Kapsuła czasu – zabawa dla dzieci do druku / uaktualnienie

Kapsuła czasu dla dzieciNa dobry początek Nowego Roku mam dla Waszych dzieciaczków ciekawą propozycję. Co powiecie, żeby zapakować wspomnienia z minionego roku do kapsuły czasu? Aby ułatwić Wam to zadanie, przygotowałam formularze do druku – dla chłopców i dla dziewczynek. Kiedy podejmiemy decyzję, żeby kapsuła czasu została otwarta i zajrzymy do środka, nie tylko powrócą wspomnienia. Dzieci będą mogły zobaczyć, jak wszystko się zmieniło – to co lubiły, to jak pisały, to jakie miały plany.

 

Aktualizacja!

Przygotowałam uniwersalne podsumowanie roku dla dzieci,
które pobierzesz za darmo na Papierowej Uliczce.

podsumowanie roku

Kapsuła czasu – podróż do przeszłości

Kapsuła czasu to sposób na przeniesienie odrobiny teraźniejszości do przyszłości. Ot, na przykład w 1876 roku ktoś wpadł na taki pomysł w Strzegomiu, zapakował do urny listy, monety, gazety i ukrył dla potomności. Tę historyczną niespodziankę odkryto dopiero w 2013 roku, czyli po ponad 100 latach.
Zabawa, którą Wam dzisiaj proponuję nie będzie miała takiego znaczenia dla ludzkości, jak ta strzegomska kapsuła, ale dla nas, naszych dzieci i naszych domowych wspomnień zapewne będzie bardzo miłą pamiątką.
Taka kapsuła czasu ma też dodatkową wartość – nasze dzieci będą mogły zobaczyć jak to wszystko się zmienia – to, co lubią, to o czym marzą, a nawet to jak piszą. Jestem pewna, że otwarcie kapsuły za rok będzie dla samych dzieci bardzo przyjemną niespodzianką.

kapsuła czasu - zabawa dla dzieci do druku
Formularz, który przygotowałam zawiera miejsce na wpisanie ulubieńców 2017 roku, najlepsze wspomnienie z minionego roku i plany na 2018. Jest też miejsce na podpis dziecka.
Formularz możecie schować do koperty. Z tyłu ma ona pole na podpisanie właściciela.

kapsuła czasu - zabawa dla dzieci do druku

kapsuła czasu - zabawa dla dzieci do druku
Ozdobne koperty są do samodzielnego złożenia, ale wcale się tego nie bójcie. Składanie kopert idzie szybko i sprawnie, a dokładną instrukcję ze zdjęciami znajdziecie tutaj.

 


Kapsuła czasu – pobieraj i korzystaj!

Pliki są do pobrania z mojego dysku. Linki do pobrania znajdziecie poniżej.
/pliki udostępniam do celów niekomercyjnych/

 

Aktualizacja!

Przygotowałam uniwersalne podsumowanie roku dla dzieci, które pobierzesz za darmo
na Papierowej Uliczce.

 

>> wejdź tutaj <<

podsumowanie roku

 

Kapsuła czasu dla dzieci

Kapsuła czasu dla dzieci

aktualizacja: kapsuły czasu – podsumowanie roku 2019

dziewczynka: formularz kolorowy  |  koperta  | formularz do kolorowania
chłopiec: formularz kolorowy  |  koperta  | formularz do kolorowania

 

To warto wiedzieć przed wydrukiem:

  • Grafiki zapisane są w formacie .pdf
  • rozmiar A4
  • Nie drukujcie w trybie ekonomicznym
  • Jeśli nie macie drukarki w domu, skorzystajcie z usług punktu druku


Nie zapomnijcie podzielić się linkiem ze znajomymi!

 

Kapsuła czasu dla dzieci

Już wypisywanie formularza będzie dla dzieci frajdą, ale tak naprawdę największa radość będzie przy otwarciu koperty. Sama jestem ciekawa reakcji mojego dziecka, kiedy w przyszłym roku otworzymy jego kapsułę czasu. Bo taki właśnie mam plany – po raz pierwszy zajrzeć do niej za rok. Myślę sobie, że i później zostanie z nami, razem z rysunkami, listami do Mikołaja i innymi pamiątkami.

Co wy myślicie o takiej zabawie dla dzieci?

Pozdrawiam
Agnieszka

 


Zainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

 

guest
12 komentarzy
najstarsze
najnowsze wg oceny
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze