Noworoczna wróżba /zdrapka do druku (uniwersalna)

Noworoczna wróżba /zdrapka do druku (uniwersalna)Szukacie pomysłu na sylwestrową atrakcję? Mam dla Was propozycję – noworoczna wróżba w formie zdrapki! Przygotowałam dla Was kupony do druku i trzy sposoby na zrobienie zdrapki.  

Sylwestrowa tradycja

Już od czterech lat produkuję noworoczne zdrapki. To już taka moja tradycja – jest Sylwester, to i musi być zdrapka. Jak do tej pory co roku podrzucałam nowe, aktualne na dany rok kupony, zawsze w przede dniu Sylwestra. Nie daje to Wam dużej ilości czasu na produkcję zdrapek, dlatego pora na drobne zmiany – dobre przede wszystkim dla tych, którzy z tych zdrapek korzystają. Od dzisiaj nie będziecie musieli czekać na uaktualnienie – w tym roku oddaję w Wasze ręce kupony uniwersalne, które możecie wykorzystać każdego roku. Po prostu nie ma na nich daty, a jeśli tak jak ja, zatrzymujecie takie pamiątki, to rok możecie zapisać na odwrocie.

Noworoczna wróżba do druku + szybki sposób na farbę zdrapkę

Hasła oczywiście wymyśliłam ja, więc nie bierzcie tego, co zdrapiecie zbyt poważnie. Nie jestem wróżbitą Maciejem i szczerze mówiąc nawet nie wiem czy bym chciała. Proponuję tratować te zdrapki jako dobrą zabawę i ciekawą atrakcję.

Możecie także sami zabawić się we wróżbitów – przygotowałam dla Was kupony z pustym miejscem do wpisania własnych haseł. Zróbcie to za pomocą jakiegoś wodoodpornego pisadła.


Trzy sposoby na zdrapkę

Poniżej znajdziecie linki po pobrania  plików. Rozpakujcie folder .zip i wydrukujcie kupony. Użyjcie papieru o podwyższonej gramaturze – kartka z bloku technicznego to minimum.Każdy kupon wytnijcie po obrysie. Prostokąty z hasłami, a nawet nieco więcej wokół, posmarujcie świecą. I teraz macie trzy możliwości działania.

sposób 1 najlepszy i najbardziej popularny czyli farba zdrapka. Jeśli tylko macie trochę czasu, to polecam skorzystać właśnie z tego sposobu. Potrzebna jest szara farba i płyn do mycia naczyń. Taką farbą zamalowujecie prostokąty kilkukrotnie. Instrukcję ze zdjęciami znajdziecie tutaj.

sposób 2 –
odkryty przeze mnie w zeszłym roku. Wyświecowane prostokąty malujemy ciemną kredką pastelą olejną. Uwaga – od razu mocno przyciskajcie, bo położyć można tylko jedną warstwę i musi być ona na tyle gruba, żeby ukryć hasło.

sposób 3 –  moje tegoroczne odkrycie. Na pomalowane świecą prostokąty nakładamy lakier do paznokci. Wystarczy jedna grubsza warstwa. Uwaga – to zdrapka, której nie zdrapiecie paznokciami, tylko i wyłącznie jakąś skuwką czy tym podobnym przedmiotem. Ale jest to naprawdę szybki sposób i nieco ładniejszy w ostatecznym wyglądzie niż pastel.
Noworoczna wróżba /zdrapka do druku (uniwersalna)Noworoczna wróżba /zdrapka do druku (uniwersalna)Nie bez przyczyny napisałam, aby posmarować świecą nieco więcej niż same prostokąciki. Ciężko równo pomalować takie pola, więc dzięki świecy, która jest pod spodem, możecie obskrobać ta miejsca, w których wyszliście za linię.
Jak zawsze czuję się zobowiązana poinformować Was, że żadnym z tych sposobów nie otrzymacie totolotkowej jakości. Ale chyba nie o to w tym chodzi:)


Noworoczna wróżba do druku – pobieraj i korzystaj!

Pliki są do pobrania z mojego serwera. Link do pobrania znajdziecie poniżej. Kupony przygotowałam w kolorystyce granatowo-złotej. Macie możliwość wydruku kuponów z hasłami bądź bez.
/pliki udostępniam do celów niekomercyjnych/

Noworoczna wróżba do druku + szybki sposób na farbę zdrapkę

noworoczne zdrapki z hasłami   |   noworoczne zdrapki puste

To warto wiedzieć przed wydrukiem:

  • Pliki zapisane są w formacie.pdf i spakowane w foldery .zip
  • Format wydruku to A4
  • Jakość wydruku dobrze jest ustawić na najwyższą
  • Do wydruku trzeba użyć papieru o podwyższonej gramaturze – minimum kartka z bloku technicznego


  Nie zapomnijcie podzielić się linkiem ze znajomymi!

  Noworoczna wróżba /zdrapka do druku (uniwersalna)Noworoczna wróżba /zdrapka do druku (uniwersalna)Ciekawa jestem, co w tym roku powie mi noworoczna wróżba. Pewnie pochwalę się na Instagramie. Wy też koniecznie dajcie mi znać, co wydrapaliście!
  I jeszcze życzenia – szczere i od serca Bawcie się dobrze w tę sylwestrową noc, a Nowy Rok niech będzie po prostu piękny dla nas wszystkich! 

   

  Pozdrawiam
  Agnieszka
 • Zainspirowałam Cię? To wspaniale!

  Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o tym powiesz – facebook, instagram – jak wolisz. Po prostu wrzuć zdjęcie i oznacz #321startdiy lub @321startdiy.

  Musisz też wiedzieć, że ciągle coś majstruję i zrealizuję jeszcze wiele projektów zrób to sam, a sposoby wykonania i moją wiedzę zapiszę na tym blogu – jeśli polubisz mój fanpage, niczego nie przegapisz.

   

guest
2 komentarzy
najstarsze
najnowsze wg oceny
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze