uczucie, które uskrzydla. Znam wielu ludzi, którzy tak jak ja, odnaleźli w życiu swoją pasję. Jetem pewna, że każdy z nich czuje się uskrzydlony. Bo czy można czuć się inaczej kiedy robisz to, co kochasz? Naprawdę, wiem co mówię! Kocham to, co robię, a tę miłość zobaczyć możecie tu, na tym blogu i na Papierowej Uliczce. I wiem na pewno, że moje pasje dodają mi skrzydeł, energii i i wiatru w żagle.

Spotkałam się ze słowami, że życie bez pasji jest jałowe, nudne i puste. Pozwolę sobie się z tym nie zgodzić. Moje życie, zanim zaczęłam robić to, co kocham, też było przyjemne. Niczego mi w nim nie brakowało. Nie zgadzam się więc na takie definiowanie życia człowieka, który nie jest pasjonatem. Brak pasji nie jest czymś, co czyni życie gorszym. Ujęłabym bym to nieco inaczej.

Życie człowieka, który ma pasję nabiera dodatkowego wymiaru, który zrozumieć można dopiero z perspektywy pasjonata. Pasja wnosi do naszego życia nowe barwy i czyni życie jeszcze piękniejszym. Dlatego właśnie warto mieć pasję.

Niech te słowa będą dorzuconym przeze mnie kamyczkiem do zbioru pięknych myśli i cytatów o pasji, ale ponieważ nie miała być to z mojej strony filozoficzna dysputa, oddam teraz głos innym, którzy o pasji mówią w pięknych słowach. Niech słowa te będą dla Was motywacją.

Cytaty o pasji

Piękny jest człowiek robiący coś z pasją.

Wera Gorczyńska

kochaj to, co robisz

Dobrze jest znaleźć sobie hobby, które tak człowieka wciąga, i sprawia, że z radością czeka się na kolejny tydzień, zamiast ponuro liczyć dni.

Cecelia Ahern

cytaty o pasji

Pasja jest znacznie ważniejsza niż perfekcja wykonania.

C.G. Drews

cytaty o pasji

Pasja to potężna moc, która pozwoli przezwyciężyć wszystkie trudności. Jeśli kochasz to, co robisz, znajdziesz sens swojego życia — i nieważne, co nim będzie, ważne, abyś robił to, co kochasz.

Krzysztof Puwalski

cytaty o pasji

Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym.

Stephen King

cytaty o pasji

Pasja wyprowadzi ludzi poza ich samych, poza ich wady, poza ich niepowodzenia.

Joseph Campbell

W życiu musi być i obowiązek, i pasja, a szczęściem jest ukochanie swojej codzienności.

Jolanta Knitter-Zakrzewska

cytaty o pasji

Do szczęścia w życiu wystarczą pasja i miłość.

Ella Carey

nie trzeba być w czymś najlepszym

Nawiązując do tego ostatniego cytatu, powiem Wam, że na drodze do pasji mogą pojawić się różne przeszkody. Chęć wykonywania czegoś od razu najlepiej i perfekcyjnie jest jedną z nich. O innych przeszkodach i wymówkach, które spotkałam na swojej drodze rozwijania pasji DIY, przeczytać możecie tutaj.


Pozdrawiam
Agnieszka


Zainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.


NOWOŚĆMyśl kreatywnie!

Ministerstwo Kreatywnych Pomysłów
zaprasza dzieci 9+
do treningu kreatywności i gimnastyki umysłu.

Taki trening to wspaniała zabawa!