Piękne i darmowe fonty – marzec 2017

darmowe fontyPiękne i darmowe fonty – czy to nie brzmi wspaniale? A jakże! A piękne i darmowe fonty do użytku komercyjnego? Jeszcze lepiej!
Oto pierwszy post nowego cyklu – subiektywny przegląd darmowych fontów, które zachwyciły mnie w ciągu miesiąca i są to fonty do użytku komercyjnego – czyli takie, których wielu z nas poszukuje.

Fonty za darmo

Włóczę się po różnych inspirujących stronach i natrafiam na wspaniałe rzeczy. Często odwiedzam strony z zasobami dla grafików, stąd nie dziwne, że każdego miesiąca przeglądam mnóstwo fontów. Co prawda od przybytku głowa nie boli, ale nadmiar też nie jest wskazany. Po pierwszej fascynacji reklamującą grafiką, staram się selekcjonować fonty i wybierać te, które mogą być w jakiś sposób użyteczne, inspirują mnie do pracy i mają w sobie to coś. 

Stąd też urodził się w mojej głowie pomysł, że zaprezentuję Wam te typograficzne znaleziska. Nie będę koncentrować się na tym czy jest to świeży font, czy powstał już wcześniej. Zobaczycie po prostu co mi wpadło w oko, więc zestawienie jest jak najbardziej subiektywne.


Piękne i darmowe fonty, które zachwyciły mnie w marcu

 

Equable Free Retro Font

Bardzo ładny, doskonały w swojej niedoskonałości font. Zobaczyłam go i od razu pokochałam 🙂 Wiem, że stanie się jednym z moich ulubionych. 


Awesawez Script

darmowe fonty

Font pisankowy z półki nowoczesnej kaligrafii. Zawiera warianty stylistyczne czyli potocznie mówiąc dostępne są znaki z zawijaskami .


La Viola

Wspaniały font imitujący pisanie pędzlem. Będzie się świetnie prezentował na plakatach.


Frutilla Script Typeface

Twórcą tego kroju pisma jest Ian Mikraz. Font zawiera warianty stylistyczne.


Old Growth Font

darmowe fonty

Noelan Script

darmowe fonty

Noelan Script to nowoczesny krój kaligraficzny. Zawiera warianty kontekstowe i warianty stylistyczne. Można poszaleć 🙂


Canyons

darmowe fonty

Font w stylu vintage. Na pewno nie da się przejść obok niego obojętnie. Za darmo otrzymujemy całą rodzinę – aż 8 fontów, a każdy z wariantem stylistycznym.


De Valencia

Font De Valencia urzekł mnie subtelnym, eleganckim i minimalistycznym charakterem.


Little Cutie

darmowe fonty

Font imitujący pisanie pędzlem. Skojarzył mi się bardzo radośnie, zapewne za sprawą ładnej grafiki, ale równie przyjemnie prezentuje się w mojej twórczości.


Diamor Script

darmowe fonty

Powiem tylko – to jest piękna kaligrafia. Zawiera warianty stylistyczne. W pakiecie WebFont.


Humblle Rought

darmowe fonty

Fajny, nowoczesny krój. Spodobała mi się przekorna litera N.


f_saint_tropez

 

Lemon Bird

Twórcą jest Ian Barnard i font jest do pobrania bezpośrednio z jego strony.


Priscilla Script

Kolejny font, który stworzył Ian Mikraz. Font zawiera warianty stylistyczne i znaki kaligraficzne.


Rachella Script

I tu znów Ian Mikraz. I znów warianty stylistyczne. Zacny, zdolny człowiek 🙂I co? Podobają się? Tyle dobroci i to za darmo!

Wszystkie fonty w zestawieniu są darmowe. Do odblokowania pobierania z reguły wystarczy podać e-mail. Wszystkie mogą być używane komercyjnie. Pamiętajcie jednak, aby zawsze zapoznać się z licencją. 

Część z tych fontów, mimo że darmowa, posiada swoją płatną alternatywę, dużo bogatszą i pewnie też z polskimi znakami, których w darmowych wersjach szukać na próżno. Jeśli więc popracujecie z jakimś fontem i będzie dla Was użyteczny, możecie skusić się na zakup pełnej wersji.

Koniecznie dajcie znać, które fonty najbardziej się Wam podobają – przygotowuję projekcik, w którym dozwolona będzie różnorodność i mogę w tej kwestii zdać się na Wasz wybór!

Pozdrawiam
Agnieszka

 


 

Skorzystałeś? To wspaniale!

Na tym blogu będzie jeszcze wiele użytecznych informacji – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

[facebook-page-plugin href="321startdiy" width="500" height="190" cover="true" facepile="false" cta="false" small="false" adapt="true"  link="true" linktext="polub 321startDIY" lang="pl_PL" ]

 

guest
21 komentarzy
najstarsze
najnowsze wg oceny
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze