Serce z galaretki – wyznanie miłości bez słów

Serce z galaretki - wyznanie miłości bez słów Miło jest zaskakiwać tych, których się kocha, dlatego chcę podpowiedzieć Wam prosty ale naprawdę efektowny sposób – serce z galaretki. To wspaniały sposób na piękną niespodziankę! 


Miła niespodzianka

Ten sposób kulinarnego zaskoczenia przetestowałam już wielokrotnie na moich dzieciach. Zawsze im się podoba, choć wiadomo, że za pierwszym razem niespodzianka była największa i najfajniejsza. Pomyślałam, że wy może jeszcze nie zaskoczyliście nigdy swoich bliskich w ten sposób, a wiem z doświadczenia, że przecież warto. Stąd dzisiaj rzecz banalnie prosta – serce z galaretki.

Serce z galaretki - wyznanie miłości bez słów


Wykonanie jest naprawę mało skomplikowane, dlatego pozwoliłam sobie na instrukcję tylko w wersji opisowej.


Serca z galaretki

 • czerwona galaretka np. truskawkowa
 • szklanka wody
 • folia spożywcza
 • płaskie naczynie np. taca lub głęboki talerz
 • foremka w kształcie serca – metalowa do wycinania bądź silikonowa do babeczek

Serce z galaretki - wyznanie miłości bez słów

 1. Galaretkę przygotowuję zgodnie z instrukcją na opakowaniu, tyle że korzystam z mniejszej ilości wody – 250ml zamiast 500ml
 2. Naczynie wykładam folią spożywczą i wylewam około 0,5cm warstwę galaretki. Warstwa nie może być zbyt cienka.
 3. Wkładam do lodówki i czekam do całkowitego stężenia.
 4. Następnie foremką wycinam kształt serca. Dzięki użyciu folii serce z łatwością daje się przełożyć na rękę.
 5. Serce przykładam do ścianki szklanki. Dobrze dociskam szczególnie na brzegach. Robię to jednak z wyczuciem, żeby nie uszkodzić galaretki. Wszystkie dziury będą przepuszczały wlany płyn i niestety nie będzie pięknego efektu. Ważne, żeby szklana była sucha.
 6. Na sam koniec wlewam napój. Bardzo płynne napoje, jak np. mleko, wedrą się w każdy najmniejszy nieprzylegający zakamarek, natomiast dużo prościej jest przy bardziej gęstych napojach, jak na przykład koktajlu z truskawek.
 7. Napój z serduszkiem podaję ukochanej osobie i patrzę na jej radość<3

Serce z galaretki - wyznanie miłości bez słów

Jeśli korzystacie z foremki do babeczek to nie musicie już wykładać jej folią, a po stężeniu po prostu wyciągacie gotowe serce z galaretki i postępujecie jak wyżej.

Serce z galaretki - wyznanie miłości bez słów

Na tym zdjęciu możecie zobaczyć, że serce przyklejone do szklanki z mlekiem trochę źle przycisnęłam – widać, że niewielkie ilości mleka podeszły pod brzegi. Na szczęście, moje napoje nie idą na prezydencką ucztę 🙂 Przygotowałam je jako dodatek do kolorowych kanapek dla dzieci – to taka moja propozycja na dobry początek Dnia Dziecka. 

Kolorowe kanapki dla dzieci

  Serce z galaretki - wyznanie miłości bez słówOczywiście ten sposób ozdabiania szklanych naczyń możecie stosować również czy deserach czy nawet przy kawie. I to wcale nie muszą być serca, ani nie musi być to galaretka. Bo tak na przykład być kremówka z żelatyną też się nada – serca będą kremowe i idealnie ozdobią mrożoną kawę 🙂

Miłego zaskakiwania najbliższych!

PS. Na IG czekam na Wasze zdjęcia<3

Pozdrawiam
AgnieszkaZainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze