Kubek z napisem – pomysł na prezent od dziecka

kubek z napisem, kubek dla taty, prezent DIYFajnych kubków nigdy nie za wiele, dlatego właśnie kubek jest zawsze dobrym prezentem, a taki własnoręcznie ozdobiony to już w ogóle jest super pomysł. Metoda ozdabiania, którą Wam dzisiaj proponuję jest bardzo prosta. Nawet młodsze dzieci sobie poradzą, choć pomoc mamy jest niezbędna. Jednak to, co ostatecznie decyduje o tym, jak będzie wyglądał taki kubek z napisem, to przede wszystkim praca dziecka.

Kubek dla taty

Zostałam poproszona o propozycję prezentu dla taty, którą w dużej mierze może wykonać dwulatek. Zadanie niby proste, ale najpierw musiałam przypomnieć sobie, co takie dzieciaczki już umieją. Mój synek niedługo kończy siedem lat, więc trochę już zapomniałam, co się działo gdy był takim małym szkrabem. Pierwsze, co mi przyszło do głowy to bazgrolenie. Zapytałam mamę dwulatka i faktycznie tak jest – dwulatki bazgrolą z wielką przyjemnością. W zasadzie zaraz po tej odpowiedzi miałam w głowie gotową koncepcję na prezent stworzony przy dużym udziale dziecka.
kubek z napisem, kubek dla taty, prezent DIY

Oczywiście pomoc mamy jest niezbędna. Myślę, że dopiero ośmiolatek jest na tyle sprawny manualnie, że może taki kubek z napisem wykonać całkowicie samodzielnie. Młodszym dzieciom trzeba jednak trochę pomóc.


Kubek z napisem – krok po kroku
kubek z napisem, kubek dla taty, prezent DIY

Potrzebne materiały:
  • kubek
  • litery samoprzylepne
  • markery do porcelany
  • taśma malarska
  • nożyczki

Pierwsza część projektu to praca mamy. Na kubek przyklejam literki samoprzylepne. Dodatkowo nakleiłam serce, które wycięłam z kawałka samoprzylepnego papieru.
kubek z napisem, kubek dla taty, prezent DIY
Taśmą malarską oklejam te części, które nie mają zostać zamalowane. Warto to zrobić, bo maluch ma jednak rozpęd w trakcie bazgrolenia.

kubek z napisem, kubek dla taty, prezent DIY
Teraz zaczyna się praca dziecka. Niestety mój mały pomocnik jest akurat w szkole, więc to ja będę bazgrolić. Już zapomniałam, jak przyjemne jest tworzenie takiej twórczej abstrakcji! 🙂

Użyłam dwóch kolorów – czerwonego i niebieskiego. Podpowiem Wam, że lepiej używać właśnie ciemniejszych barw i zadbać o to, by dziecko dobrze pogryzmoliło przy literkach. Mam też kolejną podpowiedź – zanim przejdziecie do drugiego koloru, dajcie pierwszemu chwilę przeschnąć. Dzięki temu kolory nie zmieszają się ze sobą.

kubek z napisem, kubek dla taty, prezent DIY
Czekam chwilę, żeby marker wysechł i odklejam literki, a następnie ściągam taśmę zabezpieczającą.

kubek z napisem, kubek dla taty, prezent DIY

kubek z napisem, kubek dla taty, prezent DIY
Tak wygląda efekt końcowy.

kubek z napisem, kubek dla taty, prezent DIY
Teraz trzeba postąpić zgodnie z zaleceniami producenta pisaków do porcelany. Te, których używałam trzeba utrwalić nagrzewając kubek w piekarniku.

kubek z napisem, kubek dla taty, prezent DIY
Kubek wyszedł bajerancko 🙂  Z pewnością taki prezent stworzony we współpracy dziecko-rodzic będzie bardzo przyjemnym podarunkiem i świetną pamiątką. A datę powstania czy też datę święta, na którą te dzieło zostało stworzone oraz imię twórcy, możecie zapisać na spodzie kubka.

Jeśli też uważacie, że kubek to świetny prezent od dziecka na Dzień Babci, Dzień Taty i wszystkie inne im podobne, to zerknijcie do jeszcze jednej propozycji ręcznie malowanego kubka. Znajdziecie tam prosty sposób na przeniesienie rysunku dziecka na porcelanę.

Pozdrawiam
Agnieszka


papierowauliczka.plCzas na wiosnę!

Sięgnij po Wiosennik i wprowadź zimę do domu i szkoły.

Na dzieci czeka ponad 30 wiosennych zabaw, które wspierają rozwój intelektualny, pobudzając ciekawość i kreatywność.

Czas na zabawy z wiosną w tle!Zainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

[facebook-page-plugin href="321startdiy" width="500" height="190" cover="true" facepile="false" cta="false" small="false" adapt="true"  link="true" linktext="polub 321startDIY" lang="pl_PL" ]

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze