Wianek z gwiazd w sam raz na karnawał

opaska z piór

Karnawał trwa w najlepsze. W 2017 roku na zabawę mamy czas do 25 lutego, kiedy to przypada ostatnia sobota karnawału. Wybierając się na bal, czy to sami, czy to z pociechami, warto coś założyć na głowę, choćby taki wianek z gwiazd, tym bardziej, że wianki to w tym roku absolutny hit.

Aby zrobić wianek z gwiazd potrzebne będą:

  • drucik florystyczny
  • wstążka satynowa 6mm (około 5 metrów)
  • srebrny gruby papier, najlepiej błyszczący
  • dziurkacz gwiazdka
  • klej na gorąco

wianek z gwiazdZ drucika florystycznego zaplatam podwójne niepełne kółko. Obwód musi pasować na naszą głowę.

wianek z gwiazd
Na jednym z końców drucika florystycznego wiążę supełek ze wstążki satynowej. Całość oolatam wstążką. Przy takim układzie wianka, który proponuję, trzeba skorzystać z dwóch kawałków wstążek.

wianek z gwizd
Na końcu również zawiązuję supełki. Końcówki wstążki, które pozostały przy supełkach, obcinam.

wianek z gwiazd
Ze srebrnego papieru wycinam dziurkaczem gwiazdy. Może być jeden rozmiar. Ja mam akurat dwa rozmiary dziurkaczy gwiazdek, więc skorzystałam z dwóch.
Nanoszę na wstążkę trochę kleju na gorąco i przyklejamy gwiazdę. Pierwszą gwiazdkę przyklejam do końcówki, na której mam pętelkę. Za nią kolejną itd.

wianek z gwiazd
Dobrze jest rozmieścić gwiazdki tak, aby wszystkie pętelki wstążki zostały zakryte.

Kilkadziesiąt gwiazdek później wianek wygląda tak.

wianek z gwiazd
Teraz mogę ukształtować końcówki wianka, tak jak chcę, bo drucik florystyczny, który jest dość giętki, spokojnie mi na to pozwoli.

wianek z gwiazd

Mój wianek z gwiazd prezentuje się tak:

wianek z gwiazdBardzo przyjemnie wygląda taki wianek z gwiazd na głowie. Gwiazdki są fajną alternatywą dla kwiatów i dobrze pasują na okazje, którą jest bal karnawałowy. A jeśli wybieracie się na duży bal, możecie też założyć opaskę z piór, którą pokazywałam jakiś czas temu.

Miłych karnawałowych szaleństw!

Pozdrawiam
Agnieszka


Zainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

 

 

guest
1 Komentarz
najstarsze
najnowsze wg oceny
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze