Zabawa z mamą i o mamie – nie tylko na Dzień Matki

rodzinna paczka uzupełnianek edycja mamaSkoro w maju obchodzimy Dzień Matki, nic dziwnego, że w tym miesiącu słowo mama odmieniane jest przez wszystkie przypadki. Ja również przyłączam się do tej deklinacji. O mamie, z mamą i dla mamy – tak w skrócie można opisać stworzoną przeze mnie rodzinną zabawę do druku, której bohaterką jest mama. 

Cudowna więź

Coś cudownego dzieje się, kiedy zostajemy mamami. Między mamą i dzieckiem powstaje niesamowita, szczególna więź – silna i piękna. Nic nie jest w stanie jej zerwać, bo, cytując K. Hannah, kto raz został matką, będzie nią zawsze. My mamy wiemy, że rzeczywiście tak jest.

Jednak o relację trzeba dbać i w natłoku zajęć nie zapominać, żeby ją wzmacniać, a najlepszym na to sposobem jest wspólnie spędzany czas. Rozmowa, codzienne czynności, które wykonujemy razem i oczywiście wspólna zabawa. Nawet najdroższe prezenty nie zastąpią bliskości. 

To właśnie idea wzmacniania rodzinnych więzi przyświecała mi, kiedy wpadłam na pomysł stworzenia rodzinnych uzupełnianek. Tak powstała zabawa pełna radości, miłości i ciepłych słów, której bohaterami są najważniejsi dla dzieci bliscy. Oczywiście jest wśród nich również mama.

cytat o mamie

Mamo, daj się lepiej poznać!

Każda mama była kiedyś małą dziewczynką, a potem nastolatką. Ten czas z życia mamy dziecko najczęściej poznaje tylko wtedy, kiedy same się nim podzielimy. Zazwyczaj wspominamy o tym gdzieś przy okazji czy mimochodem, a ja proponuję, aby odsłonić rąbek wspomnień w czasie niecodziennego wywiadu, w którym dziecko wciela się w rolę dziennikarza, a mama ma okazję poczuć się jak prawdziwa gwiazda! To będzie wspaniała okazja, żeby przybliżyć dziecku mamę sprzed lat. Może coś kolekcjonowałaś? Znaczki? Pocztówki? Karteczki? Czy w dzieciństwie miałaś długie włosy? Czy grałaś na jakimś instrumencie? Kim chciałaś zostać? Mamo, masz o sobie wiele ciekawostek do opowiedzenia.  

Pytania przygotowałam adekwatnie do wieku młodego dziennikarza, więc nie musisz się ich obawiać. Nie znajdziesz wśród nich pytań o pierwszy pocałunek czy o szaleństwa młodości:) Może kiedyś przyjdzie czas, że takimi wspomnieniami podzielisz się z dzieckiem sama, ale w rodzinnych uzupełniankach nie poruszam wrażliwych treści. 

wywiad z mamą

 

Poznawanie mamy to jednak nie tylko wspomnienia, ale także teraźniejszość, dlatego dziecko weźmie cię pod lupę i zaprosi na łąkę wyborów. Ta wiedza przyda się później, bo wśród zabaw znajdziecie również testy, które sprawdzą, ile o sobie wiecie. 

mama pod lupą


Rodzinne karty zaprojektowałam w taki sposób, aby wspólna zabawa była przyjemna, twórcza i ciekawa. Wszystko opracowałam w spójnej, ciekawej formie graficznej, z autorskimi ilustracjami.


Słowa pełne miłości

Jest też kilka arkuszy, które dedykowane są do uzupełnienia tylko przez dziecko. Dzięki temu będzie miało ono okazję przelać na papier wszystkie piękne myśli o mamie. Zastanowi się, ile mama dla niego robi (a robi przecież co nie miara) i co sprawia, że mama jest dla niego cenna jak klejnot. Zaprojektuje dla mamy filiżankę i narysuje wspólny portret.
Jestem pewna, że każda mama z zaciekawieniem obejrzy potem te strony i z przyjemnością przeczyta myśli swojego dziecka o sobie samej. 
myśli o mamie


Są też strony, które wypełnia tylko mama. Będziesz miała okazję wybrać się do ogrodu wspomnień i podzielisz z dzieckiem wspomnieniami o nim samym. Przelejesz na papier swoje myśli, a także podzielisz się swoją wiedzą i mądrością, zapisując swojemu dziecku receptę na przyszłość. Tym razem to twoje dziecko z zaciekawieniem przeczyta słowa, które do niego skierowałaś.  

zabawa z mamą i o mamie - recepta na przyszłość

Zabawa, radość i wspólny czas

Łącznie czekają na Was aż 22 karty, w tym 14 zabaw wspólnych – pamiątkowe odrysowywanie Waszych dłoni, kolorowanie korali wspólnych chwil i niecodzienna lekcja historii, którą poprowadzi mama. Zostaniecie też połączeni wspólnym sekretem (sama zdecydujesz jakim), które dziecko schowa pod zasłoną tajności, przy okazji ćwicząc trzymanie buzi na kłódkę. Biorąc pod uwagę, że dzieci często mają z tym problem, takie ćwiczenie może okazać się pomocne:)
A na koniec relaks przy turlaniu prześmiesznych stworków. Oj, tu będzie masa frajdy i jestem pewna, że będziecie wracać do tej rozrywki wielokrotnie. 

Zabawa z mamą i o mamie - nie tylko na Dzień Matki

jak dobrze znasz dziecko

relaks z mamą - turlanie stworków

Nie tylko na Dzień Matki

Rodzinna Paczka Uzupełnianek edycja Mama jest propozycją na co dzień – dzięki niej wspólny czas z mamą będzie jeszcze ciekawszy. Ale to również dobry pomysł na Dzień Matki – przy takiej zabawie na pewno będzie niezapomniany. Wspólne chwile to przecież najpiękniejszy prezent, jaki możemy dać sobie nawzajem.  

Rodzinna kapsuła czasu

Rodzinną Paczkę Uzupełnianek wato przechować. Wystarczy wpiąć wypełnione arkusze do segregatora lub schować do teczki i w ten sposób stworzyć rodzinną kapsułę czasu. Za jakiś czas, może w jakiś Dzień Matki, wróćcie do tych kart – będzie to powrót pełen radości, a może nawet wzruszeń. 

Zabawa z mamą i o mamie - nie tylko na Dzień Matki

Rodzinna Paczka Uzupełnianek edycja Mama to zabawa, którą znajdziecie na Papierowej Uliczce czyli moim drugim miejscu w sieci. Zabawa dostępna jest od razu po zakupie, więc możecie po nią sięgnąć w każdym momencie. Otwieracie .pdf, drukujecie i od razu możecie spędzać czas przy rodzinnym uzupełnianiu.


Mam nadzieję, że ta rodzinna zabawa będzie dla Was i Waszych dzieci mile spędzonym wspólnym czasem, być może w Dzień Matki, być może w zwykły dzień, a zachowana jako kapsuła czasu będzie źródłem pięknych wspomnień.  


Pozdrawiam
Agnieszka


Zainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze