Mały artysta wyznaje miłość. Malowanie bez brudzenia!

Mały artysta, obrazek serce, malowanie farbamiPrezenty od najmłodszych dzieci często stanowią problem. No bo co może dać babci czy tacie dwulatek? Buziaki i uściski będą wspaniałe i nawet same w sobie wystarczą, ale my rodzice i tak dodatkowo kupujemy jakiś prezent. A niepotrzebnie, bo w każdym dziecku drzemie mały artysta i każde jest w stanie stworzyć abstrakcyjne dzieło sztuki, w dodatku nie brudząc rąk.  

Co może zmalować mały artysta?

I tu każdy rodzic powie, że zmalować może wiele, dosłownie i w przenośni. Mój synek nie ma na szczęście na swoim koncie tyle co Emil ze Smalandii, ale jak każde dziecko coś tam nabroił. Mam więc zarysowany nowy telewizor, rozbity tablet i przerabiałam Picassa na ścianach – także straty są, ale czym byłoby dzieciństwo bez brojenia? Jakoś tak nudno, co nie? Na całe szczęście dla niego nie mamy drewutni 😉
Tak więc  jeśli chodzi o sferę artystyczną, to na pewno ze strony małego artysty można liczyć na nową dekorację ścian czy mebli. Wystarczy, że mama na chwilę nie patrzy, a kredki idą w ruch i nudne ściany wyglądają od razu bardziej designersko! To abstrakcja w najlepszym wydaniu 😛

Tak wygląda efekt końcowy. Mały artysta, obrazek serce, malowanie farbami

Wiemy już, że dziecko wiele zmalować potrafi, tak więc zadanie, które proponuję przed nim postawić będzie jak najbardziej wykonalne. I tu ukłon w stronę mam – bałaganu nie będzie! Nie będzie zmywania farby z podłogi, stołu, ani nawet z rąk pociechy. Fajnie, co? To będzie praca na czysto.


Malowanie bez brudzenia. Obrazek serce – tutorial

Mały artysta, obrazek serce, malowanie farbami

Potrzebne materiały:
 • sztywniejsza kartka np. z bloku technicznego
 • farby
 • duży worek lub folia
 • arkusz kolorowego papieru
 • nożyczki i ołówek
 • ramka do zdjęć

Zaczynam od przygotowania worka foliowego. Mój ma odpowietrzniki – dziurki, które popsułyby ideę malowania bez brudzenia, więc muszę je zakleić. Wystarczy zwykła taśma klejąca. Zaklejam otwory od wewnątrz i od zewnątrz. Jeśli wpadnie w Wasze ręce worek bez odpowietrzników, to pomińcie ten krok.

Mały artysta, obrazek serce, malowanie farbami
Na kartce stawiam kropki z farby. Im mniejsze dziecko, tym postawcie je gęściej obok siebie. Dobierzcie kolory tak, żeby ładnie wyglądały obok siebie.

Mały artysta, obrazek serce, malowanie farbami
Kartkę z kropkami farby wkładam w worek strunowy i zamykam. Jeśli nie macie worka strunowego, to zaklejcie worek taśmą, żeby farba nie wyciekła.

Teraz do pracy wkracza mały artysta, który rozsmarowując i tarmosząc woreczek tworzy niepowtarzalne dzieło. Im mniejsze dziecko, tym mniej siły w rączce, stąd też pisałam, aby kropki farby postawić gęściej.

Mały artysta, obrazek serce, malowanie farbami
Wyciągam dzieło z woreczka i odkładam do wyschnięcia. Worek strunowy od razu umyłam, dzięki czemu farba nie zaschła, a worek posłuży nam do kolejnej takiej zabawy.

Mały artysta, obrazek serce, malowanie farbami
Obrazek schnie, a ja zajmę się stworzeniem sercowego passe-partout. Najpierw wycinam ze zwykłego papieru kształt serca. Te serce odrysowuję na kolorowym papierze, którego rozmiar dopasowałam do ramki. Serce wycinam. Najlepiej najpierw zrobić w środku dziurę ostrzami nożyczek, a dopiero później wyciąć kształt wzdłuż linii.

Mały artysta, obrazek serce, malowanie farbami
Układam passe-partout na wyschniętym obrazku.

Tak wygląda efekt końcowy. Mały artysta, obrazek serce, malowanie farbami
Wszystko wkładam do ramki.

Tak wyglądaTak wygląda efekt końcowy. Mały artysta, obrazek serce, malowanie farbami efekt końcowy. Mały artysta, obrazek serce, malowanie farbami
Dzieło małego artysty jest teraz pięknie wyeksponowane. Może ozdobić domową galerię lub być sprezentowane bliskiej osobie.

Tak jak obiecałam, cała praca przebiegała czysto. Poza umyciem worka, nie musiałam sprzątać żadnej plamy farby. Rączki dziecka też pozostały czyste, co szczególnie powinno przypaść do gustu tym rodzicom, których dzieci nie bardzo lubią brudzić rąk.

Tak wygląda efekt końcowy. Mały artysta, obrazek serce, malowanie farbami

W taki bardzo prosty i czysty sposób powstało unikatowe dzieło, które po dodaniu passe-partout i włożeniu do ramki, prezentuje się niezwykle i jest świetnym prezentem dla mamy, taty, babci czy dziadka! Maluch na pewno wręczy je z dumą, a każdy obdarowany będzie zadowolony z takiego wyznania miłości.

PS. Starsze dzieci, a nawet dorośli mogą sięgnąć po inną, ale też fajną metodę na stworzenie własnego abstrakcyjnego obrazu DIY.

Pozdrawiam
Agnieszka


papierowauliczka.plCzas na wiosnę!

Sięgnij po Wiosennik i wprowadź zimę do domu i szkoły.

Na dzieci czeka ponad 30 wiosennych zabaw, które wspierają rozwój intelektualny, pobudzając ciekawość i kreatywność.

Czas na zabawy z wiosną w tle!


Zainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

 

guest
5 komentarzy
najstarsze
najnowsze wg oceny
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze