Niespodzianka na Dzień Taty – uzupełnianka do druku

Niespodzianka na Dzień Taty - uzupełnianka do drukuNiedługo po tym, jak świętują wszystkie mamy, przypada święto drugiego rodzica. Chodzi mi oczywiście o Dzień Taty, który obchodzimy 23 czerwca. Z tej okazji przygotowałam dla dzieci formularz do uzupełnienia: o moim cudownym tacie! Jak czuje się synek czy córka spędzając z tatą czas? W roli jakiego bohatera wyobraża sobie tatę i jak bardzo mądry jest tata? Odpowiedzi na te pytania na pewno będą niemałą niespodzianką. Formularz do pobrania w wersji do kolorowania lub kolorowej.

Tata mądry jak Google

Skoro zrobiłam uzupełniankę na Dzień Mamy, wiadome było, że pojawi się również uzupełnianka na Dzień Taty. Zresztą nawet zapowiadałam to w poście. Tak więc jest! Trochę szybciej niż planowałam, ale skoro piszecie, że potrzebujecie już teraz, to proszę! 🙂
Forma uzupełnianki jest bardzo podobna do poprzedniej, ale treść zdań różni się. Czego więc dowie się tata? Na przykład tego, jaki jest silny, co potrafi naprawić i czego nauczyło się od niego dziecko. Tym razem nie wstawiłam zdania o prezencie od złotej rybki. Postawiłam na coś bardziej męskiego – filmy i sport. Tak więc – jaką postacią z filmu zostałby tata i w czym byłby mistrzem świata?
Odpowiedzi dzieci są nieprzewidywalne, więc może być z tego nie tylko wzruszenie, ale i ubaw. Bo tak na przykład, kiedy przepytywałam moją córkę, to powiedziała że tata jest mądry jak Google 😉 A ja się spodziewałam raczej sowy. Tak więc z postaciami z filmów, też wcale nie musi być tak, że będą same Batmany czy Spidermany. Dzieciaki jednak potrafią zaskoczyć.

niespodzianka na dzień tatyKartkę dla taty rysowałam w zeszłym roku. Też możecie ją pobrać i wydrukować.

Dodatkowo jest też krótki formularz: To wiem o moim tacie. Nic nie zmieniałam i postawiłam na takie same zapytania, jak przy mamie. Jeśli więc dziecko będzie Ci długo patrzeć w oczy czy wypytywać się, co lubisz jeść, możesz być pewien, że wypełnia jakiś formularz na Dzień Taty.


Formularze przygotowałam w dwóch wersjach – kolorowej i do pokolorowania. Kolorowania nie jest wiele i jest na tyle dużo czasu, że można tę pracę twórczą rozłożyć na raty. Znacie jednak swoje dzieci najlepiej, więc sami wiecie, czy Wasze dziecko lubi kolorować, czy jednak nie bardzo.

Dzień Taty - niespodzianka do Druku


papierowauliczka.plŁap za kostkę! Rzuć i narysuj!

Jakie skrzydła będzie miała sowa? Jakie kwiaty znajdą się w wazonie? Jakie stworzenia będą pływać w morskich głębinach? O tym zdecyduje los czyli rzut kością.

Wspaniała zabawa dla dzieci, dzięki której stworzą fantastyczne rysunki!


Uzupełnianka na Dzień Taty – pobieraj i korzystaj!

Pliki są do pobrania z mojego dysku. Linki do pobrania znajdziecie poniżej.
/pliki udostępniam do celów niekomercyjnych/

Niespodzianka na Dzień Taty - uzupełnianka do druku

wersja do kolorowania  |  wersja kolorowa

To warto wiedzieć przed wydrukiem:

  • Grafiki zapisane są w formacie .png
  • rozmiar A4 /2480×3507 pikseli/
  • Nie drukujcie w trybie ekonomicznym
  • Jeśli nie macie drukarki w domu, skorzystajcie z usług punktu druku


Nie zapomnijcie podzielić się linkiem ze znajomymi!

niespodzianka na dzień taty
Po formularzu na Dzień Mamy dostałam od Was wiele e-maili z prośbami o inne tematyki. Miałam już wcześniej przygotowaną wstępną listę i na pewno jeszcze kilka formularzy Wam podrzucę. Spodobało mi się bardzo jedno zapytanie – o taką uzupełniankę o nauczycielu. Wcześniej nie planowałam tego tematu, ale powiem Wam, że spełnię tę prośbę i takie formularze będą 🙂 Przydadzą się i na Dzień Nauczyciela, i na zakończenie roku – a to przecież już niebawem.

 

Pozdrawiam
Agnieszka


Zainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.


Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

 

guest
6 komentarzy
najstarsze
najnowsze wg oceny
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze