Ceramiczne podkładki pod kubki – proste i tanie DIY

podkładki pod kubki z kafelków Ceramiczne podkładki pod kubki to prosty i użyteczny projekt DIY. Zrobicie je z kafli czy dekorów, które zostały Wam po remoncie lub z takich, które okazyjnie wpadły Wam w ręce w czasie wizyty w markecie budowlanym. To DIY jest nie tylko proste, ale również tanie i szybkie.

Złapać okazję

Zdarza się, że pomysły DIY podpowiadają mi okazyjne zakupy. Też tak czasem macie? Idziecie do sklepu po jedno, a wychodzicie z drobiazgami po przecenie, które będą świetnym materiałem do projektu DIY 🙂 Tak właśnie było tym razem. Wizyta w markecie budowlanym była dla mnie bardzo udana. Otóż trafiłam na wyprzedaż kafli i dekorów. Za niewielką sumę udało mi się kupić nie tylko duże kafle, które są wspaniałym tłem do zdjęć, ale również małe dekory.
Ceramiczne podkładki pod kubki od razu zapukały do mojej głowy. Owocowy motyw postawił mi przed oczami sielski obrazek i już wiedziałam, że takie podstawki będą idealne pod sok czy kawkę pitą w moim ogródku, wśród kilku owocowych drzewek i bzów.

podkładki pod kubki z kafelków

Zareklamowałam te DIY jako proste, szybkie i tanie. Dokładny koszt podam na końcu. Najpierw zobaczcie tutorial i przekonajcie się, że ten projekt naprawdę jest prosty. Nadaje się nawet dla tych z Was, którzy sądzą, że mają dwie lewe ręce.


Podkładki pod kubki – krok po kroku
podkładki pod kubki z kafelków

Potrzebne materiały:
  • mocny klej uniwersalny – używam Bostik, ale nie marka jest tu istotna a fakt, aby klej nadawał się do różnych powierzchni, w tym do ceramiki
  • korek lub gotowe podkładki korkowe
  • kafle
  • coś ciężkiego do przyciśnięcia

Klejenie wykonuję zgodnie ze wskazówkami producenta kleju. Najpierw nakładam klej na podkładkę.

podkładki pod kubki z kafelków
Następnie nakładam klej na oba ceramiczne dekory. Ponieważ moje korkowe podkładki są trochę mniejsze niż kafle, nakładam klej tylko w części centralnej.

podkładki pod kubki z kafelków
Postępuję zgodnie z zaleceniami producenta kleju i po nałożeniu kleju na wszystkie powierzchnie czekam 10 minut. Po tym czasie naklejam ceramiczne dekory na korkową podkładkę.

podkładki pod kubki z kafelków
Odwracam, żeby wszystko dobrze wyśrodkować. Na tym etapie klej daje możliwość pozycjonowania przez przesuwanie.

podkładki pod kubki z kafelków
Całość mocno przyciskam.

podkładki pod kubki z kafelków
Następnie trzeba jeszcze całość czymś przycisnąć. Ja użyłam kamienia, który przyniosłam w zeszłym roku znad morza. Zresztą wówczas przytargałam również piasek, z którego powstała niesamowita nadmorska pamiątka – piaskowy odcisk dłoni.

podkładki pod kubki z kafelków
Po kilku godzinach podkładki pod kubki są gotowe do użytku.

podkładki pod kubki z kafelków
Dzięki przyklejonemu korkowi podkładki z dekorów są stabilne. Korek ochroni również blat stołu przed porysowaniem.

podkładki pod kubki z kafelków
Ceramika jest bardzo odporna na ciepło, w związku z czym te podkładki mogą służyć również jako podstawki pod mniejsze garnki.

podkładki pod kubki z kafelków
podkładki pod kubki z kafelków
Dwa ozdobne dekory kosztowały mnie złotówkę, a korkowe podkładki 2 złote za 4 sztuki. Koszt jednej nowej ceramicznej podkładki pod kubek to 1,5zł. Nie doliczam kosztu kleju, który po prostu zawsze mam na stanie. Zużyłam go zresztą odrobinę. Klej nie jest drogą inwestycją. Kosztuje około 10 złotych. Na moje oko tubka starczyłaby na podkładki dla gości na sporej imprezie.

podkładki pod kubki z kafelków
Jeśli więc wpadną w wasze ręce jakieś mniejsze kafle, to już wiecie, co z nich zrobić. Podkładki pod kubki przydadzą się w każdym domu, więc na pewno będzie to projekt bardzo użyteczny. To też dobry pomysł na zrobiony ręcznie podarunek.

Co zaś się tyczy tych, którzy chcieliby a sądzą, że nie potrafią, to teraz już wiem, do jakiego DIY będę Was odsyłać, żebyście zobaczyli, że są projekty DIY, które zrobić może każdy.

Pozdrawiam
AgnieszkaZainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze