Noworoczne postanowienia 2018 – grafika do druku

Noworoczne postanowienia - grafika do drukuPodobno to właśnie na początku nowego roku ludzie robią najwięcej postanowień. Powiększacie tę statystykę? Zrobiliście już jakieś noworoczne postanowienia? A nie wiem czy wiecie, że bardzo dobrą metodą, aby dotrzymać danego sobie słowa czy zrealizować obrany cel, jest spisanie tego wszystkiego na kartce – stąd też przygotowałam dla Was specjalne formularze.

Nowy rok, nowa ja?

Ja wiem, że nie ma co czekać z podejmowaniem postanowień do nowego roku, ale mam wrażenie, że większość z nas już tak jest skonstruowana, że lubimy zaczynać od poniedziałku czy od pierwszego. Stąd też tak chętnie wraz z nowym rokiem wcielamy w życie nowy plan. Bo nowy rok to nowa czysta kartka. Kartka, którą możemy zapisać inaczej niż poprzednią.

Nie jestem trenerem motywacyjnym, ale mogę powiedzieć Wam, jak ja podejmuję noworoczne postanowienia i jak ustalam swoje cele. Zgodnie z tym przygotowałam również formularze do druku.  Może ktoś również będzie chciał wytyczyć swoje cele w taki sam sposób.

„Kiedy chcesz coś osiągnąć rozejrzyj się dookoła, zastanów się i pomyśl, czego dokładnie chcesz.”
Paulo Coelho

Czego chcę i czy naprawdę tego chcę? Te pytania są dla mnie fundamentalne, bo postanowienia podejmowane na gorąco należą do tych najczęściej porzucanych i niezrealizowanych. Każde takie postanowienie działa na umysł demotywująco, więc warto zastanowić się i nie podejmować decyzji od razu. Dlatego to właśnie nie 1 stycznia wypełniłam formularz moich noworocznych postanowień, a prawie tydzień później. Przy czym wcześniej zastanawiałam się już nad tym, co tak naprawdę chcę zmienić w sobie czy swoim życiu.


Zapisanie podjętych postanowień na kartce ma podobno swoją moc – to, co spisane realizujemy z większym zaangażowaniem. Do zanotowania oczywiście wystarczy zwykła kartka, ale dla wszystkich, którzy tak  jak ja lubią różne wypisywanki i uzupełnianki, przygotowałam formularz noworocznych postanowień.

Formularz podzieliłam na 4 części: zrobię to dla siebie, poszerzam horyzonty, realizuję marzenia, zwalczam złe nawyki. Możecie zastanowić się i w każdej z nich coś wpisać, ale przecież to żaden przymus. Bo może ktoś z Was nie ma na przykład żadnych złych nawyków, albo przynajmniej nie chce czy też nie czuje się na siłach podjąć z nimi walki. Ja taki nawyk mam i zdecydowanie jest to picie kawy. Doprawdy uwielbiam jej zapach, uwielbiam jej smak, ale czuję że w tej miłości zagalopowałam się za daleko i zdecydowanie czas to zmienić.

Noworoczne postanowienia - grafika do druku

’Zrobię to dla siebie’ to miejsce, w którym proponuję wpisać wszystkie cele związane z nami samymi – naszym zdrowiem, urodą, samopoczuciem. Ja wracam do ćwiczeń. Dość już bezruchu, bo niedługo będę czuła się jak babuleńka. Poza tym wciąż pamiętam, jak dobrze się czułam po treningu. Doprawdy nie wiem, czemu to zaniedbałam.
Dodatkowo w konsekwencji tego bezruchu i mojej, drugiej wielkiej miłości (do czekolady), przybyła mi w ciągu minionego roku dość spora warstwa przeciwmrozowego zabezpieczenia. Na tyle spora, że nie weszłam w tym roku w sukienkę, którą miałam na sobie w zeszłe święta. Tak więc i z tym balastem chcę się rozprawić, by powrócić z powrotem do swojego poprzedniego rozmiaru garderoby.

Co by nie było jednak, że ja tak sztampowo z tym odchudzaniem, to mam jeszcze inne postanowienie w tej kategorii – lepsze zarządzanie czasem. W zeszłym roku rzuciłam w kąt wszystkie plannery i kalendarze, co okazało się dla mnie dość zgubne. Dziś więc wracam ponownie do planowania, zapisywania oraz dobrej organizacji.

W formularzu znajdziecie również kategorię 'poszerzam horyzonty’, czyli po prostu rozwijam się. Rozwijam swoje hobby, poszerzam wiedzę z jakiejś dziedziny a może sięgam po coś nowego. Może chcecie doszlifować angielski, może w tym roku rozpoczniecie naukę hiszpańskiego, może systematycznie będziecie słuchać podcastów na temat blogowania albo nauczycie się szydełkować. Na pewno jest wiedza lub umiejętność, którą chcielibyście posiąść i na zdobywanie której starczy Wam czasu. Bo fakt jest taki, że ten czas ma tu też ogromne znaczenie. Ja sama chciałabym naprawdę wiele się nauczyć. Mam w sobie taki wrodzony pęd do wiedzy i nabywania nowych umiejętności. Zdobywanie ich to dla mnie prawdziwa frajda. Na wszystko jednak nie starcza mi czasu, dlatego w tym roku zdecydowanie postawiłam przede wszystkim na kaligrafię. Trochę miałam z nią kiedyś do czynienia, ale temat gdzieś się zapodział w meandrach życia. Mam nadzieję, że w tym roku uda mi się wprowadzić kaligrafię do mojego życia na stałe.

’Realizuję marzenia’ to dla mnie zupełnie inna kategoria od poprzednich. Faktycznie, na upartego można by powiedzieć, że marzę o powrocie do dawnej formy czy o ładnym piśmie, ale ja to słowo zostawiam dla spraw, na które nie do końca mam wpływ, niemniej jednak chciałabym aby się ziściły i jeśli tylko będzie można, to na pewno moim marzeniom pomogę. Jeśli jednak się nie ziszczą, nie będę tego rozpatrywać tego w kategorii porażki. Przy czym przy wypisywaniu postanowień noworocznych warto skoncentrować się na marzeniach, które faktycznie mogą się spełnić. Ot, na przykład marzę o domu z ogrodem, ale nie jest to marzenie do spełnienia w tym roku. Marzę jednak też o urlopie dłuższym niż tydzień i wiem, że to może się udać. Postaram się to marzenie spełnić, niemniej jednak nie wszystko zależy w tej kwestii ode mnie.

Co byśmy jednak sobie nie zapisali, to pamiętajcie, że zapiski zapiskami, ale

„Tajemnica sukcesu to wytrwałość w postanowieniach.”
Disraeli

czego i Wam, i sobie życzę <3

Jeśli także macie ochotę, aby zapisać swoje noworoczne postanowienia według takiego schematu, to poniżej możecie pobrać narysowany przeze mnie formularz – do wyboru macie kilka wzorów.


Noworoczne postanowienia – pobieraj i korzystaj!

Pliki są do pobrania z mojego dysku. Linki do pobrania znajdziecie poniżej. Wystarczy kliknąć w wybrany link, a tapeta zostanie pobrana na Wasz telefon.
/pliki udostępniam do celów niekomercyjnych/

Noworoczne postanowienia - grafika do druku
wzór 1  |  wzór 2

Noworoczne postanowienia - grafika do druku
wzór 3  |  wzór 4

To warto wiedzieć przed wydrukiem:

  • Grafiki zapisane są w formacie .pdf
  • rozmiar A4 /2480×3507 pikseli/
  • Nie drukujcie w trybie ekonomicznym
  • Jeśli nie macie drukarki w domu, skorzystajcie z usług punktu druku


Nie zapomnijcie podzielić się linkiem ze znajomymi!

Noworoczne postanowienia - grafika do druku

O ile spisanie postanowień ma wielką moc, o tyle jeszcze większą ma ich wypowiedzenie publicznie. Tak więc stało się – powiedziałam na głos. Teraz proszę, trzymajcie za mnie kciuki 🙂 Ja za Was też trzymam! Niech Wam się uda zrealizować wszystko, co sobie założycie. Niech spełnią się Wasze marzenia. Niech to będzie dobry rok!

Kto ma ochotę również wypowiedzieć swoje noworoczne postanowienia na głos, może zrobić to w komentarzu pod tym postem 🙂

Pozdrawiam
Agnieszka


Zainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

 

guest
4 komentarzy
najstarsze
najnowsze wg oceny
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze