Jak zrobić zdrapkę? Noworoczna zdrapka do druku (2017)

noworoczna zdrapkaJuż za parę dni wkroczymy w Nowy Rok. Ciekawe jaki będzie? Co takiego przyniosą kolejne 365 dni? Czy szykuje dla nas jakieś niespodzianki? Czy coś się zmieni w naszym życiu na lepsze? Każdy chciałby już teraz to wiedzieć. Z tych pytań zrodził się w mojej głowie pomysł na sylwestrową zabawęto noworoczna zdrapka. Nie tylko powiem Wam, jak zrobić zdrapkę ale również mam dla Was gotowe kupony do druku.

Przygotowałam grafikę, którą pobrać można na końcu posta. Umieściłam na niej kilka miłych niespodzianek, jak podróż, miłość, sukces itp. To od razu nas optymistycznie nastroi na kolejny rok. Przygotowałam również losy bez nadruku – możecie sami wymyślić i napisać, co tylko chcecie.
Ale sama grafika nie wystarczy, aby powstała noworoczna zdrapka. Pokażę Wam, jak sprawić, że wydruki zamienią się w zdrapki.

noworoczna zdrapka


Jak zrobić zdrapkę – krok po kroku

Aby przygotować zdrapkę potrzebne będą:

  • wydruk na papierze o podwyższonej gramaturze
  • świeca
  • płyn do mycia naczyń
  • szara farbka – może być plakatówka
  • plastikowa łyżeczka i miseczka
  • pędzelek

noworoczna zdrapka
Świeczką smaruję kółka, które będą zamalowane. Trzeba to zrobić dokładnie. Jak spojrzycie pod światło, zobaczycie, czy całość jest dobrze pokryta – będzie błyszczeć. Nadmiar wosku strzepuję.

noworoczna zdrapka
Mieszam łyżeczkę szarej farby z łyżeczką płynu do naczyń.

noworoczna zdrapka
Tak to będzie wyglądać. Trochę się spieni.

noworoczna zdrapka
Farbą zamalowuję kółka z napisem. Konieczne będą 3-4 warstwy. Każda warstwa musi wyschnąć, dopiero wtedy można położyć następną. Niecierpliwym polecam suszarkę z zimnym nawiewem.

noworoczna zdrapka
Tak to wyszło u mnie. Farba może i nie wygląda jak z punktu lotto, ale spełni swoje zadanie. Jest gotowa do zdrapywania. Wystarczy moneta czy skuwka. W moim założeniu trzeba zdrapać tylko jedno wybrane kółko ale wy możecie zmienić tę zasadę i zdrapać wszystkie.

noworoczna zdrapka


Noworoczna zdrapka 2017 – pobieraj i korzystaj!

Kupony 2017 są już nieaktualne, więc wyłączyłam możliwość ich pobierania. Odsyłam Was do wpisu z aktualnymi kuponami.

Aktualne kupony do noworocznej zdrapki znajdziecie tutaj

noworoczna zdrapka
To co, chyba i ja powinnam zdrapać swoją przyszłość?
Szczęście?
Och, jak miło! Od razu się lepiej poczułam. To chyba działa jak z placebo:)  A teraz Wy działajcie, żeby zdążyć przed Sylwestrem, a zaskoczycie swoich gości.  Na pewno nie spodziewają się, że w tym roku już w Sylwestra poznają, a właściwie zdrapią swoją przyszłość 🙂

Pozdrawiam
Agnieszka


Zainspirowałam Cię? To wspaniale!

Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

 

 

guest
10 komentarzy
najstarsze
najnowsze wg oceny
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze