Kubek ręcznie malowany – zrób to sposobem

kubek ręcznie malowanyKubek na prezent to zawsze dobry pomysł, a kubek ręcznie malowany jest podwójnie dobry! Niemniej jednak nie każdy czuje się na siłach, żeby samodzielnie coś narysować czy napisać. No tak, to wcale nie jest proste. Na szczęście jest sposób na to, aby łatwo przenieść na kubek napisy, a nawet dziecięce rysunki. I ja z chęcią go Wam zdradzę.


Kubek na prezent

Muszę Wam zdradzić, że uwielbiam kubki. Zdecydowanie mam do nich słabość. Jest takiego w kubkach, że przyjemnie wypić z nich kawę czy gorącą czekoladę. I to nie tylko moje zdanie, bo pić z kubków lubi dość sporo osób. Dlatego kubek na prezent nadaje się idealnie. Co by jednak nie było, że idziemy na łatwiznę, proponuję ofiarować kubek ręcznie malowany. Ten, kto go otrzyma, na pewno to doceni. Na przykład babcia – czy mógłby się jej nie podobać kubek, na którym jest jej podobizna namalowana wcześniej przez wnuczka? Przy czym sposób przeniesienia napisu czy obrazka wcale nie jest trudny i taki fajny kubek może zrobić każdy.

kubek ręcznie malowany


Kubek ręcznie malowany – krok po kroku

Kubek ręcznie malowany

Potrzebne materiały:
  • kubek
  • pisaki do porcelany
  • wydruk lub rysunek
  • ołówek
  • taśma klejąca

Spodnią część wydruku zamalowuję dokładnie ołówkiem.

ręcznie malowany kubek
Kartkę przyklejam do kubka – nadrukiem na wierzchu.

Kubek ręcznie malowany
Ołówkiem poprawiam kontury. W trakcie tej czynności dociskam ołówek do kubka.

ręcznie malowany kubek
Po odklejeniu kartki widać efekt – kontury odbiły się na kubku i to bardzo wyraźnie.

kubek ręcznie malowany
Teraz wystarczy, że poprawię pisakiem po śladzie ołówka.

kubek ręcznie malowany
Dorysuję jeszcze serduszka i kropeczki.

kubek ręcznie malowany

Teraz postępuję zgodnie ze wskazaniami producenta pisaków. Te moje wymagają wypiekania kubka w piekarniku przez 25 minut w temperaturze 160 stopni. Dopiero po tym czasie zabieram się za ozdobienie drugiej strony.

Kubek, który przygotowuję, jest prezentem dla mojej mamy z okazji Dnia Babci. Pomyślałam, że bardzo miłym akcentem będzie umieszczenie na kubku rysunku mojego dziecka, który przedstawia właśnie ją. Jak to zrobić?

Jeśli mamy do dyspozycji tylko duży rysunek, tak jak miałam ja, należy go sfotografować lub zeskanować, w programie graficznym odpowiednio zmniejszyć, a następnie wydrukować.

kubek ręcznie malowany
Dalej postępuję tak, jak wcześniej. Zamalowywanie spodu ołówkiem, przyklejenie, przejechanie po konturach, malowanie. I do piekarnika.

kubek ręcznie malowany
Tak jak poprzednio, domaluję jeszcze serca i kropeczki i jak dla mnie kubek ręcznie malowany jest gotowy! Będzie idealny na prezent dla babci – uważam, że to świetna alternatywa dla zamawianych w drukarniach personalizowanych kubków. Poduszki z nadrukiem też nie musicie zamawiać – poznajcie kolejny łatwy sposób na transfer.

kubek ręcznie malowany dla babci
Z takiego kubka to chyba się każdy ucieszy! Jeden jedyny, niepowtarzalny wzór, samodzielne wykonanie – o to właśnie chodzi we własnoręcznych prezentach. Nie muszą wyglądać jak ze sklepu, wystarczy że mają w sobie cząstkę naszego serca. Też tak sądzicie?

Pozdrawiam
Agnieszka


 

Skorzystałeś? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle podrzucam na bloga coś nowego – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

 

 

guest
17 komentarzy
najstarsze
najnowsze wg oceny
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze