Kategorie: GRAFIKA DO POBRANIA Tagi:,

Plakaty na Dzień Babci

Dzień Babci zbliża się wielkimi krokami.  Nie tylko w ten dzień każdej babci należą się słowa miłości, ale tego szczególnego dnia warto zadbać o ładną oprawę naszych słów. Stąd też przygotowałam  plakaty na Dzień Babci, które można podarować tym wspaniałym kobietom. W ten sposób codziennie będą mogły przypomnieć sobie, jak wiele dla nas znaczą. przerwa

Dzień Babci świętujemy w Polsce ponad 50 lat. A czy wiecie jak to się stało, że w ogóle go świętujemy?


Jak to się zaczęło

Mimo wszystkich dni, które z lubością obchodzono w PRL-u, ten nie przyjął się entuzjastycznie w społeczeństwie. Jednakże rok później ideę podchwycił „Express Poznański”, by wykonać ukłon w stronę sędziwej wiekiem aktorki, Mieczysławy Ćwiklińskiej. 21 stycznia 1965 roku w Poznaniu wystawiano sztukę „Drzewa umierają stojąc”, w której pani Mieczysława grała rolę babci. Sztukę nagrodzono owacjami, a 85-letnia aktorka otrzmała tort z napisem Dla Babci i bukiet kwiatów, z okazji tego właśnie święta. Rok później pomysł poszedł w Polskę i tak zostało do dziś – co roku,

Plakaty na Dzień BabciPOBIERZ PLAKAT 1 – kocham Ciebie
POBIERZ PLAKAT 1b
– kochamy Ciebie


Babcia z drutami

Kiedyś babcia zajmowała się wnukami, robiła ciasta, obiady, dziergała wełniane skarpetki na drutach. W domu było wysprzątane na błysk, pachniało smacznym jedzeniem a sama babcia też zdawała się być zadolowona ze swojego życia.
Tak właśnie pamiętam moją babcię. Kołduny, pączki i bajka o dziadku mrozie, którą opowiadam dzisiaj moim dzieciom. Ta babcia została już tylko w moich wspomnieniach, ale prababcia do dzisiaj wciąż robi wełniane sweterki. Po wakacyjnym pobycie mojej córki u prababci musiałam kupić motek wełny, bo moje dziecię zaraziło się pasją tworzenia. Te babcine umiejętności, tę wiedzę, warto od naszych babć czerpać i przekazywać dalej.

Plakaty na Dzień BabciPOBIERZ PLAKAT 2


Babcia na Twiterze

Młodsze babcie mają zupełnie inny sposób na życie. Duża część wciąż jest aktywna zawodowo. Te babcie, które przechodzą na emeryturę, również nie zaszywają się w domu ze stosem skarpetek do cerowania. Surfują po internecie, wiele ogarnia twittera i facebooka. Ćwiczą, chodzą na zajęcia dla seniorów, oddają się swoim pasją.
Czasem bywam z przyjaciółką na Kinie Kobiet i powiem wam, że dużo pań, które tam przychodzi, zapewne jest już babciami. A bawią się świetnie. I brawo im za to! Jestem ogromną zwolenniczką aktywnej, otwartej na świat, babci. Taka babcia tryska energią, rozdaje szczęście, cieszy się życiem. Nie, nie zapomina o wnukach, ale pamięta o sobie. Babciu, tak trzymaj!

plakaty na Dzień BabciPOBIERZ PLAKAT 3 – moja babcia
POBIERZ PLAKAT 3b – nasza babcia


Skąd ta więź?

Babcia to nie to samo, co mama. Często pozwala na więcej, nie wymaga aż tyle. Jak mówi stare powiedzenie: rodzice są od wychowywania, a dziadkowie są od rozpieszczania. I tak właśnie często bywa. Babcie dają wnukom bezwarunkową miłość, to samo otrzymując w zamian. To właśnie sprawia, że relacja babcia-wnuki jest taka piękna.
Z żalem serca moje dzieci pożegnały w zeszłym roku jedną ze swoich ukochanych babć. Wspaniałą, kochającą, całym sercem im oddaną. I chociaż już jej nie ma, wiem, że jej miłość uczyniła życie moich dzieci piękniejszym.

Plakaty na Dzień BabciPOBIERZ PLAKAT 4


Najsłodsza babcia na świecie

To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia. Oraz, co najważniejsze, ciasteczka. Rudolph Giuliani

Które z wnucząt nie wychodzi od babci z czekoladką? Tak właśnie robi moja mama – sypie czekoladą jakby wyniosła ją z fabryki Charliego. Na nic moje sprzeciwy. Cóż, taka rola babci – rozpieszczać. Stąd też pomysł na plakat z babeczką dla najsłodszej babci na świecie. Świetnie będzie wyglądał w kuchni takiej słodkiej babci.

Plakaty na Dzień BabciPOBIERZ PLAKAT 5


Update

Na Waszą prośbę do postu dołączam grafiki zapożyczone z projektów przygotowanych dla dziadka – najlepsza babcia w galaktyce i b jak boska babcia.

Plakaty na Dzień BabciPOBIERZ PLAKAT 6

Plakaty na Dzień BabciPOBIERZ PLAKAT 7 – kocham
POBIERZ PLAKAT 7b
– kochamy


Pobierajcie, korzystajcie i dzielcie się ze znajomymi!

Plakaty na Dzień Babci

Pliki są do pobrania z mojego Dysku Google. Link do pobrania znajduje się pod każdym zdjęciem. Pliki nie mają załączonego podglądu. /pliki udostępniam tylko do celów prywatnych/

To warto wiedzieć przed wydrukiem:

 • Grafiki zapisane są w plikach .pdf
 • Dopasowane są do papieru A4
 • Jakość wydruku ustaw na najwyższą

Skorzystałeś z zaprojektowanej przeze mnie grafiki? Będzie mi miło, jeśli w zamian polubisz mój fanpage.
Polub 321startDIY na facebooku

Grafika do wydruku na stałe gości na moim blogu, więc jeśli lubisz takie darmowe prezenty, dowiesz się o nich z facebooka.przerwa

Plakaty na Dzień BabciCo by nie powiedzieć o babciach, jakkolwiek by nie analizować jak żyły kiedyś, a jak dziś, jedno jest pewne – babcie mają dla wnucząt złote serce, choć z życia wiem, że każda okazuje to na swój sposób. W Dzień Babci zanieśmy im miłe słowa, podziękujmy za wszystko, co dla nas robią – niech wiedzą, że je kochamy i czerpią szczęście z tego, że są babciami.
przerwa

Pozdrawiam
Agnieszka

Agnieszka Bieńkowska

Agnieszka Bieńkowska

Na drugie mi Kreatywna:) Uwielbiam rękodzieło, DIY, zrób to sam - jakkolwiek by tego nie nazwać po prostu częściej trzymam w dłoni pistolet z klejem na gorąco niż tusz do rzęs. Lubię dawać przedmiotom drugie, często lepsze życie. To niesamowite uczucie, kiedy zamieniasz nieużyteczny przedmiot w coś pięknego.
Agnieszka Bieńkowska
 • Paulina Soból-Hara

  Wspaniałe plakaty i jeszcze lepszy tekst! Dziękuję i pozdrawiam.

  • Agnieszka Bieńkowska

   Paulino, cieszę się, że Ci się podobają. Pozdrawiam.

 • Basia

  Super plakaty ! Mi najbardziej spodobał się ze złotym sercem
  I do tego idealnie napisany tekst, który z chęcią się czyta i chwyta za serce..

  • 321startDIY

   Basiu, dziękuję bardzo:)