Podsumowanie roku szkolnego – formularz dla dzieci

Podsumowanie roku szkolnego - formularz dla dzieci do drukuWakacje coraz bliżej. Po 10 miesiącach nauki w końcu nadeszła pora na upragniony odpoczynek i zaraz rok szkolny będzie tylko wspomnieniem. Aby zachować te wspomnienie na dłużej, przygotowałam formularz z podsumowaniem roku szkolnego, dzięki czemu dzieci uwiecznią na zawsze kilka informacji, najlepsze wspomnienie z tego roku, a także kolor swojego tegorocznego plecaka 🙂 Do wyboru są dwie wersje – kolorowa i do kolorowania.


Hurrra, niedługo wakacje!

W tym roku naprawdę cieszę się, że niedługo wakacje. Zmęczył mnie ten rok szkolny jak żaden inny. To chyba dlatego, że klimatyzacja mojego synka w zerówce była zdecydowanie trudniejsza niż w przypadku mojej córki. Pamiętam, że Monia leciała do szkoły jak na skrzydłach. Z Kubą niestety co rano przerabiam to samo. Tak więc nie mogę się już doczekać odpoczynku od tych utarczek.
Domyślam się, że uczniowie i nauczyciele nie mogą doczekać się ich jeszcze bardziej, czemu oczywiście się nie dziwię. Czas odpocząć od lekcji, od dzwonków, od siebie nawzajem. Czas zasilić akumulatory energią słoneczną!

Ale nie warto chyba zupełnie zapominać o tym roku szkolnym. Niech pozostanie nam choć troszeczkę wspomnień. Wspomnienia naprawdę są przyjemne!
Ilekroć trafia w moje ręce wypisywany przeze mnie za dzieciaka kalendarz ucznia, tylekroć ogarnia mnie fala radości a nawet takiej dziecięcej frajdy. Co ja tam czasem nawypisywałam 😛 Cieszę się niezmiernie, że go zostawiłam!

Tak więc, aby pomóc dzieciakom nie zapomnieć i aby mogły zachować wspomnienia na dłużej, przygotowałam formularz z podsumowaniem roku szkolnego. Dzięki niemu dziecko uwieczni nie tylko swój charakter pisma, ale również takie informacje jak numer sali, kolor plecaka i piórnika, kolegę z ławki, swój wzrost czy nazwisko wychowawczyni.

Podsumowanie roku szkolnego - formularz dla dzieci do druku
Jest miejsce na narysowanie najlepszego wspomnienia ze szkoły, a także krótki test wyboru dotyczący umiejętności. Ponieważ przygotowując formularz myślałam o dzieciach z klas 1-3, stąd też są to podstawowe umiejętności – alfabet, dodawanie, liczenie i odczytywanie godziny.

Przy każdych uzupełniankach dla dzieci przygotowuję dwie wersje – kolorową i do pokolorowania. Chętnie korzystacie z jednej i z drugiej, więc i tym razem są dwa warianty.

Podsumowanie roku szkolnego - formularz dla dzieci do druku


papierowauliczka.plRusz głową!

Odkryj fantastyczne zagadki, które wciągną dzieci w świat logicznych łamigłówek.

Ustalanki Plus dostarczą nie tylko intelektualnej zabawy, ale także wyzwań, które rozwijają logiczne myślenie.

Dziecko odkrywa radości z rozwiązywania zagadek, czerpiąc przy tym zadowolenie z każdego sukcesu!

 


Uzupełnianka na koniec roku szkolnego – pobieraj i korzystaj!

Pliki są do pobrania z mojego dysku. Linki do pobrania znajdziecie poniżej.
/pliki udostępniam do celów niekomercyjnych, w tym również dla placówek społecznych, edukacyjnych i instytucji non-profit/

Podsumowanie roku szkolnego - formularz dla dzieci do druku

wersja do kolorowania wersja kolorowa

edit: Doszły do mnie słuchy, że zerówkowicze z przedszkola też chcą takie podsumowanie. Udostępniam Wam pliki z małą modyfikacją treści.

przedszkole – wersja do kolorowania przedszkole – wersja kolorowa

A może coś nowego?

nowe_podsumowanie_rokuPrzygotowałam dla dzieci nowe podsumowanie na koniec roku szkolnego. Znajdziecie je na Papierowej Uliczce czyli w moim drugim miejscu w sieci 🙂

To warto wiedzieć przed wydrukiem:

  • Grafiki zapisane są w formacie .png
  • rozmiar A4 /2480×3507 pikseli/
  • Nie drukujcie w trybie ekonomicznym
  • Jeśli nie macie drukarki w domu, skorzystajcie z usług punktu druku


Nie zapomnijcie podzielić się linkiem ze znajomymi!

 

Podsumowanie roku szkolnego - formularz dla dzieci do druku

Takie podsumowanie roku szkolnego może wypełnić w domu każde dziecko. A może panie nauczycielki zrobią dzieciom lekcję nieco inną niż zwykle?
Zadbajmy tylko o to, aby gdzieś taką uzupełnioną kartkę schować, aby faktycznie mogła być pamiątką, po którą dzieci sięgną nieco później, być może nawet kiedy będą dorosłe.

PS. Warto pamiętać, że rok szkolny kończy się w piątek 22 czerwca, a już 23 czerwca świętują tatusiowie. Uzupełnianka na Dzień Taty będzie miłą niespodzianką.

 

Pozdrawiam
Agnieszka

 


Zainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

 

guest
1 Komentarz
najstarsze
najnowsze wg oceny
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze