Świecznik adwentowy – przedświąteczna ozdoba DIY

świecznik adwentowy diy
Mimo iż do Świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze trochę czasu, powoli zaczynamy dekorować domy i wprowadzamy do nich świąteczny klimat. Jedną z pierwszych ozdób, która przybliża nas do Świąt jest świecznik adwentowy. W tym roku proponuję Wam świecznik adwentowy w wersji minimalistycznej z akcentem florystycznym.

Pierwszy krok do Świąt

Pierwszą oznaką zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia są pojawiające się w domach kalendarze, wieńce lub świeczniki adwentowe. Mój dom pod tym względem nie różni się od innych i takie ozdoby pojawiają się też u mnie. Z reguły jest to koniec listopada, tak aby 1 grudnia zacząć wielkie odliczanie. Dodatkowo w pokoju dzieci wisi wesoły bałwanek, który swoim marchewkowym nosem liczy z nimi dni do Świąt.

świecznik adwentowy diy

W zeszłym roku wykonałam świecznik adwentowy w wersji nowoczesnej, używając puszki i w tym również odeszłam od klasycznego wieńca. Pociągnęło mnie w minimalizm i elementy florystyczne. Takie połączenie ostatnio bardzo mi się podoba. Do tego tegoroczny świecznik jest mega szybki w wykonaniu, a czasu ostatnio u mnie jak na lekarstwo.


Minimalistyczny świecznik adwentowy – tutorial

świecznik adwentowy diy

Potrzebne materiały:

  • 4 butelki
  • 4 świece
  • 4 zielone gałązki
  • cyferki – u mnie korkowe
  • sznurek jutowy
  • nożyczki
  • woda

Butelki powinny być pozbawione etykietek – najlepiej zamoczyć je w gorącej wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń, poczekać aż odmokną i wówczas ściągnąć etykietkę.


Do butelki wlewam niewielką ilość wody.

świecznik adwentowy diy

Do środka wkładam gałązkę. Dobrze oderwać dolne listki, aby nie miały styczności z wodą.
świecznik adwentowy diy

Szyjkę butelki obwiązuję sznurkiem.
świecznik adwentowy diy

Okazało się, że świeczki są ciut za chude, dlatego z półcentymetrowego paska papieru robię obwódkę, która zwiększy obwód świeczki i stabilnie przytrzyma ją na miejscu.
świecznik adwentowy diyświecznik adwentowy diy

Na koniec na butelkę naklejam cyferkę. Te korkowe litery i cyfry kupiłam w Tigerze.

świecznik adwentowy diy

W ten sam sposób wykonuję kolejne trzy świecznik.

świecznik adwentowy diy

Każda butelka z osobna wygląda ślicznie, ale w komplecie prezentują się po prostu przepięknie.

Do dwóch włożyłam gałązki tui, do dwóch kolejnych gałązki śnieguliczki.

Dzięki takiemu szybkiemu DIY zdążyłam przed 1 grudnia!

świecznik adwentowy diy

Pozostaje mi jeszcze wykonanie kalendarza adwentowego. Czy zdążę? Mam pomysł na coś równie mega szybkiego w wykonaniu, więc mam nadzieję, że tak będzie.

Pozdrawiam
AgnieszkaZainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze