Jesienny liść w ramce – piękna dekoracja diy

jesienny liść jesienna dekoracja diyJesienny liść – najpiękniejszy dar natury w tę porę roku, cudowna dekoracja drzew, chodników i uliczek, ale także naszych domów. I wcale nie trzeba zbierać liści na pęczki. Wystarczy jeden ładny listek, trochę pomyślunku, żeby stworzyć taki nietuzinkowy jesienny obrazek.

Ach, jak uwielbiam jesienne dywany! Uwielbiam czuć jesień pod nogami i szurać w liściach. Mam wtedy taką samą frajdę jak mój synek 🙂 Jesień jest dla mnie niesamowitą ucztą dla zmysłów.
I te barwy! Coś cudownego. Cieszę się, że mogę siedzieć przy biurku, pracować i zerkać na jesienne drzewa za oknem. Lubię napawać się widokiem jesieni.

Uwielbiam też tworzyć z tego, co natura daje nam jesienią najhojniej – szyszki, kasztany, żołędzie, no i liście. Taki jesienny liść jest dla mnie absolutnym dziełem sztuki i zawsze będę twierdzić, że natura jest najzdolniejszym malarzem. Warto korzystać z tej pięknej sztuki rozdawanej nam za darmo i to właśnie jesienny liść uczynić elementem dekoracyjnym.

W zasadzie chciałam ten pomysł wrzucić do zbiorczego posta z pomysłami na jesienne dekoracje, ale zarówno na Instagramie, jak i na Instastory daliście mi znać, że bardzo się Wam taka ramka podoba, stąd też postanowiłam poświecić osobny post na to, aby pokazać Wam jak wyeksponować jesienny liść.


Jesienny liść w ramce – krok po kroku

Potrzebne materiały:
  • ramka
  • liść
  • kawałek przezroczystego plastiku
  • małe szczypczyki
  • nożyczki

Kawałek plastiku możemy pozyskać z różnych źródeł. Ja korzystam z plastikowej formatki, która była włożona do ramki (zamiast szybki), ale można wykorzystać również przezroczystą ofertówkę, okładkę lub kawałek plastikowego opakowania.


Otwieram ramkę. Na szybie układam listek.

jesienny liść jesienna dekoracja diy
Tył ramki zastępuję przezroczystym plastikiem. Mój był dokładnie wielkości ramki, więc nie musiałam go przycinać. Jeśli wasz jest większy, to zanim ułożycie liść na szybie, wyjmijcie szybkę i odrysujcie jej kontur na plastiku. Następnie wytnijcie plastikowy prostokąt.
Plastik można również zastąpić drugim szkiełkiem z innej ramki o tej samej wielkości, choć z racji grubości jest to mniej wygodne rozwiązanie.

Następnie zamykam blaszki wokół ramki. Ponieważ nie chciałam, aby był one widoczne posłużyłam się małymi szczypczykami i końcówki blaszek powywijałam do góry.

jesienny liść jesienna dekoracja diy
Jeśli nie chcecie wyginać blaszek, ale nie chcecie też, aby były one widoczne, to mam dla Was inne rozwiązanie – użyjcie większej ramki i zanim przyłożycie plastik połóżcie passe-partout. Passe-partout zasłoni blaszki, a liść na przezroczystym tle wciąż będzie prezentował się pięknie.

jesienny liść jesienna dekoracja diy
Taka ramka jest dekoracją stojącą, którą po prostu trzeba o coś oprzeć. Jeśli chcecie formę wiszącą, to u góry przymocujcie sznurek – za pomocą kleju na gorąco lub takera.

jesienny liść jesienna dekoracja diy
Na koniec jeszcze jedne wyjaśnienie – listek może być wcześniej ususzony, ale nie musi. W tym roku korzystałam z liści nieususzonych, ale w poprzednich latach używałam też listków, które wcześniej ususzyłam. Taką ramkę z ususzonym liściem mogliście wypatrzyć na moim blogu zeszłej jesieni, kiedy pokazywałam Wam, jak samodzielnie zrobić półkę na zdjęcia.

Plakat z napisem>> tu rządzi miłość<< możesz pobrać w poście z plakatami o miłości.

Jedną z ramek oparłam o okno. Takie wyeksponowanie podoba mi się najbardziej. Uwielbiam patrzeć na ten listek, szczególnie kiedy prześwieca przez niego słońce. A za oknem rośnie drzewo, z którego pochodzi ten listek. Ta ramka i te drzewo stanowią dla mnie w całości prześliczny widok.

Mam nadzieję, że ten prosty ale jakże efektowny sposób zainspiruje Was, aby twórczość jesieni, tego wspaniałego malarza, zagościła również w Waszych domach.


Pozdrawiam
AgnieszkaZainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

 

guest
4 komentarzy
najstarsze
najnowsze wg oceny
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze