Cytaty o nadziei – 21 myśli, które dodają otuchy

cytaty o nadziei
Pomaga przetrwać złe chwile. Pomaga wierzyć, że nadejdzie lepsza przyszłość. Czasem potrzeba jej całych garści. To nadzieja. Zgromadziłam piękne cytaty o nadziei, które w trudnych chwilach dodadzą otuchy. 

Dum spiro, spero

Czytałam ostatnio przepiękną powieść Magdaleny Witkiewicz „Córka generała”. Powieść jest wzruszająca, pełna emocji, a od czasu jej przeczytania nadzieja kojarzy mi się już nie tylko z wiosną, ale z ciastem i cynamonem. Książka zdecydowanie warta przeczytania. Z serca gorąco polecam!

Czasy, w których Magdalena Witkiewicz osadziła swoją powieść są trudne. Wojna i okupacja rozwiewa szczęście i plany, i tylko nadzieja pozwala trwać i żyć. Obecna sytuacja na świecie też nie jest łatwa. Dla wielu ludzi nastały chwile, o których niejeden z nas myślał, że już nie wrócą i trwać będą tylko na kartach książek od historii. A jednak. Mijają dni, mijają miesiące i tylko nadzieja pozwala wierzyć, że nadejdą jeszcze lepsze dni. Mocno wierzę, jak wielu z nas, że jeszcze Ci, którzy płaczą, uśmiechną się i że jeszcze zaświeci dla nich słońce. Zapewne w ich życiu to właśnie nadzieja jest codzienną, nieodzowną towarzyszką. Z nią się budzą i zasypiają, bo Ci, których los stawia w trudnych sytuacjach, potrzebują nadziei najbardziej. Czasem nadzieja, szczególnie w sytuacjach, na które nie mamy wpływu, jest jedyną rzeczą, która pozostała.

Rzadko kiedy życie człowieka jest pasmem szczęścia i radości. Wielokrotnie na naszej życiowej drodze zdarzają się sprawy wielkiej, choć czasem również i mniejszej wagi, które rozbijają nas wewnętrznie i sprawiają, że trudno nam funkcjonować. Cierpienie, choroba, obawa o życie, zdrowie, o przyszłość, o bliskich – przykłady można mnożyć. W takich momentach to najczęściej nadzieja jest jasnym światełkiem na końcu ciemnego tunelu. Światełkiem, które daje nam siłę, by iść do przodu, ku słońcu.

Dum spiro, spero (nie tracę nadziei, dopóki oddycham), jak mówi łacińska sentencja. Warto o tym pamiętać, kiedy dotyka nas los. Zostawiam Wam cytaty o nadziei – mądre myśli, w których być może znajdziecie pokrzepienie. 

Cytaty o nadziei

Gdzie płonie jeszcze mały płomyk nadziei,
tam widać światło nieba.

Ladislaus Boros

Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem / Bob Dylan

Każdy nowy dzień zaczyna się głęboką nocą. Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie gaś nigdy światła nadziei.

Bob Dylan

Ciągle mamy nadzieję – i we wszystkich sprawach lepiej mieć nadzieję niż ją stracić.

Johann Wolfgang von Goethe

cytaty o nadziei

Nadzieja bierze mnie w ramiona i trzyma w swoich objęciach, ociera mi łzy i mówi, że dziś, jutro, za dwa dni wszystko będzie dobrze, a ja jestem na tyle szalona, że ośmielam się w to wierzyć.

Tahereh Mafi

Dopóki istnieje życie, jest nadzieja.


Stephen Hawking

na zgliszczach najpiękniejszy wyrasta owoc Kossakowska

(…) na zgliszczach najpiękniejszy wyrasta owoc.

Maja Lidia Kossakowska

Nadzieja ma skrzydła, przysiada w duszy i śpiewa pieśń bez słów, która nigdy nie ustaje, a jej najsłodsze dźwięki słychać nawet podczas wichury.

Emily Dickinson

cytaty o nadziei

Nadzieja to matka tych,
którzy nie boją się rzucać myśli w daleką przyszłość.


Ludwik Hirszfeld

Wystarczy promyk nadziei, aby otworzyło się niebo.

przysłowie arabskie

cytaty Paulo Coelho

Nadzieja – to słowo, które wstaje z nami co rano, w ciągu dnia zostaje zranione i umiera w nocy, by o świcie znów się odrodzić.

Paulo Coelho

Gwiazdka nadziei niknie ostatnia.

Henryk Sienkiewicz

cytaty o nadziei

Nadzieja jest jak droga w polu: droga nigdy nie istniała, ale kiedy wielu ludzi po niej chodzi, droga nabiera kształtu.

Yutang Lin

Nadzieja jest najcenniejszą towarzyszką życia.

Jean-Paul Sartre

cytaty o nadziei

Żadna noc nie może być aż tak czarna, żeby nigdzie nie można było odszukać choć jednej gwiazdy. Pustynia też nie może być aż tak beznadziejna, żeby nie można było odkryć oazy. Pogódź się z życiem, takim jakie ono jest. Zawsze gdzieś czeka jakaś mała radość. Istnieją kwiaty, które kwitną nawet w zimie.

Phil Bosmans

Nigdy nie pozbawiaj nikogo nadziei,
może to wszystko, co mu zostało.

H. Jackson Brown Jr

cytaty o nadziei

Ci, co żyją nadzieją, widzą dalej.

Lothar Zenetti

Najciemniej jest tuż przed wschodem słońca.

Paulo Coelho

kiedy Bóg zamyka drzwi - to otwiera okno / ks. Jan Twardowski

Nie płacz w liście nie pisz że los ciebie kopnął nie ma sytuacji na ziemi bez wyjścia kiedy Bóg drzwi zamyka – to otwiera okno.

ks. Jan Twadrowski

(…) czasami nadzieja jest wszystkim, co masz.

Cassandra Clare

cytaty o nadziei Katon

W momentach trudnych miej zawsze nadzieję dni pogodnych.

Katon Starszy

Nadzieja umiera ostatnia

Halina Birenbaum

Mawiają, że nadzieja jest matką głupich. Zupełnie się z tym nie zgadzam. Człowiek, który ma nadzieję, nie jest głupcem, choćby była to nadzieja na cud. Wiem, że nie zawsze się on zdarza – doświadczyłam tego osobiście. Ale czy bez tej nadziei człowiek jest w stanie trzymać się w pionie, iść do przodu, żyć i walczyć? Nie sądzę.


Pozdrawiam
Agnieszka

Miłośników cytatów i mądrych myśli zapraszam do poczytania cytatów o pasji.


Zainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.


papierowauliczka.plCzas na wiosnę!

Sięgnij po Wiosennik i wprowadź zimę do domu i szkoły.

Na dzieci czeka ponad 30 wiosennych zabaw, które wspierają rozwój intelektualny, pobudzając ciekawość i kreatywność.

Czas na zabawy z wiosną w tle!


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze