Tablica korkowa DIY – twoja własna dekoracja

tablica korkowa diyTablica korkowa to bardzo użyteczny element nadbiurkowej przestrzeni. Nie musi być jednak standardowym prostokątem. Zobaczcie, czego i w jaki sposób użyć, aby powstała nieszablonowa tablica korkowa DIY, która sama w sobie będzie elementem dekoracyjnym. 


Co powiesić nad biurkiem?

Przestrzeń nad biurkiem można zaaranżować na wiele sposobów. Kratki inspiracji, tablice pele-mele, linki, sznurki. Sama pokazywałam już jak zrobić tablicę inspiracji na podobraziu czy upcyklingową tablicę na magnesy. Jednak jednym z najczęściej wykorzystywanych elementów jest wciąż tablica korkowa.
Na szczęście nie jesteśmy skazani na standardowy prostokątny kształt czy korkowy kolor. Niewielkim nakładem pracy można zmienić kawałek korka w dowolny element dekoracyjny.

Zobaczcie, jak powstaje tablica korkowa DIY w kształcie kaktusa.


Tablica korkowa DIY – sposób wykonania

tablica korkowa diy

Potrzebne materiały:
  • duże korkowe podkładki
  • nożyczki
  • farby akrylowe – zielona i biała
  • wałek gąbkowy i pędzelek
  • papier ścierny drobnoziarnisty
  • taśma malarska
  • pisak
  • przyda się papier do ochrony blatu

Pisakiem rysuję kształt kaktusa.
tablica korkowa diy
Wycinam nożyczkami. Brzegi nie będą idealne, więc muszę je trochę zeszlifować drobnoziarnistym papierem ściernym.
tablica korkowa diy
Całość maluję wałkiem gąbkowym. Położyłam trzy cienkie warstwy. Boki również pociągnęłam wałkiem, ale w trudniej dostępnych miejscach użyłam pędzelka.
tablica korkowa diy
Po wyschnięciu naklejam taśmę malarską, tak by uzyskać trójkąciki.
tablica korkowa diy
Maluje je pędzelkiem na biało. Po wyschnięciu farby odklejam taśmę.tablica korkowa diytablica korkowa diy
Tablicę przyklejam na taśmę montażową. Jeśli chcecie uchronić ścianę przed podziurkowaniem możecie przykleić wycięty kształt na drugą podkładkę – taka tablica korkowa diy będzie wówczas grubsza.
tablica korkowa diy
Możecie też wyciąć ten kształt ze standardowej tablicy czy grubszego korka, który można kupić w arkuszach w sklepie budowlanym. Wówczas do wycinania kształtów przyda się nożyk.

Na zdjęciu widzicie też rysowane przeze mnie plakaty ze zwierzakami. Możecie je pobrać i wydrukować <3
Zainteresowanych papierową osłonką na kwiatek odsyłam do wpisu, o papierowych torbach diy – tam krok po kroku pokazywałam jak zrobić taką doniczkę.

tablica korkowa diyKoszt takiej tablicy jest nie wielki. Zmieścicie się w 10 złotych. Krótki jest również czas jej wykonania – nie poświęcicie na to więcej niż kwadrans. No chyba, że wymyślicie sobie jakieś bardzo skomplikowane kształty 🙂

Najfajniejsze jest to, że możemy dopasować taką tablicę korkową diy do każdego wnętrza – od dziecięcych pokoi, po swoją własną biurową przestrzeń.

Pozdrawiam
AgnieszkaZainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

 

guest
16 komentarzy
najstarsze
najnowsze wg oceny
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze