Kwiatowe pudełka na prezenty – tulipany w 2 rozmiarach

ozdobne pudełka na prezenty - tulipanyJeśli chcecie zapakować upominek w niecodzienny sposób, to zaprojektowane przeze mnie pudełka tulipany sprawdzą się doskonale! Wiosenne kolory i delikatne zdobienia czynią z nich idealne pudełka na prezenty dla kobiet – przyjaciółek, mam, córek a także na wszystkie inne wiosenne okazje, jak chociażby Wielkanoc. Zmieszczą naprawdę sporo upominków, a do wyboru macie dwa różne rozmiary.  

Wiosenne pudełka

Muszę Wam zdradzić, że przy łóżku mam zawsze położony zeszyt i ołówek. Bywa, że coś wpadnie mi do głowy tuż przed zaśnięciem i koniecznie muszę to wówczas zapisać, żeby rano wciąż o tym pamiętać. Tak więc bazgrolnik przy łóżku jest mi niezbędny. I właśnie któregoś wieczora przed zaśnięciem w moich myślach pojawiło się pudełko tulipan. Prototyp wypadł obiecująco, co mogliście zobaczyć na moim instastories, więc pomysł wcieliłam w życie i oto mam dla Was tulipanowe pudełka. Nie było to wcale tak proste zadanie. Wszystko musi przecież do siebie pasować. Włożyłam w te pudełka sporo czasu i serca, więc mam nadzieję, że przypadną Wam do gustu <3

Te tulipanowe kształty będą idealne dla wszystkich kobiet – przyjaciółek, mam, córek. Kwiatowe pudełka na prezenty świetnie sprawdzą się na eleganckim wielkanocnym stole czy jako opakowanie na upominek dla wiosennych solenizantów.

Żeby już wszystko tak ładnie dopieścić, przygotowałam do środka ozdobne wklejki. Przygotowałam je z myślą o ukryciu miejsc klejenia, ale ich użycie nie jest koniecznością. Myślę jednak, że to dość przyjemna sprawa, tym bardziej, że wklejka do górnej części jest miejscem na wpisanie paru słów od siebie.

ozdobne pudełka na prezenty - tulipany
Oczywiście ja, jak to ja, nie mogę poprzestać na jednym rodzaju, tak więc macie wiele do wyboru – kolory, napisy, wymiary. Wszystko to opisałam na dole postu – tam, gdzie możecie pobrać pliki do wydruku.

A jeśli zdecydujecie się na pudełka-tulipany to spójrzcie poniżej – przygotowałam dla Was dokładną instrukcję składania. Co prawda umieściłam ją także na wydruku, ale co zdjęcia to zdjęcia.


Pudełka tulipany – sposób składania


POTRZEBNE BĘDĄ:
 • linijka
 • nóż obiadowy lub kostka introligatorska
 • ostre nożyczki
 • klej biurowy
 • podkładka do zabezpieczenia blatu
 • wydrukowane szablony (linki do pobrania na dole wpisu)

Małe pudełko składa się z 2 arkuszy z szablonem. Duże pudełko to 2 arkusze z szablonem + opcjonalnie trzeci arkusz z wklejkami do wewnątrz pudełka. Składanie pokażę Wam na przykładzie małego pudełka.
ozdobne pudełka na prezenty - tulipany
Odcinam wkładkę do wklejenia wewnątrz pudełkajest to zaznaczone na wydruku.

ozdobne pudełka na prezenty - tulipany
Przykładam linijkę wzdłuż przeciwległych przerywanych linii – są podpisane takimi samymi cyferkami. Przejeżdżam nieostrą częścią noża.
Następnie wsuwam nóż pod spód papieru i doginam papier do linijki. Staram się przy tym nie zaginać do góry więcej papieru niż powinnam, tak by nie pognieść innych części. Tak postępuję ze wszystkimi liniami przerywanymi, aż do punktów oznaczonych gwiazdką.
Tu przerywam na chwilę zaginanie i nacinam szablon wzdłuż linii, która znajduje się przy skrzydełkach z gwiazdką. Zmniejszam w ten sposób ryzyko pogięcia wieczka. Po nacięciu zaginam pozostałe dwie linie.

ozdobne pudełka na prezenty - tulipany
Wycinam szablon. Najlepsze są nożyczki o długim ostrzu. Tnę tak, aby pozbyć się szarych obwódek. Warto poodcinać sobie najpierw nadmiar zbędnego papieru. Pamiętajcie też, że możecie zagiąć niektóre miejsca, aby łatwiej było je wyciąć – tak jak zrobiłam ja przy wycinaniu górnej części.

Po wycięciu całego pudełka jeszcze raz poprawiam zgięcia. Najpierw wyginam papier do góry i przejeżdżam po nim nieostrą częścią noża. Następnie robię to samo zaginając papier do dołu.

ozdobne pudełka na prezenty - tulipany
Czas na klejenie. Zaczynam od dolnej części. Pod skrzydełka podkładam zbędny papier i smaruje skrzydełka klejem. Klej nakładam od razu na wszystkie skrzydełka z dolnej części.

ozdobne pudełka na prezenty - tulipany
Górne skrzydełka wyginam dokładnie tak, jak powinny być ułożone. Smaruję je klejem i sklejam z górą – najpierw dwa, a później kolejne. Staram się zrobić to dość równo. Wszystko dobrze dociskam.

ozdobne pudełka na prezenty - tulipany
Góra pudełka jest gotowa.

ozdobne pudełka na prezenty - tulipany
Pozostaje jeszcze wyciąć dodatkową wklejkę, napisać na niej parę słów od siebie i wkleić do środka.

ozdobne pudełka na prezenty - tulipany
Analogicznie postępuję przy składaniu dolnej części pudełka. Przy dużym pudełku sposób składania jest taki sam, z tą różnicą, że dodatkowe wklejki znajdują się na trzecim arkuszu.


Rozmiar pudełka dobierzcie w zależności od tego, co chcecie w nim umieścić.
Małe pudełka nie są w cale aż tak malutkie. Spokojnie zmieszczą sporo drobiazgów. Są też na tyle wysokie, by pomieścić jajko z niespodzianką.


Drugi rozmiar pudełek na prezenty jest większy, ale za to są one nieco niższe. Będą idealne na ciasteczka czy kilka lakierów do paznokci.

ozdobne pudełka na prezenty
Do wyboru macie również kolorystykę – postawiłam na delikatne, wiosenne barwy – róż, żółty i fiolet Wszystko z dodatkiem zieleni.

Te trójkątne wycięcia w górnej części są bardzo użyteczne – dzięki nim łatwo otwierać pudełeczka.


papierowauliczka.plCzas na wiosnę!

Sięgnij po Wiosennik i wprowadź zimę do domu i szkoły.

Na dzieci czeka ponad 30 wiosennych zabaw, które wspierają rozwój intelektualny, pobudzając ciekawość i kreatywność.

Czas na zabawy z wiosną w tle!Pudełka na prezenty – pobieraj i korzystaj!

Pliki są do pobrania z mojego dysku. Linki do pobrania znajdziecie poniżej.
/pliki udostępniam do celów niekomercyjnych/

Tym razem pliki spakowane są w folderach. Wystarczy nacisnąć na wybrany link, a pobieranie zacznie się automatycznie.

Małe pudełko ma wymiary 9,5×8,5cm i ma 4,5cm wysokości.
Przy małym pudełku do wydruku potrzebne będą dwa arkusze papieru. Drukujecie dół pudełka (cz2) oraz górę (cz1) z odpowiadającym Wam napisem.

Duże pudełko ma rozmiar 12,5×11,5cm i ma trochę ponad 3cm wysokości.
Przy dużym pudełku potrzebne będą trzy arkusze. Znów drukujecie dół (cz2), górę (cz1) z wybranym napisem oraz wklejki do środka (cz3). 

ozdobne pudełka na prezenty - tulipanypudełka małe:
różowe  |  fioletowe  |  żółte  |  żółta krata z sercem

pudełka duże:
różowe  |  fioletowe  |  żółte 


To warto wiedzieć przed wydrukiem:

 • Grafiki zapisane są w formacie .pdf i spakowane w archiwum zip
 • format wydruku to A4 /2480×3507 pikseli/
 • Jakość wydruku dobrze jest ustawić na najwyższą
 • Pudełka na prezenty najlepiej drukować na papierze o podwyższonej gramaturze – idealny będzie papier o gramaturze około 250g
 • Jeśli nie macie kolorowej drukarki lub Wasze urządzenie nie obsługuje tak grubego papieru, skorzystajcie z punktu z usługami fotograficznymi – znajdziecie go w każdej galerii handlowej. Tam bez problemu wydrukują Wam te pudełeczka w kolorze i na papierze o podwyższonej gramaturze.


Nie zapomnijcie podzielić się linkiem ze znajomymi!


Wiem, że przy składaniu tych pudełek jest trochę pracy, ale mam nadzieję, że takie niecodzienne opakowanie upominków przypadnie Wam do gustu i sprawi niespodziankę tym, których będziecie obdarowywać. Możecie liczyć na zaskoczenie, bo z takim kształtem pudełek zapewne jeszcze się nie spotkali. Przynajmniej ja jeszcze takiego nigdzie nie spotkałam – tym bardziej jestem z nich duma 🙂

Jeśli użyjecie te pudełka na prezenty, będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiecie – na facebooku czy instagramie z oznaczeniem @321startDIY. Nic tak nie motywuje mnie do pracy jak wiedza, że korzystacie z tego, co robię <3

PS. Polecam Wam moją pozostałą grafikę do druku  

Pozdrawiam
AgnieszkaZainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze