Maska dla dzieci – robot z recyklingu

Maska dla dzieci - robot z recyklingu Wspólna zabawa, kreatywne tworzenie to wspaniałe chwile, które warto spędzić z dzieckiem. Wcale nie trzeba się do tego specjalnie przygotowywać – dziecięca wyobraźnia bardzo dobrze akceptuje recyklingowe półprodukty. Tak właśnie stworzyłam z synkiem maskę robota. Było zabawnie i kreatywnie.
Zobaczcie jak powstała nasza recyklingowa maska dla dzieci, zainspirujcie się i działajcie.


Wspólne kreatywne zabawy

Jeśli można podarować dziecku jakiś prezent, to najcenniejsze wydają mi się być wspólnie spędzone chwile. Takie mamy czasy, że wszyscy pędzimy gdzieś do przodu, zapominając często, że warto coś porobić wspólnie.
My często sięgamy po kreatywne zajęcia i czasem podrzucam Wam jakieś pomysły na takie zabawy – pokazałam jak razem ozdabialiśmy koszulkę, barwiliśmy makaron, robiliśmy galaktyczne liście czy usypywankę z kolorowego piasku.
Dzisiaj podzielę się z Wami kolejnym takim projektem, który robiłam razem z moim synkiem – na specjalne jego życzenie. Bo kiedy dziecko prosi Cię o wspólny czas, jak możesz odmówić? 🙂

Maska dla dzieci - robot z recyklingu


Maska dla dzieci – robot

Potrzebne materiały:
 • karton
 • folia aluminiowa
 • plastikowy pojemnik po jogurcie
 • plastikowe nakrętki
 • słomki
 • plastelina
 • kolorowy blok techniczny lub karton ozdobny
 • klej szkolny, klej na gorąco, taśma dwustronna
 • gumka
 • mały spodeczek lub cyrkiel
 • nożyczki i ołówek

Z kartonu wycinam pół koła – otwór na szyję oraz dwa kółka na oczy i prostokąt na buzię. Dziecię pełni tu również ważną funkcję, bo jeśli maska ma pasować, trzeba ją przystosować do modela.

Maska dla dzieci - robot z recyklingu
Przednią część kartonu posmarowaliśmy klejem i nałożyliśmy folię aluminiową. Z kolorowego papieru wycięliśmyy kształty – kółka, które ozdobią otwory na oczy i prostokąty do ozdobienia ust.

Maska dla dzieci - robot z recyklingu
Do kolorowych nakrętek upchnęliśmy plastelinę. Pojemniczek po jogurcie owinęliśmy folią aluminiową. Nakrętki i pojemniczek przykleiłam klejem na gorąco. Słomki przykleiliśmy na taśmę dwustronną.
Środek maski wykleiłam białym papierem, aby folia aluminiowa nie była narażona na zniszczenie. Na lewej i prawej ściance kartonu zrobiłam otwory, przez które przeciągnęłam gumkę.

Maska dla dzieci - robot z recyklingu
I tak powstała nasza recyklingowa maska dla dzieci. W sumie nie wiem czy wyszła nam maska robota czy może bardziej jakiś kosmita. W zasadzie najważniejsze, że synek był zadowolony z efektu końcowego (w końcu sam ją projektował) i spędziliśmy razem miły czas <3

Maska dla dzieci - robot z recyklinguMaska dla dzieci - robot z recyklingu

Serdecznie Was pozdrawiamy i życzymy Wam przyjemnej wspólnej kreatywnej twórczości. A jeśli chcecie się nam pochwalić, jaka maska dla dzieci powstała w wyniku waszej pracy i zabawy, to chętnie zobaczymy! A może chcecie nam pokazać jakieś inne projekty 🙂
Piszcie, wstawcie zdjęcie w komentarzu lub zawołajcie nas w social media @321startdiy – przyjdziemy z serduszkami <3 <3 <3

Pozdrawiam
AgnieszkaZainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze