Róża z bibuły – prosta metoda krok po kroku

róża z bibuły

Róże to naprawdę piękne kwiaty. Najpiękniejsze są oczywiście te świeże, królujące w ogrodach czy w wazonach, ale te dekoracyjne, też mogą wyglądać wspaniale. Do tego kwiat róży można bardzo prosto wykonać samemu. Sposobów jest mnóstwo – ja dziś pokażę Wam, jak zrobić różę z bibuły.


Róża z bibuły – krok po kroku

róża z bibuły

 Potrzebne materiały:

  • bibuła marszczona w wybranym kolorze, u mnie biała
  • bibuła marszczona zielona
  • patyczki do szaszłyków 20cm
  • klej biurowy
  • nożyczki

Z białej bibuły odcinam 6cm.  Składam na prostokąt 6×4,5cm.
róża z bibuły
Wycinam kształt takiego trochę nieregularnego serca. Nie musi być, a nawet nie powinno być symetrycznie – byle nie kwadratowo. Tnę cały stosik bibuły na raz.

róża z bibuły
Otrzymuję sporo różanych płatków. Muszę je teraz trochę ożywić. Zakręcam końcówki płatków na patyczku. Wywijam je na zewnątrz. Robię to po skosie – najpierw jedną część płatka, potem drugą.

róża z bibuły
Końcówkę płatka smaruję klejem i zakręcam wokół patyczka. Stworzone wcześniej wywinięcia musi być zawsze po zewnętrznej stronie.

róża z bibuły
Po pierwszym płatku wklejam wokół kolejne.

róża z bibuły
I kolejne. I kolejne. Zużyłam 20 płatków.

róża z bibuły
Róża jest już gotowa, więc zabieram się za elementy zielone. Najpierw z bibuły wycinam długie listki. Potrzeba ich pięć. Przyklejam je na spód główki.

róża z bibuły
Z zielonej bibuły odcinam pasek o szerokości 1 centymetra. Jego końcówkę smaruję klejem i przyklejam pod główką róży. Lekko naciągając okręcam bibułę wokół patyczka. Najlepiej zrobić to pod lekkim skosem. Zakończenie również przyklejam za pomocą kleju.

róża z bibuły
Dodam jeszcze dwa zielone listki i róża z bibuły jest gotowa.

róża z bibuły

Róża z bibuły prezentuje się pięknie sama, ale jeszcze lepiej będzie wyglądać w towarzystwie innych róż.

róża z bibułyróża z bibuły

Taki papierowy kwiatek – mała rzecz, a cieszy. Wspaniale, że samemu można taką piękną różę stworzyć, a wcale nie potrzeba do tego specjalnych manualnych zdolności ani wyszukanych materiałów. O szybkości wykonania nie wspomnę. Poświęcając niewiele czasu otrzymujemy piękną dekorację, ale i świetny, ręcznie robiony prezent.
Czego chcieć więcej?

Pozdrawiam
Agnieszka


Skorzystałeś? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle podrzucam na bloga coś nowego – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

guest
8 komentarzy
najstarsze
najnowsze wg oceny
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze