Kartka urodzinowa XXL – zaskocz nastolatka

kartka urodzinowa xxlKartka urodzinowa jako dodatek do prezentu to zawsze miły akcent. Czy może być też zaskoczeniem? Owszem, jeśli nie będzie to zwyczajna kartka, a taka w rozmiarze XXL i do tego z imieniem solenizanta. A jeśli umieścisz na niej smartfon, dymki i emotikona będzie to kartka urodzinowa idealna dla nastolatka!

Zaskoczyć nastolatkę

Być może mieliście kiedyś taki problem jaki miałam ja, gdy wybierałam się na urodziny nastolatki. Co podarować nastoletniej dziewczynce?
Zawsze kiedy staję przed takim zadaniem mam mały problem. Niby wiem, czym interesują się nastolatki z mojej rodziny, ale przecież w tym wieku gusta zmieniają się jak w kalejdoskopie i to, co było na topie wczoraj niekoniecznie musi być modne dzisiaj.

Ostatecznie zdecydowałam się na kopertę z pieniędzmi, bo kto jak kto, ale nastolatka doskonale sobie z nią poradzi:)  Sama koperta wygląda jednak trochę łysawo, stąd też wpadłam na pomysł dołożenia wielkiej kartki urodzinowej. A że w sklepach wybór takich rozmiarów jest raczej skromy, sama taką zrobiłam. Pomysł się sprawdził. Solenizantka była zaskoczona i zadowolona.


Kartka urodzinowa XXL – krok po kroku

kartka urodzinowa xxl

Potrzebne materiały:

 • dwie kartki z bloku technicznego A3
 • kartki A4: żółta, biała, 2x czarna
 • taśma washi szeroka
 • taśma dystansowa
 • wydrukowane dymki – dymki bez napisów możecie pobrać tutaj
 • przydadzą się dziurkacze lub pokrywka do odrysowania zaokrągleń
 • elementy dekoracje np. dżety, gwiazdki
 • linijka, ołówek, nożyczki i klej

Kolorowy blok techniczny ma z reguły każdą kartkę w innym kolorze, dlatego wybrałam dwa kolory pasujące do siebie. Sklejam je ze sobą taśmą washi.

kartka urodzinowa xxl
Taśmy washi mają bardzo ładne wzory, dlatego użycie tej taśmy nie tylko złączy arkusze, ale i ozdobi brzeg kartki.

kartka urodzinowa xxl
Z kartek A4 wycinam prostokąty.

 • Największy prostokąt z czarnej kartki ma wymiary 29,7cm (standardowa wysokość kartki) x15,5cm
 • Średni prostokąt z białej kartki jest mniejszy o 0,5cm czyli ma rozmiar 29,2x15cm
 • Najmniejszy czarny ma rozmiar 21cm (standardowa szerokość kartki)x13,5cm

Zaokrąglam narożniki. Używam do tego dziurkacza do zaokrąglania rogów, ale można to również zrobić sposobem domowym – wystarczy odrysować zaokrąglenie od pokrywki i wyciąć nożyczkami.

kartka urodzinowa xxl
Prostokąty przyklejam do kartki – jeden na drugim. Wycinam kolejne potrzebne kształty:

 • małe kółko ok. 2cm
 • mały kwadracik
 • zaokrąglony wąski prostokąt
 • najmniejsze kółeczko (wycięłam je zwykłym dziurkaczem biurowym)

Przyklejam.

kartka urodzinowa xxlWycinam kółka:

 • 8cm żółte
 • dwa małe czarne
 • jedno średnie, które przecinam na pół

Jestem szczęśliwą posiadaczką dziurkaczy we wszystkich tych rozmiarach, ale jeśli nie macie dziurkaczy odrysujcie kółka od pokrywek, nakrętek i wytnijcie nożyczkami.
Kółka sklejam, aby otrzymać emotikona.

Rozmieszczam dymki z napisami i przyklejam je na taśmę 3d. Końcówki dymków przyklejam do ekranu smartfona za pomocą zwykłego kleju.

→ Udostępniłam Wam puste kształty dymków (możecie je pobrać tutaj), a napisy możecie nanieść na nie w programie graficznym albo napisać ręcznie.

kartka urodzinowa xxl
Teraz jeszcze trochę dekoracji. Używam wyciętych gwiazdek w różnych kolorach i różowych kamyczków samoprzylepnych.

kartka urodzinowa xxl
I tak dotarłam do końca mojej twórczej pracy – kartka urodzinowa w rozmiarze XXL jest gotowa! Czadowa, prawda?

kartka urodzinowa xxlkartka urodzinowa xxl

Kiedy podzieliłam się z Wami pudełeczkiem z orzecha oraz pudełeczkami z niespodzianką, chciałam Wam pokazać, że rozmiar mini może być wielkim zaskoczeniem. Dzisiaj chciałam Wam pokazać, że takim samym zaskoczeniem może być rozmiar maxi. Jeśli więc wybieracie się na urodziny, polecam Wam spróbować zrobić taką dużą kartkę.

Moja kartka ozdobiona jest smartfonem i emotikonem, bo była przeznaczona dla nastolatki, ale jeśli szukacie inspiracji, bo nie macie pomysłu, co może znaleźć się na takiej kartce, to zapraszam na moją pinterestową tablicę z kartkami.

A Wy, kupujecie prezenty dla nastolatków czy też dajecie koperty?

PS. Zastanawiam się nad przygotowaniem ozdobnych kopert na pieniądze, które będzie można pobrać i wydrukować. Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam
AgnieszkaZainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.


Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

guest
7 komentarzy
najstarsze
najnowsze wg oceny
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze