Niespodzianka dla babci i dziadka – uzupełnianki do druku

Niespodzianka dla babci i dziadka - uzupełnianki do drukuZbliża się Dzień Babci i Dziadka i zapewne każda wnuczka czy wnuczek chcą zrobić babci i dziadkowi jakąś niespodziankę. Dla tych młodszych wnuków mam propozycję – formularze do uzupełnienia.
Specjalnie dla babci i dziadka przygotowałam uzupełnianki, które wnuczkowie wypisują, a ci chętni kolorują, bo do wyboru jest wersja kolorowa i do kolorowania. Nie zabrakło także miejsca na portret babci i dziadka. Taki formularz z powodzeniem zastąpi tradycyjną kartkę. 


Pora na babcię i dziadka

Uzupełnianki są na moim blogu od dwóch lat. Przygotowałam w tym czasie formularze dla mamy, dla taty i dla nauczycieli. Jest kapsuła czasu, którą co rok uaktualniam, podsumowanie roku szkolnego dla najmłodszych i całego szkolnego czasu dla ósmoklasistów. Wszystkie te uzupełnianki cieszą się niemałą popularnością.
Skoro więc tak Wam się ta forma podoba, a zbliża się Dzień Babci i Dziadka, to pora na formularze dla babci i dziadka. Ta wspaniała dwójka z pewnością ucieszy się z takiego niecodziennego podarunku, który wnuk czy wnuczka może dać zamiast standardowej kartki.

Niespodzianka dla babci i dziadka - uzupełnianki do drukuNiespodzianka dla babci i dziadka - uzupełnianki do druku Niespodzianka dla babci i dziadka - uzupełnianki do druku
Szata graficzna pozostała w podobnym klimacie, co poprzednie formularze – niech wszystko zamyka się w spójną serię. Treść natomiast jest inna. Tym razem proponuję wnuczkom wypisanie komplementów dla babci i dziadka. Komplementy są przecież takie miłe, a w tym dniu jak najbardziej należą się dziadkom.

Pomysł wziął się z życia. Któregoś dnia mój synek, ot tak po prostu, zaproponował, żebyśmy powiedzieli sobie nawzajem trochę komplementów. Ile się miłych słów o sobie nasłuchałam, to nawet w życiu nie przypuszczałam, że ktoś takie rzeczy we mnie ceni, a już w ogóle, że dostrzega je moje ośmioletnie dziecko I właśnie dlatego komplementy znalazły się w formularzach dla babci i dziadka jako punkt główny. Jestem pewna, że przeczytanie tych miłych słów sprawi im ogromną radość.

Niespodzianka dla babci i dziadka - uzupełnianki do druku
Jak zwykle nie komplikuję treści. Dedykuję tę formę dzieciom wczesnoszkolnym, więc z ilością miejsc do wypisywania nie warto przesadzać. No i oczywiście zostawiam małym rączkom siłę na portrety, a może nawet na kolorowanie, jeśli właśnie wersję do kolorowania podsuniecie dzieciom. I tu znów przy kolorowaniu nie ma zbyt wiele elementów, co by się dzieciaczki nie zapracowały.

Niespodzianka dla babci i dziadka - uzupełnianki do drukuUzupełnianka dla babci i dziadka – pobieraj i korzystaj!

Pliki są do pobrania z mojego serwera. Linki do pobrania znajdziecie poniżej.
/pliki udostępniam do celów niekomercyjnych/

Niespodzianka dla babci i dziadka - uzupełnianki do druku

dla babci: wersja kolorowa | kolorowanka

dla dziadka: wersja kolorowa | kolorowanka


To warto wiedzieć przed wydrukiem:

  • grafiki zapisane są w formacie .pdf
  • rozmiar A4 /2480×3507 pikseli/
  • warto użyć nieco grubszego papieru – na przykład kartki z bloku technicznego
  • nie drukujcie w trybie ekonomicznym
  • jeśli nie macie drukarki w domu, skorzystajcie z usług punktu druku


Nie zapomnijcie podzielić się linkiem ze znajomymi!

Niespodzianka dla babci i dziadka - uzupełnianki do drukuTo co – rodzice odpalają drukarki, dzieci wyciągają kredki i uzupełniają, tak żeby na 21 i 22 stycznia niespodzianki dla babci i dziadka były gotowe. Mam nadzieję, że babcia i dziadek będą mile zaskoczeni.

Pozdrawiam
Agnieszka

PS. Dziękuję Wam bardzo za wszystkie zdjęcia i relacje na Ig, w których pokazujecie uzupełnione formularze swoich dzieci. Zawsze jest mi bardzo miło


papierowauliczka.plŁap za kostkę! Rzuć i narysuj!

Jakie skrzydła będzie miała sowa? Jakie kwiaty znajdą się w wazonie? Jakie stworzenia będą pływać w morskich głębinach? O tym zdecyduje los czyli rzut kością.

Wspaniała zabawa dla dzieci, dzięki której stworzą fantastyczne rysunki!


Zainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz j fanpage, niczego nie przegapisz.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze