Skórzany brelok do kluczy dla mężczyzny – proste diy

Skórzany brelok do kluczy dla mężczyzny - proste diyOto mały recyklingowy projekt diy, który ujmuje swoim minimalizmem. Ten skórzany brelok, stworzony ze znoszonej torebki, jest niesamowicie prosty w wykonaniu. Klasyczny wygląd sprawia, że jest to idealny brelok do kluczy dla mężczyzny.

Męski drobiazg

W zasadzie pisząc, że jest to brelok do kluczy dla mężczyzny nie chciałam powiedzieć, że nie wolno takiego nosić kobietom. Owszem wolno:) Jest to tylko mały sygnał, że ten projekt diy nadaje się jako prezent dla mężczyzny, bo przecież z takimi ręcznie stworzonymi drobiazgami dla płci męskiej zawsze jest problem. Dla kobiety nada się praktycznie wszystko, dla mężczyzny już niekoniecznie. Skoro więc stworzyłam drobiazg, który dzięki swojemu minimalistycznemu wyglądowi, powinien przypaść do gustu płci przeciwnej, postanowiłam to zaakcentować.
Skórzany brelok do kluczy dla mężczyzny - proste diy

A i tak potrzebna będzie kobieca ręka, a przynajmniej kobieca torebka. No dobra, kawałek eko skóry można oczywiście kupić, ale lepiej wykorzystać fragment starej torebki.
Recyklingujecie takie rzeczy? Ja zawsze rozbieram taką torbę na części pierwsze, dzięki czemu mam mnóstwo materiałów, które mogę później wykorzystać – kawałki eko skóry, metalowe zaczepy, paski etc.

Myślę, że do wiosny zbierze mi się wystarczająco dużo projektów, abym mogła w końcu opublikować wpis o recyklingu starej torebki – wówczas będziecie mogli zobaczyć, co z takich elementów można zrobić. Tymczasem wróćmy do dzisiejszego bohatera – skórzanego breloka.


Skórzany brelok do kluczy dla mężczyzny – krok po kroku

Skórzany brelok do kluczy dla mężczyzny - proste diy

Potrzebne materiały:

  • kawałek eko skóry
  • zakończenie do biżuterii – krokodylki (13mm)
  • ogniwko łączące
  • kółko do kluczy z łańcuszkiem
  • szczypce jubilerskie (w tym płaskie zagniatające)
  • nożyczki

Z kawałka eko skóry wycinam pasek o szerokości zakończenia do biżuterii i długości około 10cm. Linię cięcia możecie sobie narysować.

Skórzany brelok do kluczy dla mężczyzny - proste diy
Pasek przecinam po ukosie. Krótszą część dokładam do dłuższej i obcinam jej końcówkę tak, aby obie części miały taki sam skos.

Skórzany brelok do kluczy dla mężczyzny - proste diy
Obie części składam równiutko razem. Nakładam zakończenie biżuteryjne i mocno zaciskam szczypcami zagniatającymi. To takie szczypce, które mają płaską powierzchnię, dzięki czemu przy zagniataniu nie odciskają się ząbki.

Skórzany brelok do kluczy dla mężczyzny - proste diy
Na końcówce krokodylka mocuję ogniwko łączące, nakładam łańcuszek z kółkiem do kluczy i za pomocą szczypiec jubilerskich zamykam ogniwko.

Skórzany brelok do kluczy dla mężczyzny - proste diy
I tak w kilku nieskomplikowanych krokach powstał skórzany breloczek do kluczy dla mężczyzny.

Skórzany brelok do kluczy dla mężczyzny - proste diy
A możne być jeszcze prościej, bo paseczka skóry można nie przecinać, tylko złożyć na pół i wówczas zacisnąć zakończenie biżuteryjne.

Skórzany brelok do kluczy dla mężczyzny - proste diySkórzany brelok do kluczy dla mężczyzny - proste diy
Jest prosto, ale elegancko. Właśnie taką klasyczną elegancją bronią się minimalistyczne projekty.

Skórzany brelok do kluczy dla mężczyzny - proste diySkórzany brelok do kluczy dla mężczyzny - proste diy Skórzany brelok do kluczy dla mężczyzny - proste diySkórzany brelok do kluczy dla mężczyzny - proste diyJeśli szukacie pomysłu na samodzielnie wykonany drobiazg, który można dać mężczyźnie, to może właśnie zainspiruje Was ten mały i szybki projekt, jakim jest skórzany brelok do kluczy.

A jeśli szukacie pomysłów na prezent, które mogą stworzyć dzieci dla dziadka czy taty, to zajrzyjcie do wpisu 10 pomysłów na prezent na Dzień Ojca, w którym znajdziecie takie propozycje.

Pozdrawiam
Agnieszka


Zainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

guest
2 komentarzy
najstarsze
najnowsze wg oceny
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze