Galaktyka malowana na liściach – kosmiczne DIY

liść galaxyNajpierw jesień była pięknie złota, a potem nagle zrobiło się po prostu buro. Na szczęście zdążyłam razem z dzieciakami  nazbierać liście, kiedy jeszcze były ładnym kolorowym dywanem i tradycyjnie część z nich ususzyłam. W tym roku postanowiłam, że suszone liście pomalujemy i to zupełnie kosmicznie! Na liściach pojawi się galaktyka.

Suszenie liści

Liście suszę starym sposobem. Wkładam liście pomiędzy gazety, a gazety pomiędzy stronice książki. Wszystko przygniatam, z reguły też książkami. Gazeta musi być taką codzienną. Papier kredowy z magazynów czy gazetek reklamowych nie nadaje się, bo nie wchłonie wilgoci.
Gazetę początkowo wymieniam codziennie, potem coraz rzadziej. Praska stoi dwa tygodnie a potem mamy ładnie ususzone liście.

Motyw galaxy

Jest coś pociągającego w kosmicznej przestrzeni. Ilekroć widzę gdzieś motyw galaktyki, czy galaxy jak ktoś woli, jestem pod wrażeniem. Tym bardziej się cieszę, że samodzielne namalowanie galaktyki nie jest trudne. Malowanie przestrzeni kosmicznej zawsze fajnie wychodzi. Do tego tyle w tym frajdy i przyjemności, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych!

Zobaczcie jakie to proste!


Galaktyka malowana na liściach krok po kroku

Do stworzenia galaktycznych liści potrzebne będą:galaktyka malowana na liściach

  • suszone liście
  • farbki: czarna, granatowa, błękitna, różowa, biała
  • gąbka do mycia naczyń, którą tniemy na małe kosteczki
  • pędzel
  • trochę wody

Maluję od zewnątrz ku środkowi. Za każdym razem używam czystej kosteczki uciętej z kuchennej gąbki. Najpierw brzegi maluję na czarno, potem na ciemnoniebiesko, a następnie zacieram granice między kolorami.

galaktyka malowana na liściachNastępnym kolorem jest błękitny, a potem różowy. Różowym kolorem można również przybrudzić gdzieniegdzie trochę czerń.galaktyka malowana na liściachBiałą farbką mażę na środku tu i ówdzie. Zacieram granicę, ale bez przesady – chodzi o to, aby biały kolor był widoczny.galaktyka malowana na liściachTeraz czas na gwiazdy – mój ulubiony etap. Nabieram na pędzel trochę białej farby, lekko moczę w wodzie i rozpryskuję włosie pędzla. Wykorzystałam do tego kijek od drugiego pędzla, ale można również zrobić to palcami, albo zamiast pędzla wykorzystać szczoteczkę do zębów.

galaktyka malowana na liściachI tak w bardzo szybki sposób galaktyka jest skończona. Wygląda naprawdę cudnie!

Liść musi dobrze wyschnąć. Ponieważ dałam liściowi trochę wilgoci, może się trochę po wyschnięciu pofalować. Wkładam go między papier do pieczenia i przeprasowuję letnim żelazkiem.

Takie liście można włożyć w ramki, albo powiesić jak mobil czy girlandę.

malwanie liści - motyw galaxy

I jak Wam podoba się malowanie motywu galaxy? Łatwe, prawda?
Moje dzieci wyprodukowały całą masę galaktycznych motywów. Zachęcam Was, abyście usiedli i ze swoimi dziećmi do takiej zabawy.
Eksperymentujcie, malujcie, bo trwa to chwilę a za każdym razem uzyskacie inny fascynujący obrazek.

A jeśli nie zdążyliście zebrać i ususzyć jesiennych liści, to możecie skorzystać z przygotowanych przeze mnie szablonów liści do wydruku.

Pozdrawiam
AgnieszkaZainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

guest
5 komentarzy
najstarsze
najnowsze wg oceny
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze