Kategorie: PORADY Tagi:,

papier z serwetki Od lat znam sposób na domową produkcję dekoracyjnego papieru i dzisiaj pokażę Wam te małe czary mary – podzielę się z Wami sposobem na to, jak zrobić papier z serwetki. Bo przecież nie każdy ma w domu ozdobny papier, a bywa, że jest potrzebny. Z reguły mamy jednak w domu ozdobne papierowe serwetki i kilka innych rzeczy, potrzebnych do  tej domowej produkcji.

 

 

Domowy sposób na papier z serwetki

Aby wykonać papier z serwetki potrzebne będą :

  • serwetka papierowa
  • biały papier
  • folia spożywcza
  • papier do pieczenia
  • żelazko
  • deska do prasowania bądź gruby ręcznik
  • nożyczki

papier z serwetki

Serwetki są z reguły 3 warstwowe. Będę korzystać tylko z wierzchniej warstwy, więc oddzielam ją od pozostałych dwóch. papier z serwetki

Przeprasowuję ją żelazkiem, aby trochę rozprasować zagięcia od złożenia. Staram się nie zrobić zaprasek, bo nie będzie to potem ładnie wyglądać.  papier z serwetki

Rozkładam spory kawałek papieru do pieczenia. Układam na nim kartkę. Kartka nie musi być biała. Można wykorzystać zarówno papier ksero, jak i blok techniczny.
Kartkę przykrywam folią spożywczą. Zostawiam folię na rolce, bo w trakcie cięcia często się gniecie i skleja, a tu potrzebuję ładnego, prostego kawałka. papier z serwetki

Na to nakładam wierzchnią warstwę serwetki.
papier z serwetki

Przykrywam papierem do pieczenia – cała folia spożywcza musi być zakryta, inaczej zabrudzę żelazko, a potem ciężko jest je doczyścić.
Przeprasowuję żelazkiem ustawionym na maksymalną temperaturę, bez pary. Żelazko mocno dociskam do papieru. Szczególną uwagę przykładam do brzegów. Trochę sobie podglądam – podnoszę papier do pieczenia i sprawdzam czy już wszystko się dobrze przykleiło.
papier z serwetki

Jeszcze szybkie przeprasowanie bez papieru, aby zniwelować jakieś miejsca, w których serwetka dobrze nie przywarła. Byle nie za długo, bo papier zżółknie.
papier z serwetki

Papier przycinam – z każdej strony  około 0,5cm i już mam papier z serwetki.
papier z serwetki

Dzisiaj zrobiłam sobie takie trzy arkusiki.
papier z serwetki
Ale za pierwszym razem jak się przyssałam do żelazka, to skończyłam jak dopiero jak mi się skończyły serwetki:) Pamiętam też wielkie oczy mojej córki, kiedy pokazałam jej efekt tej sztuczki! Dzisiaj takie oczy zrobił mój synek:) papier z serwetki zastosowanie

Taki papier stosuję do wielu papierowych prac. Często z niego korzystam, tak jak właśnie w  pudełku z życzeniami na Pierwszą Komunię Świętą mojej bratanicy, które widzicie na zdjęciu. Ten kartonik w różyczki to właśnie papier z serwetki.

Ciekawa jestem czy przekonałam Was do samodzielnej produkcji dekoracyjnego papieru z serwetki?
A jeśli nie macie w domu serwetek, to zawsze możecie skorzystać z moich papierów ozdobnych – wystarczy pobrać i wydrukować.

Pozdrawiam
Agnieszka

 


 

Skorzystałeś? To wspaniale!

Na tym blogu będzie jeszcze wiele użytecznych informacji – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

 

 

Agnieszka Bieńkowska

Agnieszka Bieńkowska

Na drugie mi Kreatywna:) Uwielbiam rękodzieło, DIY, zrób to sam - jakkolwiek by tego nie nazwać po prostu częściej trzymam w dłoni pistolet z klejem na gorąco niż tusz do rzęs. Lubię dawać przedmiotom drugie, często lepsze życie. To niesamowite uczucie, kiedy zamieniasz nieużyteczny przedmiot w coś pięknego.
Agnieszka Bieńkowska

Latest posts by Agnieszka Bieńkowska (see all)