Darmowe kartki świąteczne – 4 wzory / do druku i e-kartki

darmowe kartki świąteczne i e-kartkiZanim jeszcze nie było sms-ów ani portali społecznościowych, ludzie po prostu wysyłali do siebie kartki z życzeniami. Takie w kopercie albo chociaż same pocztówki. Czy dzisiaj, kiedy do dyspozycji mamy tyle innych kanałów komunikacji niż tradycyjna poczta, wysyłacie jeszcze kartki? Jeśli tak, to wspaniale – mam dla Was cztery darmowe kartki świąteczne do druku. A dla tych, którzy do życzeń podchodzą nieco nowocześniej, przygotowałam e-kartki do pobrania. 

Karki świąteczne ręcznie robione czy drukowane?

Zawsze namawiam Was do tworzenia kartek samodzielnie. Aby Was zachęcić rysuję dla Was papiery i elementy dekoracyjne, które możecie wydrukować i wykorzystać we własnej twórczości. Po prostu takie ręcznie robione kartki mają w sobie pierwiastek naszego uczucia, więc jeśil ktoś tylko ma czas i odrobinę chęci, niech tworzy!

Niemniej jednak nie zawsze czas pozwala nam usiąść i pobawić się w samodzielne przygotowanie kartek. A może są tacy, którzy po prostu nie czują się na siłach, żeby coś samodzielnie zrobić. Dlatego przygotowałam również takie kartki, które po prostu możecie wydrukować, wypisać, włożyć w kopertę i wysłać.

darmowe kartki świąteczne do druku i ekartkiZdecydowanie w tym roku tematyką świąteczną rządzą u mnie renifery 🙂 Tego renifera namalowałam w szkicowniku już sporo czasu temu i w zasadzie myślałam, że nie zdążę przełożyć go na grafikę i się z Wami nią podzielić. Na szczęście udało mi się wygospodarować wystarczająco dużo czasu, aby narysować nie tylko jednego renifera ale aż cztery kartki świąteczne.
Jeśli podoba się Wam ta grafika, to możecie także pobrać ją na swoje smartfony – zajrzyjcie do wpisu, w którym udostępniłam świąteczne tapety na telefon.

darmowe kartki świąteczne do druku i ekartki

Co oddaję w Wasze ręce?

Przygotowałam dla Was kilka wariantów kartek świątecznych, więc zanim zabierzecie się za pobieranie i drukowanie, dokładnie Wam powiem, co dla Was mam:

pocztówki świąteczne – wszystkie cztery wzory znajdują się na jednym arkuszu. Po wydruku wystarczy rozciąć je wzdłuż linii ciągłych.

kartki świąteczne rozkładane – po dwie na arkuszu. Po wydruku kartki trzeba rozciąć wzdłuż linii ciągłej oraz złożyć na pół wzdłuż linii przerywanych. Najlepiej użyć do tego linijki i kostki introligatorskiej lub noża obiadowego. Ci, którzy zaglądają do mnie, już zapewne wiedzą, jak to zrobić. Pozostałych odsyłam chociażby do kartek dla mamy, gdzie możecie zobaczyć na zdjęciach, jak to dokładnie zrobić, aby zgięcie było idealne.

e-kartki – o szerokości 640 px, są przeznaczone do korespondencji elektronicznej. Możecie też sobie wrzucić na facebookową tablicę 🙂

darmowe kartki świąteczne do druku i ekartkiDarmowe kartki świąteczne – pobieraj i korzystaj!

Pliki są do pobrania z mojego dysku. Linki do pobrania znajdziecie poniżej. Po kliknięciu na link, otworzy się nowe okno z podglądem. Wówczas możecie plik zapisać lub bezpośrednio wydrukować.
/pliki udostępniam do celów niekomercyjnych, w tym również do celów edukacyjnych dla placówek oświatowych i tym podobnych /

darmowe kartki świąteczne do druku

darmowe kartki świąteczne do druku

pocztówki świątecznekartki zestaw 1kartki zestaw 2

To warto wiedzieć przed wydrukiem:

  • Grafiki zapisane są w formacie .pdf
  • rozmiar A4 /2480×3507 pikseli/
  • do wydruku kartek i pocztówek polecam papier o gramaturze minimum 160g, choć idealnie byłoby pocztówki wydrukować na 300g – nie próbujcie jednak upychać tak dużej gramatury w domowych drukarkach. Odwiedźcie raczej punkt z usługami druku.
  • Nie drukujcie w trybie ekonomicznym
  • Jeśli nie macie drukarki w domu, skorzystajcie z usług punktu druku
  • Nie zaznaczajcie opcji: zmniejsz, żeby zmieścić – szczególnie przy plikach z kartkami składanymi. Marginesy są wystarczająco duże, aby wszystko wydrukowało się prawidłowo, a przeskalowanie spowoduje, że ramka nie będzie równa.

Darmowe e-kartki świąteczne – pobieraj i korzystaj!

Pliki są do pobrania z mojego dysku. Linkiem do pobrania jest grafika. Wystarczy na nią kliknąć, a e-kartka pobierze się automatycznie.
/pliki udostępniam do celów niekomercyjnych, w tym również do celów edukacyjnych dla placówek oświatowych i tym podobnych /

darmowe e-kartki świątecznedarmowe e-kartki świątecznedarmowe e-kartki świąteczne

Nie zapomnijcie podzielić się linkiem ze znajomymi!

darmowe kartki świąteczne do druku i ekartki

Kartka w skrzynce, czy to tradycyjnej czy elektronicznej, zawsze sprawi radość. A przecież Święta Bożego Narodzenia to właśnie czas radości. Nie zapomnijcie więc wszystkim złożyć świątecznych życzeń.

Korzystając z okazji, ja również złożę Wam świąteczne życzenia. Przede wszystkim życzę Wam dużo spokoju. Niech te Święta będą przystankiem w ciągłym pędzie. Czerpcie radość i szczęście ze świątecznych chwili, a magia Świąt niech wypełni całkowicie Wasze domy  <3

Wesołych Świąt!

Pozdrawiam
Agnieszka

Zobacz inne projekty, które przygotowałam na Święta Bożego Narodzenia 


Skorzystałeś? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle podrzucam na bloga jakąś nową grafikę do pobrania – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

guest
4 komentarzy
najstarsze
najnowsze wg oceny
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze