Elfy świętego Mikołaja przypominają o byciu grzecznym

elfy świętego Mikołaja przypominają o grzecznym zachowaniuJak świat światem, tak dzieci czasem zachowują się niegrzecznie. Grudzień to taki miesiąc, w którym można upomnieć je korzystając z osoby Mikołaja. Wszak Mikołaj patrzy i wszystko widzi. Ale nie straszmy dziecka tym, że nie dostanie prezentów. Lepiej podrzucić mu liścik, w którym elfy Świętego Mikołaja przypominają o grzecznym zachowaniu.

Mikołaj wszystko widzi

Im bliżej Świąt, tym bywa że zachowanie mojego synka jest odwrotnie proporcjonalne do takiego, jakie znam na co dzień. Wszak Mikołaj patrzy i wszystko widzi, ma przynieś wymarzone prezenty. Ba, nawet przyniósł mu Dyplom Grzecznego Dziecka. A tu proszę – czerwona kropka przyniesiona ze szkoły. Za skakanie po ławkach, chowanie się pod stół, uciekanie z sali – wyczyny, których nigdy nie robił. W całej rozmowie po tej sytuacji tylko raz wspomniałam o Mikołaju. Nie straszyłam go, że może nie dostać prezentów – wiem, że i tak je dostanie. W życiu nie powiedziałabym także, że zabierze mu Dyplom, bo ogromnie się z niego cieszył. Jedyne co powiedziałam, to że Mikołajowi jest zapewne przykro. I wpadłam na pomysł kolejnej porcji korespondencji z Bieguna.

elfy Świętego Mikołaja, przypomnienie dla niegrzecznych dzieci

Elfy świętego Mikołaja przypominają

Pomyślałam, że przyda się przypomnienie o grzecznym zachowaniu.Nie takie z czerwonymi wykrzyknikami i ogromnym napisem uwaga. Nie takie, z którego dziecko dowie się, że prezenty na Święta są zagrożone. Może to i śmieszne z naszego dorosłego punktu widzenia, ale dzieci takie słowa bardzo przeżywają, dlatego ja postawiłam na uprzejme przypomnienie, którego nadawcą są elfy świętego Mikołaja.

elfy Świętego Mikołaja, przypomnienie dla niegrzecznych dzieciPrzypomnienie zdało egzamin. Świąteczne elfy wsparły mnie w prośbie o grzeczne zachowanie i po rozrabianiu nie ma śladu. Rodzicom, którzy chcą sobie pomóc w ten sam sposób, podrzucam grafikę do druku – kartkę i kopertę.

Instrukcję składania koperty znajdziecie we wpisie z kopertami ozdobnymi – dokładne krok po kroku wraz ze zdjęciami. Jeśli nie chcecie bawić się w kopertę, to możecie podrzucić również samą pocztówkę.

elfy Świętego Mikołaja, przypomnienie dla niegrzecznych dzieciPrzypomnienie od elfów – pobieraj i korzystaj!

Pliki są do pobrania z mojego dysku. Linki do pobrania znajdziecie poniżej.
/pliki udostępniam do celów niekomercyjnych, w tym również do celów edukacyjnych dla placówek oświatowych i tym podobnych /

elfy Świętego Mikołaja, przypomnienie dla niegrzecznych dzieci

przypomnienie od elfówkoperta

 To warto wiedzieć przed wydrukiem:

  • Grafiki zapisane są w formacie .pdf
  • rozmiar A4 /2480×3507 pikseli/
  • do wydruku koperty wystarczy papier biurowy – 80g
  • do wydruku pcztówki polecam papier o nieco większej gramaturze – 160g
  • Jakość druku warto ustawić na najwyższą
  • Jeśli nie macie drukarki w domu, skorzystajcie z usług punktu druku
  • Nie zaznaczajcie opcji: zmniejsz, żeby zmieścić – szczególnie przy plikach z kopertami. Marginesy są wystarczająco duże, aby wszystko wydrukowało się prawidłowo, a przeskalowanie spowoduje, że koperta będzie mniejsza i nie zmieści się do niej list.


Nie zapomnijcie podzielić się linkiem ze znajomymi!

elfy Świętego Mikołaja, przypomnienie dla niegrzecznych dzieci

Święta i dni je poprzedzające, to ma być radosny czas. Również dla naszych dzieci, którym zdarzy się zachować niezbyt grzecznie. Takie delikatne upomnienie, bez straszenia, jest moim matczynym zdaniem jak najbardziej wystarczające. A najważniejsze, że działa!

A Wy wspomagacie się w grudniu Mikołajem?

Pozdrawiam
Agnieszka


Skorzystałeś? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle podrzucam na bloga jakąś nową grafikę do pobrania – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

guest
3 komentarzy
najstarsze
najnowsze wg oceny
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze