Niespodzianka dla babci i dziadka – uzupełnianki do druku

Niespodzianka dla babci i dziadka - uzupełnianki do drukuZbliża się Dzień Babci i Dziadka i zapewne każda wnuczka czy wnuczek chcą zrobić babci i dziadkowi jakąś niespodziankę. Dla tych młodszych wnuków mam propozycję – formularze do uzupełnienia.
Specjalnie dla babci i dziadka przygotowałam uzupełnianki, które wnuczkowie wypisują, a ci chętni kolorują, bo do wyboru jest wersja kolorowa i do kolorowania. Nie zabrakło także miejsca na portret babci i dziadka. Taki formularz z powodzeniem zastąpi tradycyjną kartkę. 


Pora na babcię i dziadka

Uzupełnianki są na moim blogu od dwóch lat. Przygotowałam w tym czasie formularze dla mamy, dla taty i dla nauczycieli. Jest kapsuła czasu, którą co rok uaktualniam, podsumowanie roku szkolnego dla najmłodszych i całego szkolnego czasu dla ósmoklasistów. Wszystkie te uzupełnianki cieszą się niemałą popularnością.
Skoro więc tak Wam się ta forma podoba, a zbliża się Dzień Babci i Dziadka, to pora na formularze dla babci i dziadka. Ta wspaniała dwójka z pewnością ucieszy się z takiego niecodziennego podarunku, który wnuk czy wnuczka może dać zamiast standardowej kartki.

Niespodzianka dla babci i dziadka - uzupełnianki do drukuNiespodzianka dla babci i dziadka - uzupełnianki do druku Niespodzianka dla babci i dziadka - uzupełnianki do druku
Szata graficzna pozostała w podobnym klimacie, co poprzednie formularze – niech wszystko zamyka się w spójną serię. Treść natomiast jest inna. Tym razem proponuję wnuczkom wypisanie komplementów dla babci i dziadka. Komplementy są przecież takie miłe, a w tym dniu jak najbardziej należą się dziadkom.

Pomysł wziął się z życia. Któregoś dnia mój synek, ot tak po prostu, zaproponował, żebyśmy powiedzieli sobie nawzajem trochę komplementów. Ile się miłych słów o sobie nasłuchałam, to nawet w życiu nie przypuszczałam, że ktoś takie rzeczy we mnie ceni, a już w ogóle, że dostrzega je moje ośmioletnie dziecko I właśnie dlatego komplementy znalazły się w formularzach dla babci i dziadka jako punkt główny. Jestem pewna, że przeczytanie tych miłych słów sprawi im ogromną radość.

Niespodzianka dla babci i dziadka - uzupełnianki do druku
Jak zwykle nie komplikuję treści. Dedykuję tę formę dzieciom wczesnoszkolnym, więc z ilością miejsc do wypisywania nie warto przesadzać. No i oczywiście zostawiam małym rączkom siłę na portrety, a może nawet na kolorowanie, jeśli właśnie wersję do kolorowania podsuniecie dzieciom. I tu znów przy kolorowaniu nie ma zbyt wiele elementów, co by się dzieciaczki nie zapracowały.

Niespodzianka dla babci i dziadka - uzupełnianki do druku


Uzupełnianka dla babci i dziadka – pobieraj i korzystaj!

Pliki są do pobrania z mojego serwera. Linki do pobrania znajdziecie poniżej.
/pliki udostępniam do celów niekomercyjnych/

Niespodzianka dla babci i dziadka - uzupełnianki do druku

dla babci: wersja kolorowa | kolorowanka

dla dziadka: wersja kolorowa | kolorowanka


To warto wiedzieć przed wydrukiem:

  • grafiki zapisane są w formacie .pdf
  • rozmiar A4 /2480×3507 pikseli/
  • warto użyć nieco grubszego papieru – na przykład kartki z bloku technicznego
  • nie drukujcie w trybie ekonomicznym
  • jeśli nie macie drukarki w domu, skorzystajcie z usług punktu druku


Nie zapomnijcie podzielić się linkiem ze znajomymi!

Niespodzianka dla babci i dziadka - uzupełnianki do drukuTo co – rodzice odpalają drukarki, dzieci wyciągają kredki i uzupełniają, tak żeby na 21 i 22 stycznia niespodzianki dla babci i dziadka były gotowe. Mam nadzieję, że babcia i dziadek będą mile zaskoczeni.

Pozdrawiam
Agnieszka

PS. Dziękuję Wam bardzo za wszystkie zdjęcia i relacje na Ig, w których pokazujecie uzupełnione formularze swoich dzieci. Zawsze jest mi bardzo miło


dla twojego dzieckaZabawa, jakiej jeszcze nie było!

Twoje dziecko nie będzie się nudzić! Już od dziś zacznie tworzyć swoją kapsułę czasu - będzie się bawić i rozwijać.

Poznaj Wielką Paczkę Uzupełnianek!

 


Zainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz j fanpage, niczego nie przegapisz.