Ozdobne cyfry – dekoracja diy na urodziny, rocznice i Sylwestra

ozdobne cyfry, dekoracja na imprezęOzdobne cyfry są świetną dekoracją na imprezy. Sylwester, urodziny, rocznica ślubu – można je wykorzystać na każdą z tych okazji. Bardzo popularne są ostatnio balony foliowe, ale przecież to nie jedyny sposób na cyfrową dekorację – mam dla Was świetną alternatywę dla foliowych cyfr.

Świętujemy!

Uwielbiam świętować, a jeśli już zabieram się za wyprawianie imprezy, to zawsze większość dekoracji przygotowuję samodzielnie. Najczęściej w szale dekorowania jestem w czerwcu – wtedy oby dwoje moich dzieci ma urodziny. Oj, dzieje się wtedy wiele! Przygotowanie tych wszystkich dekoracji sprawia mi wielką frajdę, a jeszcze większą radość czuję, kiedy widzę szczęście w oczach moich dzieci – pewnie jak każda mama. ozdobne cyfry, dekoracja na imprezęNa moich imprezach nie może zabraknąć cyfr – takich do dekoracji i takich, które solenizant może chwycić do pamiątkowego zdjęcia. Przyznam szczerze, że jak do tej pory nie sięgałam jeszcze po cyfry w formie foliowych balonów. Do takich dekoracji wykorzystuję swoje ręce. Was również do tego zachęcam, bo materiałów nie trzeba wiele, a i czas przygotowania jest dość krótki.

Mamy dzisiaj koniec grudnia – za parę dni Sylwester i takie ozdobne cyfry są również idealną dekoracją na sylwestrową imprezę. Oczywiście potrzebne są aż 4 cyfry, ale te diy jest tak szybkie, że i czterocyfrową liczbę da radę zrobić sprawnie.


Ozdobne cyfry – krok po kroku

ozdobne cyfry, dekoracja na imprezę

Potrzebne materiały:

  • wydrukowane cyfry – tu udostępniam Wam te, z których korzystałam
  • tektura, karton ub brystol
  • łańcuch choinkowy
  • długopis
  • klej na gorąco
  • nożyczki

Łańcuch choinkowy powinien być dość szeroki, natomiast długość, która jest potrzebna zależy od ilości cyfr. Na cztery cyfry zużyłam około 3m.

Nie musicie korzystać z szablonów. Jeśli chcecie zrobić większe cyfry, to możecie narysować je odręcznie.


 Wydruk kładę na karton.

ozdobne cyfry, dekoracja na imprezę

Kontury mocno poprawiam długopisem. Cały czas przytrzymuję kartkę, żeby się nie przesunęła.
ozdobne cyfry, dekoracja na imprezę

Zanim pozbędę się kartki najpierw sprawdzam czy kontur dobrze odcisnął się na kartonie. Dopiero wtedy usuwam kartkę z góry.
ozdobne cyfry, dekoracja na imprezę

Cyfrę wycinam po śladzie. Najwięcej trudności sprawiają środki, ale jak już dostaniecie się do wnętrza, to idzie sprawnie.
ozdobne cyfry, dekoracja na imprezęozdobne cyfry, dekoracja na imprezę

Wszystko mam wycięte,więc teraz mogę zamieniać kartonowe szablony w ozdobne cyfry.
ozdobne cyfry, dekoracja na imprezę

Sprawa jest dość prosta. Nakładam klej na gorąco na środek cyfry i przyklejam łańcuch. Ponieważ klej na gorąco szybko zasycha, robię to po kawałku. Nadmiar łańcucha obcinam. Analogicznie postępuję z pozostałymi cyframi.
Ponieważ obcięty łańcuch może się trochę sypać, więc jego końcówkę zabezpieczam kropelką kleju na gorąco.
ozdobne cyfry, dekoracja na imprezęozdobne cyfry, dekoracja na imprezę

W paru miejscach gdzieniegdzie prześwituje trochę kartonu, więc doklejam krótkie odcinki łańcucha.
ozdobne cyfry, dekoracja na imprezę

Jeśli gdzieś coś za mocno odstaje, to zawsze można łańcuch trochę przyciąć.

ozdobne cyfry, dekoracja na imprezę

Tak, jak pisałam na początku – to dość szybkie diy, więc praca idzie migiem, a efekt jest świetny. Mi osobiście bardzo się podoba – dekoracja na Sylwestra jak ta lala!

ozdobne cyfry, dekoracja na imprezę

Takie ozdobne cyfry to naprawdę świetna imprezowa dekoracja. Jeśli chcecie taką mieć, to łańcuchy w ręce i działajcie!

A jak już skończycie cyfry i zostanie Wam jeszcze trochę łańcucha, to możecie go wykorzystać, żeby ozdobić wyrzutnie konfetti.

Pozdrawiam
Agnieszka


Zainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

guest
1 Komentarz
najstarsze
najnowsze wg oceny
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze