Świąteczna dekoracja z dużej szyszki

świąteczna dekoracja z dużej szyszkiSkuszeni okazałością wielkich szyszek kupiliście jedną z nich i nie wiecie, co z nią zrobić? Moja propozycja to wisząca świąteczna dekoracja z dużej szyszki.

Szyszki giganty

Nasz polskie szyszki są bardzo wdzięczne i można z nich wyczarować piękne dekorację, jak choćby choinkę z szyszek. Świetnie nadają się również do wybielania. Ale wielkie szyszki robią ogromne wrażenie i na takie nie natkniemy się podczas niedzielnego spaceru. Są do Polski sprowadzane, a kupić je można na świątecznych straganach.

szyszki wybielane domowym posobem

Jeśli skusicie się na taką szyszkę i nie wiecie co z nią zrobić, to mam dla Was podpowiedź – wisząca świąteczna dekoracja z dużej szyszki będzie dobrym pomysłem.


Świąteczna dekoracja z dużej szyszki – krok po kroku

potrzebne materiały

Użyte materiały:

  • duża szyszka
  • wstążki
  • sztuczna gałązka choinki lub kawałek łańcucha
  • drobne ozdoby np. małe bombki
  • klej na gorąco

Wstążkę z drucikiem w brzegach składam potrójnie. Sklejam ją ze sobą klejem na gorąco, a następnie przyklejam do szyszki.

kokardka
Nad wstążką przyklejam kawałek zielonego łańcucha, a na samym środku przyklejam do szyszki wstążkę do zawieszenia. 

krok 2
Doklejam małe bombeczki i białą wystającą dekorację z kuleczek styropianowych.

drobne dekoracje
Układam podwójną kokardę z szerokiej wstążki brokatowej i przyklejam ją na samym środku.

duża kokarda
Moja świąteczna dekoracja z dużej szyszki prezentuje się tak:

świąteczna dekoracja z dużej szyszki
Przy tworzeniu takiej dekoracji mamy duże pole do popisu, bo w zależności od użytych elementów i kolorów, każdą dużą szyszkę można ozdobić inaczej. Sięgnijcie więc po takie ozdoby i kolory, które grają Wam w duszy.

świąteczna dekoracja z dużej szyszkiMam nadzieję, że okazałam się pomocna przy dekoracyjnym ogarnięciu tego szyszkowego giganta i z pomocą tego instruktażu stworzycie swoje własne wiszące szyszkowe dekoracje.

Pozdrawiam
Agnieszka

Zobacz rolkę

Rolkę z szyszką w roli głównej znajdziesz tutaj. 


 


Zainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze