Skrzat z włóczki – urocza zawieszka na choinkę

skrzat z włóczki - urocza zawieszka na choinkęW Święta nie może zabraknąć prezentów, prawda? Dlatego też nie może zabraknąć świątecznych skrzatów, które pomagają roznosić prezenty. Zobacz, jak powstaje skrzat z włóczki z piękną czapeczką na głowie, a potem stwórz taką świąteczną zawieszkę na swoją choinkę.

Świąteczne skrzaty

Tu urocze stworzonka wywodzą się z krajów skandynawskich. To tam są pomocnikami Mikołaja, który bez nich nie dałby rady dostarczyć na czas wszystkich prezentów. Ta świecka tradycja z obcych krajów przeniknęła również do nas, pewnie dlatego, że świąteczne skrzaty swoim uroczym wyglądem zaskarbiły sobie serca wielu z nas. 

Skoro więc świąteczne skrzaty są częścią również naszego świątecznego krajobrazu, to ich podobizna może gdzieś się w domu się znajdować. Ja proponuję Wam własnoręcznie zrobioną zawieszkę świąteczną – skrzata z włóczki w zimowej czapeczce. 
skrzat z włóczki - urocza zawieszka na choinkę


Skrzat z włóczki – krok po kroku

potrzebne materiały

Użyte materiały:

  • włóczka biała + kolorowa (po około 5m każdej)
  • pompon (mój o średnicy 1cm)
  • nożyczki
  • klej na gorąco
  • rolka po ręczniku papierowym
  • książka (do nawijania włóczki)

Białą włóczkę nawijam na dłoń. Robię 50 pełnych nawinięć. Co ważne, w trakcie nawijania włóczki starajcie się jej nie naciągać. Ilość nawinięć jest szacunkowa, bo zależy od grubości włóczki i sznurka – po prostu zwróćcie uwagę, aby był to spory pęk.

Przewlekam dodatkowy kawałek włóczki pod spodem zawiniętej na dłoni włóczki i związuję.

nawijanie włóczki
Poprawiam związanie, tak aby było mocne i przecinam włóczkę. W ten sposób uzyskałam brodę Skrzata.

związywanie włóczki
Z rolki po ręcznikach papierowych odcinam centymetrowy pasek.baza do czapeczki
Na książkę nawijam włóczkę w drugim kolorze. Robię 30 pełnych nawinięć. Tak jak przy robieniu brody, również jej nie naciągam. Całość przecinam z jednej strony, ostrożnie ściągam z książki i przecinam z drugiej strony. W ten sposób uzyskałam 60 odcinków włóczki po  około 20cm. I tak samo jak w przypadku brody – przy grubszej włóczce potrzebna będzie mniejsza ilość odcinków, przy cieńszej nieco większa.

Nie musicie nawijać włóczki akurat na książkę. Możecie wybrać inny przedmiot, byleby był dość sztywny.

przygotowanie włóczki na czapeczkę
Dwa kawałki przyciętej włóczki składam na pół. Wkładam je w środek rolki, złączeniem do środka i przekładam luźne kawałki włóczki nad papierem i przez włóczkę. Zaciskam.

Możecie w ten sposób zawijać włóczkę pojedynczo, ale po dwa kawałki jest po prostu szybciej.

czapeczka z włóczki
W ten sposób zawiązuję włóczkę wokół całego papieru. Następnie kawałkiem włóczki związuję wolne końce zawiązanej na rolce włóczki, przycinam końcówki, aby utworzyły ładny pomponik i wklejam w środek zawieszenie (złożona na pół włóczka). czapeczka z włóczki
Na wnętrze czapeczki nakładam klej na gorąco i wklejam do środka brodę Skrzata.

łącznie elementów
Doklejam pomponik i przycinam równo brodę.

elementy wykończoweniowe
Skrzat z włóczki jest gotowy. Uroczy, prawda?

skrzat z włóczki zawieszka na choinkęskrzat z włóczki - urocza zawieszka na choinkęA kto ma pod ręką tylko kolorową włóczkę, to też może działać – sama włóczkowa czapeczka również będzie piękną ozdobą.

Pozdrawiam
Agnieszka

Zobacz rolkę

Jeśli chcesz obejrzeć szybki tutorial video, to wskakuj tutaj. Na rolce na Instagramie pokazuję jak zrobić Skrzata z włóczki.


Ps. Zobacz pozostałe propozycje na Święta


 


Zainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

guest
1 Komentarz
najstarsze
najnowsze wg oceny
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze