Dla babci i prababci – plakaty do druku

dla babci i dla prababci - palakty do drukuDzień Babci zbliża się wielkimi krokami. Czas przygotować dla babci jakieś podarunki, przy czym wato nie zapomnieć o słowach miłości. Oczywiście należą się one babci, a może nawet i prababci codziennie, ale tego szczególnego dnia warto zadbać o ładną oprawę naszych słów. Stąd też przygotowałam plakaty na Dzień Babci, które można podarować tym wspaniałym kobietom. W ten sposób codziennie będą mogły przypomnieć sobie, jak wiele dla nas znaczą.


Jak to się zaczęło?

Dzień Babci świętujemy w Polsce ponad 50 lat. A czy wiecie jak to się stało, że w ogóle go świętujemy?

[ctt template=”4″ link=”oF5n3″ via=”no” ]Na pomysł uhonorowania babć wpadł w 1964 roku tygodnik „Kobieta i Życie”. [/ctt]

Mimo wszystkich dni, które z lubością obchodzono w PRL-u, ten nie przyjął się entuzjastycznie w społeczeństwie. Jednakże rok później ideę podchwycił „Express Poznański”, by wykonać ukłon w stronę sędziwej wiekiem aktorki, Mieczysławy Ćwiklińskiej. 21 stycznia 1965 roku w Poznaniu wystawiano sztukę „Drzewa umierają stojąc”, w której pani Mieczysława grała rolę babci. Sztukę nagrodzono owacjami, a 85-letnia aktorka otrzymała tort z napisem 'Dla Babci’ i bukiet kwiatów. Rok później pomysł poszedł w Polskę i tak zostało do dziś – co roku 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci.

dla babci i dla prababci - palakty do drukupobierz plakat 1 – kocham Ciebie
pobierz plakat 1b
– kochamy Ciebie
pobierz plakat 1 dla prababci– kocham Ciebie
pobierz plakat 1b dla prababci
– kochamy Ciebie


Babcia z drutami

Kiedyś babcia zajmowała się wnukami, robiła ciasta, obiady, dziergała wełniane skarpetki na drutach. W domu było wysprzątane na błysk, pachniało smacznym jedzeniem a sama babcia też zdawała się być zadowolona ze swojego życia.
Tak właśnie pamiętam moją babcię. Kołduny, pączki i bajka o dziadku mrozie, którą opowiadam dzisiaj moim dzieciom. Ta babcia została już tylko w moich wspomnieniach, ale prababcia do dzisiaj wciąż robi wełniane sweterki. Po wakacyjnym pobycie mojej córki u prababci musiałam kupić motek wełny, bo moje dziecię zaraziło się pasją tworzenia. Te babcine umiejętności, tę wiedzę, warto od naszych babć czerpać i przekazywać dalej.

dla babci i dla prababci - palakty do drukupobierz plakat 2


Babcia na Twitterze

Młodsze babcie mają zupełnie inny sposób na życie. Duża część wciąż jest aktywna zawodowo. Te babcie, które przechodzą na emeryturę, również nie zaszywają się w domu ze stosem skarpetek do cerowania. Surfują po internecie, wiele ogarnia Twittera i Facebooka. Ćwiczą, chodzą na zajęcia dla seniorów, oddają się swoim pasją.
Czasem bywam z przyjaciółką na Kinie Kobiet i powiem wam, że dużo pań, które tam przychodzi, zapewne jest już babciami. A bawią się świetnie. I brawo im za to! Jestem ogromną zwolenniczką aktywnej, otwartej na świat babci. Taka babcia tryska energią, rozdaje szczęście, cieszy się życiem. Nie, nie zapomina o wnukach, ale pamięta o sobie. Babciu, tak trzymaj!

dla babci i dla prababci - palakty do drukupobierz plakat 3 – moja babcia
pobierz plakat 3b – nasza babcia


Skąd ta więź?

Babcia to nie to samo, co mama. Często pozwala na więcej, nie wymaga aż tyle. Jak mówi stare powiedzenie: rodzice są od wychowywania, a dziadkowie są od rozpieszczania. I tak właśnie często bywa. Babcie dają wnukom bezwarunkową miłość, to samo otrzymując w zamian. To właśnie sprawia, że relacja babcia-wnuki jest taka piękna.
Z żalem serca moje dzieci pożegnały w zeszłym roku jedną ze swoich ukochanych babć. Wspaniałą, kochającą, całym sercem im oddaną. I chociaż już jej nie ma, wiem, że jej miłość uczyniła życie moich dzieci piękniejszym.

dla babci i dla prababci - palakty do drukupobierz plakat 4
pobierz plakat 4 dla prababci


Najsłodsza babcia na świecie

To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia oraz, co najważniejsze, ciasteczka.
Rudolph Giuliani

Które z wnucząt nie wychodzi od babci z czekoladką? Tak właśnie robi moja mama – sypie czekoladą jakby wyniosła ją z fabryki Charliego. Na nic moje sprzeciwy. Cóż, taka rola babci – rozpieszczać. Stąd też pomysł na plakat z babeczką dla najsłodszej babci na świecie. Świetnie będzie wyglądał w kuchni takiej słodkiej babci.

dla babci i dla prababci - palakty do drukupobierz plakat 5


Update

Na Waszą prośbę do postu dołączam grafiki dla babci zapożyczone z projektów przygotowanych dla dziadka – najlepsza babcia w galaktyce i b jak boska babcia.

dla babci i dla prababci - palakty do drukupobierz plakat 6

dla babci i dla prababci - palakty do drukupobierz plakat 7 – kocham
pobierz plakat 7b
– kochamy


Plakaty dla babci – pobierajcie, korzystajcie i dzielcie się ze znajomymi!

[ctt_ibox thumb=”1224″ template=”1″ via=”no” ]Plakaty na Dzień Babci do pobrania http://bit.ly/321sd21 pic.twitter.com/xNcG2ADK4G[/ctt_ibox]

Pliki są do pobrania z mojego serwera. Link do pobrania znajduje się pod każdym zdjęciem.
/pliki udostępniam tylko do celów prywatnych/

To warto wiedzieć przed wydrukiem:

  • Grafiki zapisane są w plikach .pdf
  • Dopasowane są do papieru A4
  • Jakość wydruku ustaw na najwyższą

dla babci i dla prababci - palakty do drukuCo by nie powiedzieć o babciach, jakkolwiek by nie analizować jak żyły kiedyś, a jak dziś, jedno jest pewne – babcie mają dla wnucząt złote serce, choć z życia wiem, że każda okazuje to na swój sposób.

W Dzień Babci zanieśmy im miłe słowa, podziękujmy za wszystko, co dla nas robią – niech wiedzą, że je kochamy i czerpią szczęście z tego, że są babciami.

Pozdrawiam
Agnieszka

PS. Nie zapomniałam również o plakatach dla dziadka


papierowauliczka.plRusz głową!

Odkryj fantastyczne zagadki, które wciągną dzieci w świat logicznych łamigłówek.

Ustalanki Plus dostarczą nie tylko intelektualnej zabawy, ale także wyzwań, które rozwijają logiczne myślenie.

Dziecko odkrywa radości z rozwiązywania zagadek, czerpiąc przy tym zadowolenie z każdego sukcesu!

 


Skorzystałeś? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

 

 

guest
5 komentarzy
najstarsze
najnowsze wg oceny
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze