Marmurkowe pisanki DIY na dwa sposoby

Marmurkowe pisanki DIY, malowanie jajek lakieremMarmurkowe pisanki są niezwykle efektowne, więc warto się pokusić o takie zdobienie jajek. Pokażę Wam dwa sposoby na ich wykonanie. Przy okazji jest szansa na wykorzystanie nieużywanych lakierów do paznokci.


Porządki w lakierach

Marmurkowanie to bardzo efektowne, a przy tym szybkie zdobienie. Efekt jest nie do końca przewidywalny, ale to właśnie czyni marmurkowe pisanki diy niesamowitymi. Każda pisanka ozdobiona tą metodą będzie miała własny niepowtarzalny wzór.

Do wykonania takich pisanek wystarczy lakier do paznokci. Jest to świetna okazja, żeby zrobić porządek w kuferku z lakierami – zużyć końcówki albo pozbyć się niezbyt trafionych kolorów. To właśnie dlatego ja użyłam granat. Zdecydowanie ciemne paznokcie to nie mój klimat. Na szczęście przy Wielkanocy mogę wykorzystać ten zakup inaczej.
Marmurkowe pisanki DIY, malowanie jajek lakierem

Do wykonania pisanek najlepiej wykorzystać białe jajka. Wydmuszki mają przy tej metodzie przewagę, bo można umieścić je na patyczku, co zdecydowanie ułatwia pracę. W przypadku jajek ugotowanych na twardo bądź jajek plastikowych koniecznie ubierzcie na ręce rękawiczki.


Marmurkowe pisanki – krok po kroku


Potrzebne materiały:
  • plastikowy pojemnik
  • letnia woda
  • lakier do paznokci
  • patyczek do mieszania
  • wydmuszka lub plastikowe jajo

Sposób pierwszy

Do pojemnika wlewam letnią wodę. Temperatura wody jest dość istotna. Jeśli woda będzie za zimna lakier odpadnie na dno, jeśli będzie za gorąca nie stworzy na powierzchni filmu.

Na wodę wylewam niewielką ilość lakieru i rozprowadzam go patyczkiem.

Marmurkowe pisanki DIY, malowanie jajek lakierem
Wydmuszkę nakładam na patyczek.

Marmurkowe pisanki DIY, malowanie jajek lakierem
Przykładam jajko do powierzchni i delikatnie obracam. Jeśli pojemnik jest zbyt mały, żeby jajko zrobiło cały obrót, czynność z wylewaniem i rozprowadzaniem lakieru trzeba powtórzyć.

Marmurkowe pisanki DIY, malowanie jajek lakierem
Warto pamiętać, że im mniej rozprowadzony lakier, tym wzór będzie ciemniejszy, ale również warstwa lakieru będzie grubsza. Jeśli w jakimś miejscu warstwa lakieru będzie za gruba, można ją zmniejszyć przykładając w tym miejscu kawałek papierowego ręcznika.

Marmurkowe pisanki DIY, malowanie jajek lakierem

Sposób drugi

Jajko obficie moczę letnią wodą – robię to wyciskając na jajko wodę za pomocą namoczonej waty. Zamaczam wykałaczkę w lakierze i ocieram ją o skorupkę.

Marmurkowe pisanki DIY, malowanie jajek lakierem
W trakcie tego zdobienia skorupka jajka powinna być cały czas mokra, aby lakier miał szansę się rozpływać, więc polewanie jajka wodą trzeba wykonywać kilkukrotnie.

Marmurkowe pisanki DIY, malowanie jajek lakierem
Marmurkowa pisanki zdobione tym sposobem wyglądają nieco inaczej niż w przypadku kładzenia na wodzie, ale są równie piękne.

Marmurkowe pisanki DIY, malowanie jajek lakierem
Bez różnicy, który sposób wybierzecie – pierwszy czy drugi, po zakończeniu zdobienia trzeba jajka odstawić do wyschnięcia. I tu znów przewagę mają wydmuszki, bo patyczek z jajkiem możecie po prostu w coś wbić. W przypadku całych jajek trzeba je na czymś postawić, tak aby jak najmniejsza część pisanki dotykała innej powierzchni.

Marmurkowe pisanki DIY, malowanie jajek lakieremMarmurkowe pisanki DIY, malowanie jajek lakierem
Teraz, kiedy znacie już oby dwa sposoby, możecie ruszać do boju, robić porządki w lakierach i zdobić.

Marmurkowe pisanki DIY, malowanie jajek lakierem
Nie musicie ograniczać się do jednego koloru. Jeśli chcecie, aby wasze marmurkowe pisanki były wielokolorowe, to do pojemnika z wodą od razu wlejcie wybrane przez siebie kolory.

Marmurkowe pisanki DIY, malowanie jajek lakieremCzas przygotowania do świąt jest dla fanów diy niezmiernie fajny. Można sięgnąć po mnóstwo metod na wykonanie wielkanocnych dekoracji. Marmurkowe pisanki to moje pierwsze (ale nie ostatnie) wielkanocne zdobienie w tym roku, ale zerknijcie do kategorii Wielkanoc – tam znajdziecie projekty z zeszłych lat.  

Pozdrawiam
Agnieszka


papierowauliczka.plWyturlaj rysunek

Turlanki to zabawa w rysowanie, która daje dzieciom mnóstwo frajdy. Element, który trzeba narysować, wskazuje rzut kostką. 

Turlanki wciągają w zabawę mnogością kombinacji, przy okazji trenując umiejętność rysowania, wspomagając koncentrację, spostrzegawczość i odwzorowywanie.

 


Zainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze