Jak pokroić arbuza – trzy łatwe i praktyczne sposoby

jak pokroić arbuza
Arbuz – pyszny i soczysty owoc, który świetnie zaspokaja pragnienie w letnie dni.  Najczęściej kroimy go w tradycyjny arbuzowy uśmiech. Takie wspomnienie mam właśnie z dzieciństwa. Ale to wcale nie jedyny sposób. Znam jeszcze kilka sprytnych sposobów na to, jak pokroić arbuza – tak, żeby było nie tylko ładnie, ale i praktycznie.

 jak pokroić arbuza


Jak pokroić arbuza – sposób 1

Arbuza kroję na pół. Z obu stron odcinam końcówki. Kroję całość na około 2cm paski.
jak pokroić arbuza
Teraz kroję takie same paski w drugą stronę.

jak pokroić arbuza
W ten sposób otrzymałam arbuzowe kosteczki.

jak pokroić arbuza
Na talerz przenoszę je pojedynczo. Jeśli chcecie zostawić arbuza w kształcie takiej pokrojonej półkuli, to najlepiej kroić już na talerzu, na którym ma zostać podany.

jak pokroić arbuza


Jak pokroić arbuza – sposób 2

Przy tym sposobie korzystam z patyczków do lodów. Połówkę arbuza kroję na pół. Jeśli arbuz jest duży, każdą ćwiartkę kroję jeszcze na połowę. Odcinam końcówki i kroję plastry.

jak pokroić arbuza
Nożem robię nacięcie w skórce, a następnie wpycham patyczek do lodów.

jak pokroić arbuza

Jak pokroić arbuza
Taki arbuza na patyku bardzo podoba się dzieciom.

jak pokroić arbuza


Jak pokroić arbuza – sposób 3

Ten sposób to zupełna prościzna, ale bardzo chętnie z niego korzystam, kiedy przyjmuję gości. Filozofii nie ma żadnej, a jedyne czego potrzeba, to wykałaczki i łyżka do robienia kulek z owoców.

jak pokroić arbuza

jak pokroić arbuza


Z tych sposobów krojenia arbuza korzystam zawsze – w zależności od okazji. Wiem, że się sprawdzają.

jak pokroić arbuza

Arbuz na patyku i kulki z arbuza bardzo podobały się gościom mojej córki, którzy razem z nią świętowali urodziny na owocowym party. Jeśli szukacie inspiracji na takie przyjęcie, zajrzyjcie na moją pinterestową tablicę.  Zobaczcie też jak ładnie pokroić ananasa.

Za to arbuzowe kosteczki to bardzo wygodny sposób podjadania na co dzień.

jak pokroić arbuza

Muszę przyznać, że było mi bardzo smacznie przygotowywać ten wpis 🙂 Objadłam się tym arbuzem. A w jakiej formie Wy lubicie wcinać ten pyszny owoc?


Pozdrawiam
Agnieszka


Skorzystałeś? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i jeszcze wiele rzeczy zrobię, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

guest
15 komentarzy
najstarsze
najnowsze wg oceny
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze