Wyświetlacz hologramów 3D do smartfona

wyświetlacz hologramów

Dzisiaj się pobawimy! Zamienimy smartfon w wyświetlacz holoramów. Wszystko, co musimy zrobić to zbudować mały gadżecik. Zajmie to nie więcej niż 10 minut, a później z zafascynowania nie będziecie mogli oderwać oczu – o waszych dzieciach nie wspomnę. Aby zbudować wyświetlacz hologramów potrzebne będą:

  • plastikowe opakowanie
  • nożyczki
  • taśma klejąca
  • taśma malarska (opcjonalnie)
  • wydruk

Wydruk możecie pobrać tutaj

wyświetlacz hologramów

Zabieramy się do pracy!

Z papierowego szablonu wycinamy piramidkę i przyklejamy do kawałka plastikowego opakowania. Proponuję przymocowywać  taśmą malarską, bo nie zostawi klejących śladów.  wyświetlacz hologramów
Teraz dokładnie wycinamy kształt. Czynność wykonujemy cztery razy.wyświetlacz hologramów
Te cztery boki musimy ze sobą skleić. Używamy do tego taśmy klejącej.wyświetlacz hologramów
Wyświetlacz hologramów powinien wyglądać tak.
wyświetlacz hologramów
Nie masz dostępu do drukarki? Nie szkodzi. Narysuj na papierze kształt o podanych wymiarach i postępuj zgodnie z instrukcją powyżej. wyświetlacz hologramów
Jeśli macie ochotę pobawić się chwilę dłużej i chcecie zbudować bardziej stabilną konstrukcję, możecie skorzystać z drugiego sposobu. Dodatkowo przygotować musicie linijkę i nóż obiadowy, a kawałek plastikowego opakowania musi być nieco większy, tak by zmieścił cały szablon. Szablon możecie pobrać tutaj.
wyświetlacz hologramów
Przyklejamy szablon do plastikowego opakowania. Linijkę przykładamy do przerywanych linii i przejeżdżamy nieostrą częścią noża. Wycinamy i zaginamy mocniej linie zgięcia.
wyświetlacz hologramów
Taśmą klejącą łączymy kształt w piramidkę.
wyświetlacz hologramów
Czas na oglądanie!

Jak już mamy nasz gadżecik gotowy, musimy znaleść jakiś ciemne miejsce. Im ciemniej, tym lepiej. Włączamy na telefonie YouTube i wpisujemy holographic video. Włączamy wybrany filmik, wyświetlacz hologramów stawiamy na środku ekranu, sam telefon kładziemy na wysokości oczu i oglądamy!
wyświetlacz hologramów
wyświetlacz hologramów

wyświetlacz hologramów

Niestety zdjęcia nie są wstanie oddać uroku tej projekcji. Obrazy poruszają się, wciągając nas do magicznego świata iluzji. Jeśli jeszcze tego nie próbowałeś, zrób to koniecznie. Chwila oderwania od rzeczywistości gwarantowana!

Pozdrawiam
Agnieszka

Spodobał Ci się ten tutorial? Mam jeszcze wiele do przekazania, więc polub mój fanpage, a zawsze dowiesz się o nowym wpisie na blogu.
Polub 321startDIY na facebooku

guest
4 komentarzy
najstarsze
najnowsze wg oceny
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze