Koperty ozdobne do wydrukowania

koperty ozdobne do wydrukowaniaWybieracie się czasem z kartką na imieniny czy urodziny? A może zdarza się Wam zamiast prezentu podarować po prostu pieniądze? Do włożenia kartek czy pieniędzy nadają się zwykłe białe koperty ale jeszcze lepsze będą koperty ozdobne, dlatego przygotowałam koperty do wydrukowania – kilka wzorów i kolorów. 


Koperty na pieniądze

Przyznam się Wam, że zdarza mi się czasem dać w prezencie kopertę z pieniędzmi i wcale nie chodzi o to, że nie chce mi się poszukać jakiegoś fajnego podarunku. Po prostu nie zawsze takie polowanie na extra prezent się udaje, a przy nastolatkach to wolę już nawet nie ryzykować 🙂 Czasem mam świadomość, że ktoś zbiera na jakieś większe marzenie i wtedy też daję pieniądze. Aby prezent w postaci pieniędzy faktycznie wyglądał jak prezent, warto skorzystać z ozdobnej koperty.

Przygotowałam 4 wzory kopert do wydrukowania. Niektóre z nich są w kilku wariantach kolorystycznych. Jeden wzór jest czarno-biały – to dla tych z Was, którzy nie dysponują kolorową drukarką. Koperty bez problemu zmieszczą nie tylko pieniądze, ale również kartki rozmiaru A6.

koperty ozdobne do wydrukowania

Zanim jednak koperty będą mogły służyć jako opakowanie dla kartek czy pieniędzy, trzeba odpowiednio złożyć szablon i choć nie jest to trudne zadanie, możecie spojrzeć, jak ja to robię.


Koperty do wydrukowania – sposób składania


POTRZEBNE BĘDĄ:
  • linijka
  • nóż obiadowy lub kostka introligatorska
  • nożyczki
  • klej biurowy
  • podkładka do zabezpieczenia blatu

Linijkę przykładam wzdłuż przeciwległych przerywanych linii – dla ułatwienia podpisałam je takimi samymi cyferkami. Linie do zagięć umieściłam poza obszarem koperty, aby nie psuły jej wyglądu.
Zaginam szablon przejeżdżając od spodu nożem kuchennym – przy papierze o małej gramaturze to wystarczy, aby otrzymać ładną linię. Kolejność zaginania jest dowolna, starajcie się jednak zawsze unosić do góry mniejszą część papieru. koperty ozdobne do wydrukowania
Poprawiam linię zgięcia przejeżdżając po nich nieostrą częścią noża.

koperty ozdobne do wydrukowania
Wycinam szablon. Najlepsze są nożyczki o długim ostrzu.

koperty ozdobne do wydrukowania
Po wycięciu zaginam szablon we właściwą stronę. Pod skrzydełka podkładam zbędne kawałki papieru. Ja używam tych, które zostały mi z wycinania szablonu, ale to może być też kawałek gazety – cokolwiek, co zabezpieczy spodnią część koperty przed poklejeniem. Miejsce do posmarowania klejem jest opisane i zaznaczone na wydruku kolorem szarym.

koperty ozdobne do wydrukowaniakoperty ozdobne do wydrukowania
Przyklejam dolną klapkę.

I w zasadzie to już wszystko – koperta jest gotowa.

koperty ozdobne do wydrukowaniakoperty ozdobne do wydrukowaniakoperty ozdobne do wydrukowania


Koperty ozdobne – pobieraj i korzystaj!

Pliki są do pobrania z mojego dysku. Linki do pobrania znajdziecie poniżej.
/pliki udostępniam do celów niekomercyjnych/
Jeśli nie macie kolorowej drukarki, wybierzcie wzór 4. Pamiętajcie, że zawsze możecie wybrać do wydruku nie biały, a kolorowy papier.

koperty ozdobne do wydrukowaniakoperty ozdobne do wydrukowania
koperta ozdobna wzór 1
ciemny fiolet   |  różowy   |   ciemny niebieski

koperty ozdobne do wydrukowaniakoperty ozdobne do wydrukowania
koperta ozdobna wzór 2
różowa   |  pomarańczowa

koperty ozdobne do wydrukowania
koperta ozdobna wzór 3
różowa   |   błękitna

koperty ozdobne do wydrukowaniakoperty ozdobne do wydrukowania
koperta ozdobna wzór 4


To warto wiedzieć przed wydrukiem:

  • Grafiki zapisane są w formacie .pdf
  • rozmiar A4 /2480×3507 pikseli/
  • Jakość wydruku dobrze jest ustawić na najwyższą
  • Do wydrukowania kopert ozdobnych wystarczy zwykły papier biurowy.
  • Jeśli nie macie kolorowej drukarki, skorzystajcie z punktu z usługami fotograficznym i druku – znajdziecie go w każdej galerii handlowej.


Nie zapomnijcie podzielić się linkiem ze znajomymi!

koperty ozdobne do wydrukowania
Dzisiejsze wzory kopert ozdobnych są radosne i wiosenne – w końcu wiosna, a w zasadzie prawie lato za oknem. Czasem potrzeba jednak czegoś bardzo eleganckiego i stonowanego, a i na święta przydadzą się specjalne wzory, dlatego jestem pewna, że koperty ozdobne do wydrukowania jeszcze nie raz pojawią się na blogu. Tymczasem pobierajcie i korzystajcie z dzisiejszych wzorów kopert ozdobnych 🙂

Pozdrawiam
Agnieszka


Skorzystałeś? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle podrzucam na bloga jakąś nową grafikę do pobrania – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

guest
6 komentarzy
najstarsze
najnowsze wg oceny
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze